Reakcia na: not.my.god #245528:
Viem si predstaviť, že aj dnes v rámci BA by sa ľudia minimálne z Borov, Dúbravky a Devínskej dali krásne navoziť na Ská smerom na N. Mesto a Hl. St. ak by tam bola stanica nejaká, ktorá sa provizórne dá vybudovať za 2 týždne ak sa chce, lenže nechce. To je brutálexpres z Devínskej za 15 minút na Hlavnej stanici kde je v pešej dostupnosti veľká časť destinácií, s prestupom tam celé Staré Mesto. Miesto tohto všetkého tak máme ešte niekoľko rokov (mininálne) nevyužiteľnú električku do Borov miesto ktorej sa dalo za menej peňazí šťastne urobiť to isté omnoho skôr. Jupí. Slovensko, respektíve, Bratislava.
Síce dokopy poskytnú hustejší interval ale pravidelné rozloženie tých spojov vďaka tomu, že je to na linkách 39, 53, 60, 61, 63 a 64 nejde garantovať. V prípade Šancovej a Pražskej by bolo asi dosť kriku, že by IAD stála v kolónach, no na druhej strane by to donútilo (i keď sadistickým) spôsobom autičkárov presadnúť do MHD. Pri takejto ponuke električkových radiál by navyše nemuseli linky PAD byť ťahané až na Nivy ako vymetáky (tiež by bolo fajn prehodnotiť možno niektoré zastávky v meste), ktoré v BA naberú aj cez 10 min sekeru ale jazdili by po P. Biskupice a Z. Piesky. Ak by sa zrýchlilo odbavenie cestujúcich, tak by mohli ostať ako sú. I keď viem si predstaviť istú reorganizáciu a síce neťahať linky z periférie až do BA ale len po PK a SC k vlakom, príp. k nosnej expresnej 506 a 605, kde by ale boli pri návoze z viacero smerov dobré asi aj 14,5m vozidlá, keby sa nerobili prípoje na vlaky.
.
Viko
V Nemecku som ale od korony nebol, čiže rôzne elektro a vodíkové vychytávky nemám vòec odsledované.