Reakcia na: Ike #226128:
Raz za mnou na križovatke zastavil s veľkými obtiažami Range Rover, lebo jeho majiteľ musel telefonovať - už som čakal, že sa mi pozrie do kufra. Po pár sekundách vdič zhodnotil, že lvastne chce ísť inam, cúvol a preradil sa do vedˇaljšieho pruhy, takže stál po mojej pravej strane (stále telefonoval). Tak som stiahol pravé okienko (on mal ľavé stiahnuté, lebo mu z neho frajersky visel lakeť) a hovorím: "To muselo byť ale drahé auto". On na to: "No, bolo. Prečo?". Ja: "Že ani na handsfree neostalo". Keby mohol pohľad zabíjať, už sem nepíšem ? . Ale napríklad môj bývalý kolega nemohol HF používať, aj keĎ ho v aute mal, pretože mal asi desať frajeriek a keď raz jednej omylom zodvihol telefón, vezúc na sedadle spolujazdca svoju manželku, tak bolo johohó ? .
S499.1023
1) Dvorný dodávateľ to nevyrába.
2) Nevyhovuje to dogme ing. Poláka a dalších, že vozidlo so všetkými čiastočne otočnými podvozkami je lepšie, ako vozidlo s dvoma podvozkami plne otočnými a dvoma pevnými.
3) Nevyhovuje to zadaniu dĺžky, keďže Kurzgelenkwageny majú dĺžku v okolí násobku 9 m, takže vozidlá by mali buď okolo 27 m všetkými alebo okolo 36 m.
Jediné vozidlo s pevnými podvozkami, ktoré by som bol ochotný vziať na milosť, je Bombardier Flexity - neviem, ako to výrobca dosiahol ale tieto vozidlá s pevnými podvozkami majú chodové vlastnosti blízke vozidlám s otočnými podvozkami a o triedu lepšie ako iné vozidlá s pevnými podvozkami (najhorší Variobahn, po ňom Combino Classic (dnes Avenio-M), AnsaldoBreda Sirio, CAF Urbos a najlepší Flexity Outlook).