Reakcia na: Solider #175141:
Hovoríme o chodníku pri rožnom dome a v pokračovaní ďalej smerom do Rače - tam je len jeden chodník, nie dva, ako na strane parku. Takže si najprv prečítaj, na čo reaguješ.
Asi tie auta sublimovali, ci...?
Ike
obmedzujme IAD na úkor MHD tam, kde nebude trpieť MHD a tam kde na to máme možnosti a kapacitu (e.g. BUS pruh Šancová a pod).
Pretože vymýšľanie Sci-fi preferencií MHD a sci-fi obmedzovaní IAD nikam nevedie.
týmto chcem povedať, že "stredná cesta" je nevytvárať nové IAD pruhy, ale MHD, ale zároveň IAD (pokiaľ sa nedosiahne aspoň to, že MHD bude rýchlejšia ako osobný automobil odhliadnuc od kvality a komfortu cestovania) pruhy nerušiť.
To má v dnešnej situácii len jeden efekt: pararelné znižovanie úrovne cestovania automobilom aj MHD - teda pokles úrovne dopravy v meste ako takej