Reply on: N/A #237370:
Ja nechápem, prečo sa kupujú jednosmerné električky? Nebolo by lepšie kupovať hlavne obojsmerné električky (aspoň 15ks), rozdiel v cene medzi 29T a 30T je cca 170 000 eur a myslím si, že by bolo dobré mať aj dlhé (45-metrové) obojsmerné električky, pretože 30ks obojsmerných električiek mi dosť málo.
(V prevádzke s vozidlami samozrejme - fotky stavby ako takej som videl)
N/A
https://e.dennikn.sk/minuta/2147915
To iba niečo poplietli v redakcii alebo sa fakt plánuje (ďalší) samostatný nákup 45-metrových vozov? Pôvodne sa vravelo, že prípadné predĺženie električiek sa má riešiť iba v rámci opcie.
V každom prípade ale nerozumiem, prečo to nemôžu celé obstarávať naraz a musí to byť znova rozdelené na niekoľko tendrov.