Reakcia na: Joyki #211991:
Problémom súčasného zónovania je zdvojená 100ka. Bez nej by cena JCL bola pre každú zónu (každú obec) o trochu nižšia ako teraz. Na druhej strane to nemotivuje ku kúpe PCL. Každopádne, čím menšie zóny a väčší počet, tým spravodlivejší systém. Ak by si mal veľké zóny, na jeho okrajoch by boli obyvatelia pozitívne alebo negatívne diskriminovaní.Ostatne, predchádzajúcu tarifu SL tiež môžeme chápať ako zónovú, kde boli zóny ešte menšie a bolo ich ešte viac. Ak sa nemýlim, zo Senca to bolo nejakých 7 intervalov z prepravného poriadku. Teraz 5.
dyspozytor
Tento môj príklad nie je náhodný a už vôbec nemá za cieľ poukázať na najvyššie zdraženie po prechode IDS tarify. Toto je "pásmo", ktoré používajú všetci, kt. využívali SL vo vidieckých sídlach ako MHD. Chcel by som vidieť štatistiku SL pre toto pásmo za uplynulé dva mesiace. Možno by mi dali čísla za pravdu, ako sme vyhnali časť cestujúcich preč... Myslíte, že v rámci infozákona by som si toto mohol vyžiadať od SL?