Reply on: eMareq #60200:
o koľko viac nových busov prišlo, o to viac dôvodov dúfajme teraz bude nekupovať ďalšie busy ale presmerovať peniaze inam. Alebo viete ešte o nejakej časti autobusového parku, ktorej by sa v blízkej dobe "veľmi krivdilo", ak by aj na jej obnovu neprišiel rad?Podľa mňa CNG za PHM každoročne ušetrí, strategicky to nie je až taký zlý ťah. Vedel by niekto kokrétne uviesť/spočítať, koľko je ročný rozdiel na cene PHM nafta vs. CNG na "priemernom linkovom buse"?
eMareq
"- zamysli sa, prečo DP nevie zabezpečoť dostatok funkčných automatov"
- zamysli sa, prečo DP nevie zabezpečiť DOSTATOK (a zároveň) funkčných automatov.
Všetci vieme kde peniaze končia ak zrovna nejaké sú. V nových chrumkavých (plynových) autobusoch. Nie, nemám nič proti obnove vozidlového parku, ale to predsa nemá byť priorita č. 1, č. 2, č. 3, č. 4, ..., toho-ktorého vedenia DPMK, ktoré je po výmene garnitúry vo vedení mesta, momentálne nasáčkované v podniku. A až potom sú "prioritou" nejaké automaty na lístky (alebo displeje do vozidiel, hlásenie zastávok - ako absolútne minimum (vlastne štandard)). A to pritom tieto veci stoja ZLOMOK toho čo sa tu prefutrovalo na nové chrumkavé (plynové) autobusy za posledných 10 rokov. Keby sa jeden-jediný rok nekúpilo z vyhradených peňazí určených na obnovu vozidlového parku vôbec nič (jednoducho by sa na autobuske uskromnili), ale tie peniaze by sa radšej upotrebili na to o čom píšem vyššie, tak máme o problém menej a nebolo by ani toľko zbytočných sťažností zo strany cestujúcich.
Na jednej strane - ak treba kúpiť nové chrumkavé (plynové) autobusy, tak si vedenie vie vziať aj úver (Tedomy) - to proste musí byť, ale na základné veci sa už peniaze akosi "nenájdu". Niekde je chyba...