Reakcia na: fanatikmhd #179559:
Nedaval som to sem, ale napad bol takyto: http://g.co/maps/hknktAby som ten koncept vysvetlil... povodna myslienka boli dva vozy na 147 a 30 minutovy takt.. lenze jednak vznikol by problem s vyhybanim sa na niektorych miestach a tak ma napadlo, ze by sa zo 147 vyhodila Kalvaria, zostal tam jeden voz, ktory by uz stihal 30 minutovy takt... Kalvaria by mala inu linku, tiez s jednym vozom a 30 minutovym taktom... cize vysledok je rovnaky ako povodny navrh (dva voze), ale Kalvaria by mala separatnu linku.
Na Kalvariu kazdopadne SORku nedostanes ani vo sne.
Zbavime sa jedneho problemu, a vyziskame voz akurat na tu linku
. Tento krok bol praveze trosku odveci, moznoze kebyze je aj ten zvysok 41 zatrolejovany a tade vedie 64, tak je to podstatnejsi prinos. A vlastne, aky bol problem s prevadzkou 41 v trase Hodzovo namestie - Budkova - vozovna hrobonova? (nezacinat s midibusmi a uzkymi cestami, zavolam odtahovku a aj stary YK 280 sa pretiahne po trase 147) To male kinderko by to myslim kludne zvladlo, pripadne na sedlo so striedackou s dodavkami (alebo celodenne dodavky, v spicke s lepsim intervalom). Toto by uz predsa len tych ludi trosku motivovalo bez prestupu priamo do centra (Hodozovo namestie).
Ike
2) Nová trať asi nebude v poriadku, lebo na viacerých miestach šaškovali vrbusti, ale čo chceli, neviem.
3) Celý tento projekt by bol v pohode, keby sa trocha myslelo na obyvateľov Drotárskej - stačilo by málo
3a - keď už je teda vozhrob prestupný uzol, dať tam aspoň prístrešok
3b - nastaviť spoje tak, aby sa naozaj čakali a tak aby bol vždy garantovaný prestup (rovnaký interval)
3c - aspoň v špičke potiahnúť 2-3 spoje na HLST
4) oznamy nikde
5) zvrhlý nástup na Lovinského - Keď chodila 216ka, tak vyhodila ľudí v obratisku a nabrala na regulérnej zastávke. Keď bola dočasne predĺžená 203ka, detto. Ráno som z okna sledoval odchod 64ky. Vodič naštartoval a jednoducho odišiel + prefrčal okolo regulérnej zastávky 207ky.