Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Záchvat #27277:
Na automaty-nerob si iluzie? To tazko to by musela byt vypisana sutaz a ta vieme ako dopadla a vedenie je presvedcene, ze jeden automat stoji tolko co nova KIA Ceed(nie zeby ta KIA bola tak draha skor naopak) ? takze urcite nic nebude. Mna len zaraza to "skvalitnovanie" sluzieb co slubovalo vedenie (dopytom si to skvalitnovanie urcite nepredstavujem) a to pomlcim o tom ze to zrusenie urobili pekne potichucky ako sa to uz pravidelne v KE robi...co urcite nepovazujem za normalny stav-sposob.
Reakcia na: Záchvat #27277:
? ? ? ?
Reakcia na: Dimi #27276:
Tak po dnešku navrhujem: "Robte si čo chcete" ?

Re #27273 LC: Predpredaj sa zrušil aj na Železníkoch a bude to pokračovať. Ktovie, možno sa ušetrí na automaty...
Reakcia na: Vladimír #27275:
a co takto, ze Pre otvorenie dveri pouzite....
Reakcia na: 1018 #27271:
Použiť niečo NA niečo a pristúpiť K niečomu sú podľa mňa dve odlišné veci.

...na otvorenie dverí použiť...
...k otvoreniu obálok pristúpiť...
Reakcia na: Diggi #27272:
Ja som Ťa najprv vôbec nezaregistroval. Až keď mi tá "dievčina" hovorila, že na ňu máva, jej neznámy, vodič autobusu, docvaklo mi, že by si to mohol byť Ty. Sorry. Druhý raz sa budem lepšie sústrediť na Karosku....
Tento príspevok ber ako odpoveď k Tvojmu pozdravu ?
Tak som dostal info ze na KVP uz "vsemocne vedenie" zrusilo predplatnu budu a tym padom sa na KVP uz nebude dat kupit listok vobec nikde(dobijanie tym padom tiez je pase)!!! Ktomu len dodam 3X HURA nasmu vedeniu ?

BTW> ta farba na TEDOMoch teda ta zelena je stale priserna aj ked su zaprasene od zimy ?
-ale dolezitejsia vec ma ohladom Tedomu napadla je toto co mam dorazilo do KE model na rok 2008? Podla webu vyrobcu asi nie! Takze tie co dorazia po novom roku budu ake teda???
Reakcia na: Vladimír #27264:
Hej bol si tu, človek na Teba trúbi a na miesto toho mi začne mávať dievčina čo šla s Tebou ? Rýchlo zabúdaš na ľudí sa mi zdá ?
Vladimír:

"pristúpme k otváraniu obálok" je teda tiež nevhodná formulácia? Včera som už písal do Jazykovedneho ústavu Ľudovíta Štúra, či použitý výraz je skutočne nespisovný. Ak to tak bude, pristúpi sa k oprave. Inak, som potešený z tvojich slov o dnešnej návšteve.
Reakcia na: Vladimír #27264:
"* Národ stláča dopytové tlačítka ako divý, videl som, že aj na Karosách B 952... " Národ stláča všetko možné, sem tam sa pokúša otvoriť si dvere zvnútra aj cez ponuku na kúpu CL z označovačov. ?
Reakcia na: m2001 #27265:
Na Slovensku veci nepoužívame "k niečomu", ale "na niečo".
Reakcia na: Dispecer #27266:
ee, tlačidlo je v slovníku slov. jazyka ? , skôr mám podozrenie na "k otvoreniu" miesto "na otvorenie". Slovník píše: k - (v ustálených prípadoch) účel, zacielenie, tak teda neviem ?
Reakcia na: Dispecer #27266:
asi by bolo lepsie dat tam KNOFLIK ? ? ? ?
Reakcia na: m2001 #27265:
Asi má namysli slovo "TLAČIDLO"... ?
Reakcia na: Vladimír #27264:
v 534 aj 521 (v 521 ale momentálne už nefunguje, ide iba emtestové) sa hlási cez vozidlové repro, takže je možné že aj v 509. K dopytu: jj, ľudia sa rýchlo učia a vždy sa nájde aspoň 1 kto tlačidlo stlačí. Na texte čo konktrétne nie je spisovné? ?
Skromné postrehy od cezpoľného z dnešných potuliek košickou MHD:

* Príjemne potešila jazda trolejbusom č. 1003 v skorých ranných hodinách. Veľmi pekný štýl jazdy - protikladom bežného košického vlečenia nebola žiadna zbesilá, ale práveže primerane svižná a pohodová jazda. Mimoriadne dobrý pocit dávalo perfektne vykúrené vozidlo, za ktoré v chladnom ráne boli určite cestujúci veľmi vďační. SUPER a poklona !!!

* Národ stláča dopytové tlačítka ako divý, videl som, že aj na Karosách B 952...

* V električke č. tuším 509 som zažil veľmi dobre počuteľné hlásenie zastávok. Dobre som počul, že to už šlo zo stropných reproduktorov a nie z označovačov? Alebo sa mi to len zdalo?

* Technická pripomienka - upozornenia na dopytové otváranie dverí sú pekné a celkom výrazné, no človeka zamrzí, že jazykovo nesprávne. "K OTVORENIU DVERÍ POUŽITE TLAČIDLO" je na citlivé slovenské oko ozaj silná päsť. Toto by bolo dobré prepísať z česko-slovenčiny do slovenčiny.
Reakcia na: 1018 #27261:
hlavne ze budu kamery ? ? ?
Reakcia na: 1018 #27261:
Eur. hlavné mesto kultúry je zrejme dôležitejšie ?
Reakcia na: KVKV #27260:
Len mimochodom... Informacia zo vcerajska hovori, ze mesto Kosice nema pre DPMK decembrovu dotaciu, ta zrejme bude presunuta na januar. Da sa tu hovorit o nejakom rozvoji, ked nieto na vyplaty???? ?
Reakcia na: eMareq #27197:

...“Táto téma sa vyťahuje (ak sa vôbec vyťahuje) tesne pred voľbami, vtedy si každý zrazu spomenie a po získaní dostatočného počtu hlasov zrazu každý zabudne...“ _ Tento typ kariéristov sa drží politiky ako kliešť. Aj to sa dá využiť v náš prospekt. Pokial by totiž zrealizovali niektoré veci, tak ic to zviditelní a majú vystarané na ďalšie vol. obdobie.
...“Po včerajšom stretnutí s ....veľkým priaznivcom električiek“.... Veď to je ÚSPECH ! ak niekto je ochotný vobec diskutovať na túto tému. To nevadí, že navrhuje teraz z počiatku rádo-by odborné nezmysly a bláboly. Pri podobných diskusiách jae taktika taká, že pri prvej schodze mu POCHVÁLIME aj tu najväčšiu hovadinu. Rozhodne mu to nevyvraciame tvrdením, že to je nedobré a že všetko to treba úplne ináč (aj keď to tak je). A dohovoríme ďalšie stretnutie, pričom sa snažíme náš názor pomalu po kúskoch implantovať do jeho názoru. On si to potom rozloží v hlave a zmenou slovosledu a terminológie postupne príde na to, že je to jeho názor. A to je úspech. Ale chce to trpezlivosť.
Je vidieť, že ten človek v tom síce trochu tápa, ale je ochotný študovať rozne príklady z roznych miest. Tak mu predložte dvadsať iných vzorov prospešných pre nás. Zrejme je schopný a ochotný to preštudovať. Veď nesprávne alebo mylné názory na niektoré veci som mal ja a určite aj iní.
Ad privatizácia: tou sa može všetko skaziť až do totálneho kolapsu mhd, ale v určitých prvkoch može byť využitelná. Viď Praha. Tam sú niektoré okrajové linky prevádzkované súkromnými dopravcami, nemyslím tým integrovanú dopravu (linky300), tiež tak n.a.d. za električky. Zrejme sa to vyplatí obom stranám a cestujúci to nepozná.
Ad „zbaviť sa rýchlodráhy“ ...to je nebezpečné. A reálne to hrozí, situácia k tomu priamo vedie.
Podla mojej úvahy by to mohlo vyzerať takto: Projekt regiotram ak bude stíhať termíny etáp, zavedie sa okolo roku 2012-13. Vzájomná komunikácia medzi železnicou a dp dá sa predpokladať ,že nebude najlepšia (koordinácia výpravy údržby, cp...atd). Sú to kritické roky ,ked doslúži vozový park električiek, na nové vozy nebude. Prevádzka ED sa bude musieť obmedzovať až v niekoho hlave vznikne nápad, že zostávajúce úseky tratí (teda i rýchlodráha...však má taký železničný charakter) sa aj s vozovým parkom „regiotram“ predajú železniciam. Dopravný podnik prevedie rozsiahlu „autobuzifikáciu“ mhd a má problem vyriešený.
Je to smutný scenár, ale možno to dopadne inak: Do plánovaných termínov projektu regiotram nebude vyrobený dostatočný počet vozidiel a samotný projekt vo vysokej rozostavanosti sa začne pre nedostatok financií redukovať, obmedzovať. DP bude musieť zaistiť ED v meste nákupom podla možnosti tých najlacnejších ojetín . teda = „električkový lunapark“.

....“zvrátenosť súčasného vedenia mesta a jeho zástupcov ohľadom funkcie MHD v meste (program Via Cassovia...). Spupnosť, tvrdohlavosť, zadubenosť a neochota prijať názory z druhej strany podložené reálnymi dôkazmi“.... Chce to trpezlivosť, samozrejme sú medzi nimi aj tupci neochotní čomukolvek naslúchať, treba sa zamerať na ludí ochotných aspon trochu ďiskutovať. Viď vyššie.
Správnym myšlienkam je potreba dodať taký podtext, aby to tých zadubencov presvedčilo, že je to výhodné aj pre nich.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.