Reakcia na: MatejBA #254353:
A si si istý že vyosenie cesty do priestoru súčasného nástupišťa by stačilo na to aby si vytvoril priestor na električkové nástupišťa?Lebo hneď vedľa máš Chatamov areál z ktorého ubrať nevieš, a pre priebežné pruhy by si potreboval menší uhol ako je dnes pre vjazd do zastávky. Plus si myslím že by bolo nutné aby električková zastávka vedela poňať dve súpravy (čo je väčšia dĺžka ako má dnes autobusová zastávka), aby sa ti nestalo že L9 príde za L4 a zostane visieť do križovatky.
Opäť len špekulujem, ak to ide spraviť, super.
MatejBA
Ak toto povedal, tak fakt je ta BID/IDS vedena analfabetmi.
Vsak predsa ak je niekde subeh MHD a Regio liniek, tak v normalnom IDS by sa snazili to skoordinovat tak, aby sa doplnali a ludia prosto sadli na autobus a isli, a nie riesili, ze v tom a tom autobuse je to tak a tak.
Napriklad taky Lamac ma neskutocne mnozstvo Regionalnych spojov, pricom by sa na tom kludne dala stavat dopravna kapacita (a napriklad pri ruseni 30 pod Most SNP mohli kludne lepsie propagovat, ze miesto toho maju Lamacania autobus do centra a menej ludi by nadavalo).
Apropo terminal Bory, o ktorom sniva - co by odtial jazdilo do mesta? Elektricka tam nie je (a keby bola tak to je zachadzka jak hovado pre ludi), vlak tam nestoji (ak by tam stal, tak uz teraz byvaju plne), a chodi ti tam az 1 linka do mesta ktora je teraz preplnena casto nad kapacitu (21).