Reakcia na: david1 #218419:
Prečo mi otrieskavaš o hlavu 95, keď nikde neuznávam jej väčší prínos? (Aj keby sa petičníci na hlavu postavili, elina ponúka násobne viac možností.) Mne išlo o to, že hádam sa dá v roku 2016 zrealizovať také riešenie, ktoré prestane cestujúcich odpudzovať a začne ich lákať do novej vetvy nosného systému - aj na úkor abus liniek cez mosty, bez ohľadu na to, aký zúfalý "štandard" máme v iných prestupných uzloch. Výhovorku nikdysatonerobilo fakt neuznávam.
Zas a znova, výraznejšie meškania nežiadam čakať. Môj záujem je len v tom, aby pre pár sekúnd/metrov vodiči neutekali pred svojimi zákazníkmi.
Solider
Treba však pripomenúť, že ustanovenia o špeciálnej dráhe sa týkajú predovšetkým metra a subsumovať tieto predpisy aj na električku pri vyšších rýchlostiach mi príde zvrátené. Okrem toho by sa nejednalo o drôtený plot, ale pravdepodobne o protihlukovú stenu (v tomto kontexte). Keďže však do rýchlosti 60 km/h nie je nutné posudzovať stavbu podľa ustanovení o špeciálnej dráhe, tak je rýchlosť na trati čisto v uvážení DPB ako správcu trate, ale v praxi to funguje tak, že DPB tam zavedie takú rýchlosť, aká je uvedená v projektovej dokumentácii pre konkrétny úsek trate.