Reakcia na: Peter55 #46075:
Ja to za zbytočnosť určite nepovažujem. Samozrejme, najprv by muselo dôjsť k dohode mesta a obce. Treba sa na to pozrieť aj tak, že teraz ľudia z dedín prídu na stanicu a kúpia si napríklad 30 min. lístok. Takto by si kúpili lístok pre druhé tarifné pásmo a ďalší pre prvé vrámci mesta, čiže tie peniaze, ktoré teraz idú Eurobusu by šli DPMK. To by zvýšilo obrat, možno aj zisk, samozrejme viacerí by si kúpili aj mesačné lístky. Taktiež by to mohlo ľudí viac motivovať využívať hromadnú dopravu na úkor individuálnej. Totižto prímestská doprava integrovaná do siete MHD by bola v pravidelných intervaloch a ľudia by neboli odkázaní na spoj o pol tretej a potom ďalší o piatej (obrazne povedané). Teda aj tí ľudia, čo nejdú pre nevhodné spojenie by mohli cestovať pohodlnejšie a teda môže to pritiahnuť ďalších cestujúcich, ktorí by inak nikam nešli a títo keď sa už dostanú do mesta, budú musieť využiť aj ďalšie linky. Navyše (pri vhodnom načasovaní) by sa dali vytvoriť prípoje na ďalšie linky.
MČ Šaca je ešte ďalej ako Čaňa a busy sa tam oplatí prevádzkovať aj keby to nebola povinnosť podniku. Naopak, taká obec Nižná Myšľa si dopláca a je otázne, či na tých päť a pol ľudí tam bývajúcich nedoplácame my všetci.
Re #46077 Peter55: Kĺbaky možno ani nie ak by sa nastavil vhodný interval. DP navyše vlastní úspornejšie plynové autobusy. Nie je nič nezvyčajné, ak mestský podnik prevádzkuje nie len klasické mestské typy autobusov, ale aj prímestské, s usporiadaním prevažne pre sediacich pasažierov (aj u nás ich pár je), alebo mikrobusy pre malé odľahlejšie časti. Tu by sa hodil 15-minútový interval v špičke a 30 min. v sedle.
Súhlasím ale s tým, že treba dať dokopy dopravu v meste a potom sa obzerať o expanzii aj za jeho hranice. Náprava mohla nastať v pôvodnom novom linkovom vedení, ktoré bolo takmer dokonalé.
TA
Takže ak, nech prevezme DPMK komplet celú L 802415.