Reakcia na: S499.1023 #143421:
Tunel samozrejme treba dokončiť, a to čím skôr. Ale niektoré nadštandardné veci (napríklad montáž kamerových systémov) mohli počkať. Rekonštrukcia tunela je veľmi nákladná vec a jej prínos pre samotnú MHD je neadekvátny výške týchto nákladov.
Aj preto som nadobudol dojem, že oprava tunela (vrátane položenia vodovodného potrubia a iných sietí) a jej načasovanie súviseli skôr s výstavbou River Parku ako so snahou mesta pomoct MHD. Tých 400 metrov nových koľají a ušetrenie necelej minúty prejazdového času je dosť málo za tie veľké peniaze, ktoré mesto prostredníctvom DPB za opravu platí ...
Ike
zaujímavé - ide o zámer postavenia obchodného centra medzi Presskamom a Devínskou Novou Vsou... v uvedenom dokumente je v podmienkach zainteresovaných subjektov pri MČ Devínska Nová Ves uvedené
(v skratke)
- rozšíriť Eisnerovu ulicu v určitej dĺžke na 4 jazdné pruhy
- napojiť OC na regionálnu a integrovanú železničnú dopravu
- tretia strana má zabezpečiť vypracovanie návrhu železničnej zastávky
- realizácia zastávky má byť riešená podchodom, čo umožní pešiu dostupnosť aj poza železničný násyp a následnú dostupnosť cesty ulice Vápenka, čo umožní vybudovanie a zastavovanie spojov liniek mimo intravilán DNV (také tušim už nie sú)...