Reakcia na: Darro #13978:
Musim přiznat, že sem tě nestih. Ani vomylem.
Já nemluvil o vztahu řidič dispečer nebo o nečem podobném. Dobrý dispečer si bude dělt svoji práci, dobrý řidič také a nebudou spolu mít problém. Pokud je ovšem řidič lempl, prase nebo já nevím, co ještě, tak ho dobrý dispečer prostě sejmout musí, jinak se sníží na stejně mrzutou úroveň. Uvedu příklad. Řidič nemá právo nedodržovat jízdní řád. Když jsou jízdní doby volné, tak prostě pojede pomalu nebo počká, aby nejel napřed. Pokud to dělá jinak, tak to není dobrý řidič, protože jeho prací je jezdit podle jízdního řádu (mimo jiné). Pokud dispečer zjistí, že nějaký řidič jede napřed, pak je jeho povinností učinit tomu přítrž (řidiče donutit počkat na čas), pokud je to možné a zároveň učinit vše pro to, aby se tato situace neopakovala (zajistí postih řidiče). Je to přece jeho práce a musí ji dělat poctivě.
Znovu opakuji. Pokud budou oba svou práci dělat dobře, tak nemají důvod ke konfliktům a můžou spolu klidně na pivo.
O tom ale můj příspěvek nebyl. Ten byl o tom, že Igorko ví o veřejné dopravě víc, než všichni dispečeři, které jsem poznal věděli dohromady. Moje rada pro tebe je, aby ses od Igora spíš učil, než ho napadal. Tím můžeš dost získat.
a co sa tyka povyseneckosti Bratislavcanov - uz to, ze ako Bratislavcan ju pripustis, znamena, ze to nie je az take zle
. Hlavny dovod zrusenia 517ky boli prave peniaze!!!
m@rtin
A představ si, že i MHD dokáže přitáhnout zábavu. Tam kde nikdy nejezdilo metro jsou dnes obrovské megamarkety, multikina a nákupní střediska.
Takže ona i zábava jde za MHD.
Ale co se týče noční dopravy, tak se musí přizpůsobit nabídka poptávce. A to je základní pravidlo trhu, nevyjímaje MHD.
Pokusím se nastínit, jak funguje noční doprava v Praze: Metro jezdí cca od 21.00 do 0.15 v intervalu 10 minut. 95% denních tramvají má od 21.00 do 0.30 interval 20 minut. Tramvaje se vzájemně na okrajových tratí prokládíjí, čímž vznikne interval 10 minut. Tramvaje navazují na metro až do ukončení denního provozu. Od 0.30 se rozjíždějí do ulic noční linky 51-58, které mají jednotný interval 30 minut. Všechny tyto linky se vždy v 0.00, 0.15, 0.30 a 0.45 potkávají v jednom přestupním uzlu v centru města, kde je čekací doba na přestup 4 minuty. Tramvaje se pak paprskovitě rozbíhají po celém městě a na konečných tramvají čekají navazující autobusy v intervalu 30 minut, které dojedou na okraj města. Oblasti, jako Jižní město, Lhotka, Prosek, Bohnice mají tangenciální linky autobusů, které protínají město ze severu na jih. Např. na 110 000 Jižní město jezdí zastávková linka 505 v intervalu 30 minut a rychlíková linka 511 v intervalu 30 minut. Tím je dosažen interval 15 minut v kloubových autobusech. Ukončení nočních linek je cca v 4.30, kdy se rozjíždí metro, denní tramvaje a autobusy.
Podobně funguje noční MHD i v Brně, kde ovšem operují převáženě autobusy. Je to jednoduché, logické a je obslouženo 90% území města vč. malých okrajových dědinek s pár obyvateli.