Reakcia na: Vladimír #60215:
formulácia, že za správnosť označenia CL zodpovedá cestujúci je na mieste, ale vzhladom k poruchám emtestu by mala vyjsť nejaká vnútorná smernica ako riešiť prípady pri revízii, myslím tým korektne k cestujúcemu. Nevidno ani snahu! Odnáša to cestujúci.
V podstate by neškodilo, keby vodič na každej konečnej označovače skontroloval (značenie , správnosť časového údaju) a označovače nesplňajúce kritériá prelepil páskou "porucha" a behom smeny alebo po nej závadu nahlásil.
eMareq
"- zamysli sa, prečo DP nevie zabezpečoť dostatok funkčných automatov"
- zamysli sa, prečo DP nevie zabezpečiť DOSTATOK (a zároveň) funkčných automatov.
Všetci vieme kde peniaze končia ak zrovna nejaké sú. V nových chrumkavých (plynových) autobusoch. Nie, nemám nič proti obnove vozidlového parku, ale to predsa nemá byť priorita č. 1, č. 2, č. 3, č. 4, ..., toho-ktorého vedenia DPMK, ktoré je po výmene garnitúry vo vedení mesta, momentálne nasáčkované v podniku. A až potom sú "prioritou" nejaké automaty na lístky (alebo displeje do vozidiel, hlásenie zastávok - ako absolútne minimum (vlastne štandard)). A to pritom tieto veci stoja ZLOMOK toho čo sa tu prefutrovalo na nové chrumkavé (plynové) autobusy za posledných 10 rokov. Keby sa jeden-jediný rok nekúpilo z vyhradených peňazí určených na obnovu vozidlového parku vôbec nič (jednoducho by sa na autobuske uskromnili), ale tie peniaze by sa radšej upotrebili na to o čom píšem vyššie, tak máme o problém menej a nebolo by ani toľko zbytočných sťažností zo strany cestujúcich.
Na jednej strane - ak treba kúpiť nové chrumkavé (plynové) autobusy, tak si vedenie vie vziať aj úver (Tedomy) - to proste musí byť, ale na základné veci sa už peniaze akosi "nenájdu". Niekde je chyba...