Reakcia na: Harzik17 #257199:
Ešte k RAD v Žiline. Je to nešťastie uzla o pol, ak narozdiel od Švajčiarska nemáme 30-min. intervaly na celej sieti. Príchody a odchody okolo :30 sú zase ideálne pre tú väčšinovú lokálnu frekvenciu, ktorá dochádza len do Žiliny, keďže väčšina inštitúcií začína a končí v celú hodinu. Smerom na Bratislavu je to ešte riešiteľné Považanom.
.
Harzik17
Nehovoriac o tom, že Žilina má mierne nešťastné príchody RAD, ktoré vystihujú najmä časy xx:30. Nejedná sa teda o možnosť prestupu (doba presunu je vyššia). Je to teraz tak z dôvodu, že veľa autobusov by nestihlo robiť obehy aké majú teraz. Príchody Ex xx:27 namiesto na krv xx:30 znamenajú, že do budúcnosti bude môcť SAD Žilina upraviť niektoré taktové spoje popoludní na odchod xx:35 čo posilní celkovú dopravnú mobilitu v kraji.