Takéto výhybky, do ktorých nepasujú klasické tága (perové výhybky), máme v KE už 3:
-Športová hala (v smere z NMM na Čs. armády alebo Kuzmányho)
-Hotel Strojár (odbočenie do slučky Hotel Strojár)
-VSS križovatka (v smere z OC Braniska na Južnú tr. alebo Alejovú ul.)
~> Vladimir - no neviem ktoru vyhybku si myslel, ja tu smer NMM -> sportova hala (L2, L4). Vsimol som si, ze niekto to robi rucne, bez toho aby zmackol tlacidlo, iny to prehodi tlacidlom .
~> SDF - niektore vyhybky su u nas robe aj tak (napr. pri sportovej hale), ze je pri vyhybke na retazi pripevnena aj palica, a nou sa prehadzuje, lebo palica ktoru ma vodic u seba v kabine jednoducho nepasuje do otvoru.
~> Ten vystupok je umiestneny tak, ze dalsie vozidlo nema sancu ju prehodit, naviac aktivny je len "clanok" u vodica. Keby bol aj v druhom vozni, tak by druhy vozen nasledne vykolajil (prvy voz by prehodil do ziadaneho smeru a druhy by to navratil vzad - ak by to fungovalo tak, ze by isli oba "clanky").
~> SDF tu (KE) to funguje na elektromagnetickom principe. Podla mojich vedomosti: Nedaleko od vyhybky medzi kolajami je taky maly vystupok, ktory je citlivy na magneticke pole. Vodic, ked sa blizi k takejto vyhybke, stlaci u seba tlacidlo, prejde ponad ten senzor, a nakoniec rele preklopi vyhybku. Da sa prehodit aj obycajnym permanentnym magnetom.
Veľmi by ma zaujímalo, akým spôsobom sa v KE zostavujú cestovné poriadky. Zaujal ma 1 konkrétny príklad.
Ide o úsek OD Mier - Darg.hrdinov-MÚ a linky 18 a 55.
Podľa platného CP má tento úsek prejsť:
L18 za 4 minúty,
L55 za 5 minút.
Čiže L18, ktorá zastavuje AJ Pri hati AJ pri Tescu, má tento úsek prejsť o 1 minútu rýchlejšie ako L55, ktorá nezastavuje ANI Pri hati ANI pri Tescu.
Inak povedané, EXPRES L55 má týmto úsekom prechádzať o celú minútu dlhšie ako bežná L18.
A ja som až doteraz nechápal, prečo na L55 jazdia všetci vodiči tak strašne pomaly...
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
Sarko
Takéto výhybky, do ktorých nepasujú klasické tága (perové výhybky), máme v KE už 3:
-Športová hala (v smere z NMM na Čs. armády alebo Kuzmányho)
-Hotel Strojár (odbočenie do slučky Hotel Strojár)
-VSS križovatka (v smere z OC Braniska na Južnú tr. alebo Alejovú ul.)