Reakcia na: tbus #47065:
až na to, že L 53 išla Americkou triedou a L 27 Európskou triedou a Ázijskou triedou, takže najmä tam vznikol rozdiel. Je jasné, že keď má linka kratšiu trasu, tak musí byť skôr na 2. konečnej. Navyše L 53 vtedy nestála ani pri HyperTescu, čo sa dnes o expresoch už nedá povedať.
Vladimír
a., doplnkovej linky, ktorá bude zaisťovať toto špecifické dopravné spojenie
b., zachádzania okoloidúcej autobusovej linky medzi zastávkami NO a Palackého.
Ja osobne som presvedčený, že zachádzka na stanicu medzi NO a Palackého je tak veľmi zdržujúca, že väčšina cestujúcich uprednostní rýchlu a priamu linku z NO na Furču pre každodenné použitie pred zachádzkou na stanicu pre príležitostné použitie.
Ja viem, že to nie je terno, ale pre čiste zostatkový prúd cestujúcich na trase Furča - Staničné nám. navrhovaná L30 podľa mňa postačí a pokiaľ sa podarí ju napasovať na takt rýchlikov do Bratislavy, nemusí to byť také beznádejné. Samozrejme, najlepšie by bolo, ak by na stanicu zachádzal trolejbus. Ale to nie je v moci nikoho z nás v krátkej dobe zmeniť.