Aby bol zrekonštruovaný tunel lepšie využitý, mali by ním možno električky jazdiť frekventovanejšie ako doteraz. Čo tak zriadiť (okrem existujúcich "tuneloviek" L5 a L9) aj novú krátku električkovú linku, ktorá by sa točila na okruhu Kapucínska-tunel-Chatam Sófer-Nový most-Šafko- Nám. SNP-Kapucínska? Obdobná linka by jazdila v protismere. To by vyriešilo aj problém so zastávkou pri Riečnom parku I, ktorý spomínal Mike.
luky1
Mal som na mysli bežných návštevníkov Riečneho parku, ktorí tam nebudú bývať ani pracovať. Napríklad turistov, ktorí bývajú v hoteloch v centre mesta (Ibis, Frankensteiner). Pre tých je najlepšie použiť električku cez tunel.