Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Chudáčka 5240-tka! Včera ráno som ju videl ako prichádza na linku 15 na Exnárovu a teraz toto! Na Exprese hlásili, že križovatka Toryská-Popradská je uzavretá kvoli vážnej dopravnej nehode. No nepovedali čo. Je to niečo podobné ako tá nehoda Favoritu a Karosy v Česku.Tak už aj Karosa(5240) aj Solaris(3505) mali smrteľnú nehodu! Tak je jasné, že tento rok nebude na linke č.40 5240!!! ? ?
Reakcia na: Papyr #8298:
Asi si nepochopil, ako som to myslel...
Porovnaval som niektore konkretne fakty, ktore sa na tomto fore zvyknu casto preberat. To znaci, zvlast som porovnaval listok v Plzni-listok v KE, pocet tras v Plzni-pocet tras v KE...
Ale...
Pri neprestupnej tarife je pochopitelne, ze cestujuci sa chce dostat z miesta A do B s co najmenej prestupmi. Preto je na zamyslenie, ci su pre cestujuceho vyhodnejsie 3linky z hustym intervalom, alebo 7liniek (R-ky nepocitam, su ucelove) s 30min. intervalom.
Proste, Plzen ma tiez neprestupnu tarifu, pricom siet MHD je uz pripravena na cipove karty, prestupnu tarifu, tak ako to spominal Majkl. V KE by pri jej zavedeni museli uplne zmenit siet MHD, zredukovat pocet liniek, zahustit intervaly.

Dakujem za odkazy na CP.

Re #8299 bigmac: Trepu sa koberce a maximalne tebe trepe v bedni.
Dal som do fora svoj subjektivny nazor, ak ma niekto iny nazor, nech sa paci..
Reakcia na: TA #8307:
bolo to pod centrom voľného času, oproti hokejbalovému ihrisku na Trebišovskej. pred pol ôsmou som videl už len odťahovaciu službu ako nakladala rozflákaný favorit
Kde presne sa stala tá havária?
Reakcia na: Diggi #8304:
Bude aj foto z nehody? Bol niekto v terene s fotakom? Nevidel som to v TV a taku nepochopitelnu situaciu by som chcel trosku podrobnejsie prestudovat...
diggi si ma predbehol, akurat som to pisal.... ? ?
No 5240 po oparve veľmi dlho nejazdila..Tuším dnes bol vonku po poruche prvý krát a hneď sa čelne zrazil s Favoritom. Vodič Favoritu je mrtvy...bolo na jojke teraz ?
Reakcia na: Papyr #8301:
hej, samozrejme. Ale zdalo sa mi, že v Plzni majú dajakú zvrátenú skratku. ?
L55: 6291, 5214
L38: 4085 ?
Reakcia na: Majkl #8300:
Nemas na mysli PMDP (Plzenske mestske dopravni podniky)? Lebo DPMP je Dopravni podnik mesta Pardubic 🙂
Reakcia na: Balky #8295:
DPMP má pripravený projekt výmeny označovačov a aj kompletnej zmeny tarify. Bude zavedené elektronické označovanie lístkov (najmodernejšie v ČR) a čipová karta bude fungovať multifunkčne vo viacerých oblastiach. Písali o tom detailne v niektorom z minulých čísel časopisu Městská doprava.
Reakcia na: Balky #8293:
netrep
Plzen:
CP linky 1: http://www.pmdp.cz/obrazky/prvz151104/SA272487.HTM
CP linky 2:
http://www.pmdp.cz/obrazky/prvz151104/SA560296.HTM
CP linky 4:
http://www.pmdp.cz/obrazky/prvz151104/SA058277.HTM

p = nizkopodlazne vozidlo

Balky, ty si fakt myslis, ze Plzen so svojim nizsim poctom liniek (3) to ma horsie nez Kosice (7 vnutromestskych a 8 zeleziarenskych)? Aj ked vezmes do uvahy intervaly v KE a PM? Aj ked vies, ze KE maju 240 tisic, zatialco PM 165 tisic?

Tak schvalne, v ktorom meste si dlhsie pockam na elektricku?
Reakcia na: Omni_817 #8244:
Akurát ma pobavilo, že výhodou BČK je kĺzavá doba platnosti lístka. Nuž, aká že je toto výhoda BČK? To predsa s BČK nemá nič spoločné 🙂

Re #8274 Omni_817: No... v tom by som ja zase problém nevidel. Veď aj dnes si vodič môže pri nástupe cestujúcich prednými dverami podľa ľubovôle študovať mená a adresy cestujúcich.
Reakcia na: Sarko #8294:
Pacila sa mi nadvaznost nocakov na denne linky. Posledne denne linky sa po meste pohybovali este aj po 23:45, (dokonca na zastavkach stali aj spoje iduce do vozovne, garaze!!!ako napr. 16X...) prve nocaky sli z mesta nieco po 0:10. No super.
Reakcia na: Sarko #8294:
Interval 3-4 min je konkretne na L4. L1 ma redsi interval. A nie je celodenny. Bolo zvlastne vidiet na konecnej 4 supravy L4, alebo sa viezt v suprave L4, pricom pred sebou na krizovatke vidis predchadzajuci spoj a o par zastavok dalej nasledujuci. Aj jazda boli o cosi dynamickejsia.
Suhlasim s tebou, rozdiel v modernizacii vozov je velmi vyrazny. Ale najviac ma sokovali mechanicke oznacovace. S tym som nepocital.
Reakcia na: Balky #8293:
Čo sa týka intervalu električkových liniek v Plzni, tak ten interval 3-4 min. je myslím CELODENNÝ (minimálne na hlavnej linke určite), a to je obrovský rozdiel. Keď navyše porovnám podiel plzenských modernizácií, rozdiel je veľmi výrazný.
Stale sa tu hovori, aka je DPMK otrasna...Porovnam elektrickovu dopravu u nas a v Plzni:
-tarifa neprestupna, listok 12 Kc (v prepocte 15Sk) - Kosice su na tom lepsie
-mechanicke oznacovace (na drzadlach boli namontovane zbytky z elekt.oznacovacov) - v porovnani z KE je to rovnake
-nizsi pocet elektrickovych liniek (v sucasnosti 3linky) - vyhoda pre Kosice
-v spicke jazdia linky v 3min. intervaloch - v Kosiciach si nedovolite pustit viac naplnenu elektricku, len preto, ze radsej pockate na briku, ktora pride o par minut neskor (navyse ju uz vidite)

Celkovo je vsak elektrickova siet v Plzni odlisna od Kosic. Je to na sposob prazskeho metra, ked jednotlive linky sa krizuju v akomsi trojuholniku v centre mesta - typicke pre hviezdicovu siet.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.