Teraz sa cítim ako ten v tom vtipe o záhorákovi v protismere, neviem či som blbý ja, alebo všetci ostatní. Ako môže byť rovnaká električka, ak by bola objednaná s rovnakou hustotou sedadiel, ale s kabínou len na jednej strane, menej kapacitná, než tá čo má kabíny dve, čiže celkovo menej priestoru pre cestujúcich? To mi nejak nevychádza.
(V prevádzke s vozidlami samozrejme - fotky stavby ako takej som videl)
N/A
https://e.dennikn.sk/minuta/2147915
To iba niečo poplietli v redakcii alebo sa fakt plánuje (ďalší) samostatný nákup 45-metrových vozov? Pôvodne sa vravelo, že prípadné predĺženie električiek sa má riešiť iba v rámci opcie.
V každom prípade ale nerozumiem, prečo to nemôžu celé obstarávať naraz a musí to byť znova rozdelené na niekoľko tendrov.