Tu nejde o to či je to pohodlné. Skoro všade to tak funguje aj keď to nieje pohodlné. Som zvedavy čo by si robil keby sa zaviedlo otváranie dverí na dopit
Nedavno som tu pisal ako lepsie by mohli fungovat tie skrinky, teraz som na nieco prisiel, asi by to bolo najlepsie riesenie pre vsetky problemy, len sa to asi nikdy nezrealizuje, lebo takto by bola platba efektivnejsia - ludia by platili len za to co precestuju, nie za to co nevyuziju. Prirovnal by som to k sekundovej tarifikacii mobilnych operatorov.
Karty by sa prikladali vzdy pri vstupe aj vystupe, a vzdy by sa odpocitala suma zodpovedajuca casu/zastavkam. Keby autobus presiel do druheho pasma, pri vystupe by vypocital presnu sumu za prve a druhe pasmo a spocital by ich. Takto by odpadla prakticky akakolvek manipulacia s dotykovym displejom, vsetko by sa zjednodusilo, sprehladnilo a zrychlilo. Vlastne ani DPMK by na tom IMHO neprerobil, lebo ludia ktori sa mozu zviest jednu dve zastavky radsej pojdu teraz pesi.
Priklady:
2 min. = 1 SK
4 min. = 2 SK
...
10 min. = 5 SK
...
16 min. = 8 SK
...
30 min. = 15 SK
Alebo:
1 zastavka = 1 SK
2 zastavky = 2 SK
...
5 zastavok = 5 SK
...
8 zastavok = 8 SK
...
15 zastavok = 15 SK
Ceny listkov na dlhsie vzdialenosti by mohli zostat vyhodnejsie.
Nikto by sa nemusel o nic starat, pri kazdom vstupe/vystupe by len prilozil kartu, hlavne pri prestupovani by to bolo lepsie, odpadli by vsetky tie problemy...
Obavam sa, ze aj keby sa z DPMK k tejto teme vyjadrili v tom zymsle, ze ano, je potreba modernizovat elektricky, planujeme to a to, o rok - dva - tri uz mozu povedat uplne inac.
Práve preto je potreba o tom hovoriť, prípadne zverejniť článok v novinách. Donútiť ich vyjadriť sa k tejto téme. Ináč budeme stále počúvať a čítať bláboly o nutnosti nákupu minimálne sto autobusov.
Celé story okolo čipových kariet a el.peňaženiek vnímam len jako tému na pobavenie , ja osobne dokážem utratiť peniaze rozumnejšie. Používať to rozhodne nebudem.
"Keď som neoznačoval výstup tak mi kúpilo nový lístok ak si dobre pamätám."
Toto by som mal rad od niekoho potvrdene, lebo ja pri vystupe neoznacujem - a podotazka - ked kupilo novy listok, cas sa predlzil alebo stary listok/cas prepadol?
Záchvat
"Prečo pokuta a stopky? Na každej zastávke máš chronometráž tamojších liniek, ktorá je nadriadená reálnemu času jazdy (meškaniu...)"
Kedze ja listok pri vystupe neoznacujem, po prve - ako mam zistit kolko casu mi este zostava a po druhe - je dost nepohodlne ked cestujem cez polku mesta v plnom buse sledovat cas a potom sa pokusat dostat k tej skrinke.
"A keď výstup z vozidla neoznačíš, čo to urobí?
Ty máš peňaženku? Dobre vedieť, stav sa niekedy a poskúšame nejaké finty. Pravdepodobne prídeš o kredit na počkanie... ale tie skúsenosti budú na nezaplatenie."
Keď som neoznačoval výstup tak mi kúpilo nový lístok ak si dobre pamätám.
jj, fungujem cez peňaženku. Staviť sa môžem, len neviem kam. ?
No humorne... a zostáva mi niečo iné? Ja ešte stále dúfam, že súčasný predaj je len hlúpy žart a čoskoro v tejto podobe skončí.
Kombinácie: Zaviedol som systém tzv. koľko love dáš, toľko lístkov dostaneš... ma skoro zruinovali, brali všetko, oni si snáď myslia, že postúpia do nejakého losovania...
Re #25852 I2i50: A keď výstup z vozidla neoznačíš, čo to urobí?
Ty máš peňaženku? Dobre vedieť, stav sa niekedy a poskúšame nejaké finty. Pravdepodobne prídeš o kredit na počkanie... ale tie skúsenosti budú na nezaplatenie.
Re #25851 DeadMan: Prečo pokuta a stopky? Na každej zastávke máš chronometráž tamojších liniek, ktorá je nadriadená reálnemu času jazdy (meškaniu...), vo vozidlách presný čas riadený satelitom...čo tam ešte treba?
Snáď už len takú maličkosť a tou je funkčnosť.
za tvoju reakciu na dopl. predaj ti dík,uvedomil som si,že aj humorne,ako to opisuješ,sa dá reagovať na daný problém,o ktorom sa nikomu už ani kecať nechce...apropo,podľa najnovších poznatkov od kompetentných som sa dozvedel,že jednorázove lístky,vlastne suma,ktorá sa mala prejednávať,nieje ešte ani podaná,takže predpokladám,sa budeme aj nadalej s humorom stretávať pri ich predaji za doterajšie ceny a špekulovať komu koľko,kde a za koľko predať kombinejš lístkov ?
"2. Ked mam zakupeny listok a v dalsom spoji prilozim kartu, co sa stane? Ukaze mi stav, predlzi listok, alebo nieco ine?"
Ak si predtým označil výstup z vozidla a nastúpiš do ďalšieho ešte v čase platnosti lístka, ukáže Ti, koľko minút ešte lístok platí. Lístok sa v tomto prípade predĺžiť nedá, musíš čakať, kým vyprší jeho platnosť a potom dokúpiť.
Dik, samozrejme, vsetky otazky su jednoduche, len nie aj vsetky odpovede. ?
Je to vazne hlupe, co ma clovek potom robit ked chce cestovat dalej? Kupit dalsi listok skor sa neda a ked kupi neskor, zaplati pokutu. To aby si vsetci povinne kupovali stopky a stale do nich cumeli. ?
Alebo je to inak, vyzna sa tu v tom niekto lepsie?
Na jednoduché otázky sa odpovedá ťažko... ?
1. Neviem a takej možnosti, ktorá by vedela akokoľvek predĺžiť lístok. Bude potrebné zakúpiť opätovne lístok podľa potreby.
2. Posledne som sa dozvedel, že vraj to stiahne ďalší lístok, čo je samozrejme konina. No je tam aj iná a pravdepodobnejšia možnosť, že to nefunguje vôbec. Jediné čo EmTest stopercentne dokáže, je zvýšenie krvného tlaku.
Keby som mohol, kúpil by som si peňaženku, aby som tie Vaše krkolomné varianty vyskúšal.
Re #25847 eMareq: To je jedno a to isté prepúšťanie o ktorom sa tu tak dlho rozprávalo.
Pred malou chvíľou na SRo1 (Rádiožurnál) hlásili, že DPMK bude opäť prepúšťať. Jedná sa o 80 zamestnancov. Dôvodom je podľa GR Tkáča finančná situácia podniku a zefektívnenie pracovného procesu.
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
Dispecer