Regionálne cestovné poriadky a vyhľadávač spojení pre 17. novembra

Aj v stredu sú regionálne autobusy často prakticky nepoužiteľné, viac ako tretina spojov nepôjde.

Napriek ubezpečeniu Arrivy, že v stredu 17. novembra 2021 budú obslúžené všetky spoje, na poslednú chvíľu (okolo polnoci) boli vyškrtané mnohé spoje. Na viacerých linkách je preto premávka skôr iba symbolická, najmä v regiónoch Pezinok, Senec a Šamorín. Upozorňujeme, že zrušené boli často aj posledné večerné spoje (viaceré za sebou). Linka 525 dopoludnia vôbec nepremáva. Z celkového počtu cca 940 spojov bolo zrušených 351, teda približne 37 %.

Zrušené spoje sme zapracovali do cestovných poriadkov na imhd.sk a taktiež okolo 7:15 do cca 8:00 bude aktualizovaný aj vyhľadávač spojení na stredu 17. novembra, ktorý v súčasnosti ako jediný vyhľadáva regionálne spoje IDS BK aj so zohľadnením zrušených spojov.

Vzhľadom k tomu, že nie sú známe zrušené spoje pre ďalšie dni, plánovač cesty na dni od 18. novembra zatiaľ vyhľadáva spojenia v štandardnom režime (s pôvodne plánovanou 5-percentnou redukciou spojov). Aktualizácia cestovných poriadkov a plánovača bude závisieť od dostupnosti aktuálnych údajov.

Cestujúci môžu aktuálne informácie o premávke regionálnych autobusov získať na infolinkách IDS BK +421 948 102 102 a Arriva +421 915 733 733.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Sor23 #113:
Bacha na rozdiel medzi slovami večný a väčší 😉
Reakcia na: si #93:
Kedysi dávno sme absolvovali na KMB cestu s cieľom prejsť čo najviac km za maximálny odpis 400 km. Kamarát Išiel Ostrava - Olomouc - Brno - Třebíč - Jihlava - ČB- Plzeň - Cheb - KV- Děčín - Liberec - Stará Paka - Lichkov - Jeseník - Kozie Krky - Krnov - Opava východ - Hlučín.
Niekde v okolí Chebu prišiel konduktor, pozrel letmo do KMB a hovorí mu "Idete nesprávnym smerom, na Ostravu ste mali ísť na Plzeň". Kamarát mu vraví, že si má pozrieť trasu, ten prehlásil, že takéto trasovanie nesmie byť, že to je zneužitie. Tak som ho požiadal, aby sa odobral do služobného kupé a preštudoval si predpisy, že ak bude trvať na svojom názore, tak ja mu ten rozdiel cestovného zaplatím ale on má rátať s preskúšaním a s tým, že okrem neoprávnene vyrúbeného doplatku bude pár mesiacov bez prémií. Tak zobral KMB, vrátil sa asi o pol hodiny a KMB tresol na stolček s výkrikom "Je to prípustné, ale aby ste vedeli, tak ja osobne s tým nesúhlasím!" 😃.
Reakcia na: TeBeCe #112:
Som rád, že to niekto zväčšnil, ale zároveň nerád za to, že to niekto aj takto oficiálne publikoval.🤕
Reakcia na: richardhudec #109:
Ale sprievodkyňa konala predpisovo, platný isic automaticky neznamená aj nárok na bezplatnú prepravu a platnosť dopravnej časti karty ona inak overiť nevie. Naopak sprievodca, ktorý to uznal sa síce zachoval prozákaznícky, ale na svoje triko. Keby pristúpil kontrolór prepravy a zrovna by mal horší deň, kľudne by z toho mohol sprievodcovi spôsobiť problémy.
Reakcia na: richardhudec #109:
Tak dobre, ale to zas chápem že nemôže uznať že cestujúci ukázal niečo na nejakej stránke.
Reakcia na: 810zssk #103:
Toho času už myslím fungoval IDS, nepamätám si presne kde, možno na DPB stránke ako partnerského dopravcu v IDS som ukazoval po prihlásení sa platnosť zľavy s vyznačeným dátumom. Predpokladal som, že pani pochopí, že ak mi v systéme u jedného dopravcu v IDS svieti zľava platná do 30.6. alebo dokedy v danom roku a vysvetlím jej, čo jej tým chcem povedať a prečo by to mala považovať za relevantné preukázanie sa, tak to pochopí. Nezáujem, zaplaťte mi v hotovosti, alebo vystúpte 😃
Reakcia na: 3pa3ck3 #106:
Gopass mám vo vrecku v rukáve nonstop. Aj sa s bundou perie 😃
Reakcia na: richardhudec #102:
O tomto hovorím, že cestujúci je vždy primárne "podozrivý", čo nie je zrovna faktor atraktivity.

Má to svoje opodstatnenie v situáciách, kedy by uznanie "podozrivého" dokladu bolo na škodu iným. Napr. v prípade vstupenky na hokejový zápas by sa mohla stať, že keď ukážem podozrivý lístok, hrozí, že niekomu obsadím miesto.

Pri doprave, ak nejde o miestenku, však tento prípad nenastáva. Ak si doma na počítači vytvorím Ike-ticket na osobák a presviedčam sprievodcu, že je to platný doklad a on si nie je istý*, mal by mi ho uznať a ex-post ASAP si preveriť, či som ho neobabral a nabudúce mi ho neuznať.

*v slušnej firme samozrejme kompetentný zamestnanec ovláda všetky produkty, najmä ak ich kontroluje. Neviem si predstaviť, že by som prišiel napríklad do banky a zamestnanec za priehradkou by hapkal a nevedel mi povedať, čo vlastne poskytujú. V tomto prípade, ak nevie, tak si zavolá kolegu a neobviňuje ma hneď z toho, že chcem banku vykradnúť.
Reakcia na: richardhudec #102:
Len kontrolná otázka - Gopass si mal v bunde už od Bratislavy?
Reakcia na: 810zssk #98:
Zase na druhej strane cestujúcich, ktorí túto situáciu sledujú, by mohlo odradiť od ďalšieho využívania služieb to, keď vidia, ako určitým ľuďom tolerujú zadarmo to, za čo si oni museli riadne zaplatiť
Reakcia na: 810zssk #103:
Lenže tu si musíme uvedomiť, že slovenský ISIC je vlastne viac kariet v jednom. A zároveň tomu, čo ukončil štúdium, sa ISIC fyzicky odobrať nedá, keďže na komerčné zľavy, ktoré si kúpil, má stále nárok (ak by ISIC a dopravná karta boli samostatné preukazy, tak by to nebol problém).

Inak ak by si vizuálne skontroloval, že ja ako doktorand nemám nárok na zľavy vo vlakoch, ak používam ten istý ISIC od prvého ročníka bakalárskeho štúdia?
Reakcia na: richardhudec #102:
Ono je to totiž tak že ISIC nezakladá nárok na zľavu (aspoň pred pár rokmi to tak bolo). ISICy majú aj ľudia ktorí na zľavnené/bezplatné cestovné nárok nemajú, preto sa overuje tá dopravná časť.

Je to hlúpe riešenie a aspoň v IDS BK sa to už opravilo, ale neviem ako to má dnes ZSSK.
Reakcia na: 810zssk #98:
Ja som si raz v dobe kedy som bol ešte zadarmista zabudol cestou na jednodňovú lyžovačku do Jasnej peňaženku. Bezplatný lístok som mal v mobile v ZSSK konte, ISIC som mal nahratý v ZSSK konte aj s číslom karty. Keď ma prišla sprievodkyňa pri Trnave skontrolovať, tak som jej hneď vysvetlil situáciu, nabalený s lyžami a všetkým ostatným som jej vysvetlil, že mám len mobil a tam som jej ukázal aj bezplatný lístok, aj ISIC a dokonca neviem či som sa ešte v tom čase do nejakého iného systému nevedel prihlásiť, kde mi ukazovalo aktuálnu platnosť ISIC zľavy. Ona si stále mlela dokola len to, že musí si ISIC priložiť a musí jej to pípnuť.
Potom povedala, že si musím kúpiť lístok BA-LM. Tak som jej vysvetlil, že keď nemám peňaženku, tak si ťažko kúpim lístok, jedine že jej mobil priložím. No to sa nedá, to sa dá len v hotovosti, alebo si mám vystúpiť na najbližšej zastávke a ísť si po peňaženku - hej, pôjdem zase naspäť do BA na čierno, aby som mohol o 16 hod prísť zatvoriť lanovky večer do Jasnej 😃
Nakoniec došla cudzím prísediacim trpezlivosť s tou sliepkou a dali mi drobné na lístok.

No a najlepšie je, že celý deň som dokázal na lyžovačke vyžiť len s mobilom, v bufete som poslal náhodným ľuďom peniaze cez Viamo výmenou za hotovosť 😃 A cestou naspäť som mal opäť zadarmistický lístok, sprievodcovi som vysvetlil aká je situácia a on mi povedal s kľudom Angličana, že v poriadku.

Jedna tvrdohlavá sliepka a na roky som si zapamätal tú negatívnu skúsenosť z cesty vlakom...
Reakcia na: 3pa3ck3 #95:
ešte stále môže sprievodca povedať, že príslušný cestujúci bol na WC.
Reakcia na: 3pa3ck3 #95:
Druhý odsek podľa mňa skrýva pravdu. Sprievodca tiež asi sekundu mieril POPkou na lístok kým si uvedomil, že žiaden aztécky kód tam nie je.

A ked som niekedy cez leto šiel na 24h lístok (z predpredaja), tak tiež sprievodca najprv naskenoval QR kód (samozrejme, mu to vyhodilo chybu, kedže ten vedie len na stránky IDS) a až potom skúmal čo mu to vlastne ukazujem.
Reakcia na: 810zssk #97:
aj my sme mali dilemu ci to zobrat na jeden listok aj nazad, len jednak sme este chceli par dni ostat na vychode a dvak uz tato cesta trvala dva dni, takze na navrat juznou trasou cez Zvolen (tak aby sme nemali lomeny listok) by sme potrebovali den treti....
ale neboj, takychto roznych ciest sme podnikli viacero a s podobnymi reakciami (ze ideme opacnym smerom) sme sa stretli neraz 😃 )
Reakcia na: Ike #94:
Stanovy ZSSK sú v zásade v tom zmysle že máš zabrániť úniku tržieb vo výške 20 centov aj keď to znamená že za ďalší rok prerobíš stovky eur lebo si nasral človeka čo ti reálne cestovné platil. Jednoducho NEPREJDÚ!

(A to je značný problém verejnej dopravy na Slovensku, radšej vyženieme davy ľudí s platnými lístkami z VHD aby nám neutrpelo ego že jeden človek išiel zadarmo.)
Reakcia na: si #93:
To si ešte necestoval s lístkom z BA hlavnej do BA-Vinohradov cez Zvolen a Žilinu, to ešte len bola plejáda zábavy.

Najprv niekde za Levicami "to máte len po Vinohrady" a potom za Bystricou pani ktorá síce lístok pochopila, ale trvala na tom že ideme do Bratislavy a máme ísť na náhradnú dopravu do Bratislavy, pričom keď sme jej oznámili že chceme najprv ísť na pár hodín do Žiliny, vyhlásila "ja som vás informovala, cestujte si ako chcete" 😂😂😂
Reakcia na: 3pa3ck3 #95:
Počkať, to oni v tých vlakoch majú ešte aj šarže? A kto kontroluje revízorov? 😂 Díki za odpoveď, každopádne.