Reakcia na: 810zssk #164547:
Tak ale sám vidíš, koľko ľudí toto spojenie využívalo. Tí čo majú režimku a do desať ostatných. V každej väčšej dedine využije vlak viac ľudí, ako na tomto najväčšom slovenskom sídlisku. ťažko povedať, či je to len tým, že kým MHD z hlavnej je zadarmo (v rámci električenky), do Petržalky je to 11 km, t.j. o tarifné pásmo navyše. Každopádne dostatočný dopyt tu momentálne nie je.
Valec
Čo to tu trepeš, aký potenciál? Potenciál možno je, ale slabý aj na autobus. Prečo asi tak prestal jazdiť Blaguss, a prečo by prestal aj DPB keby to nemusel 5 rokov prevádzkovať? Palica sa neláme kvôli Pannonii resp. kvôli Amicusu, ale práve kvôli tomu, že tých ľudí je neskutočne málo. Keby ich bolo dosť, tak by nezrušili časom všetky Os a R vlaky čo na tej trati jazdili.
Re #164525 no.ev.di.: 2015? To preháňaš, tak skoro isto nie. ?
Re #164528 MiroBA: Ďalší expert? A kto by sa tými vlakmi vozil? Keby si presmeroval všetky rýchliky z KE do Petržalky, tak by si dosiahol akurát to, že jedna polovica vlaku vystúpi na Predmestí a druhá na Novom meste. Do Petržalky sa povezie maximálne tak vlaková čata.
Re #164530 no.ev.di.: Ešte rýchlejšie je vystúpiť na Vinohradoch a ísť L59.