Obnovenie používania dopytového otvárania dverí - ZRUŠENÉ

Dvere budú naďalej otvárané centrálne.

Aktualizácia: Z dôvodu aktuálneho vývoja situácie s chorobou Covid-19 budú aj po 1. júli 2020 dvere v prostriedkoch MHD otvárané centrálne vodičmi. Obnovenie dopytového otvárania dverí cestujúcimi sa ruší.

V rámci postupného rušenia preventívnych opatrení zavedených počas epidémie Covid-19 zavádza Dopravný podnik Bratislava od 1. júla 2020 opäť používanie tzv. dopytového otvárania dverí v prostriedkoch MHD. Rovnako sa obnovuje zatváranie dverí pomocou fotobunky pri vozidlách, ktoré sú touto funkciou vybavené.

Pri nastupovaní, alebo vystupovaní bude preto opäť potrebné pre otvorenie dverí stlačiť tlačidlo DVERE, ktoré sa nachádza na dverách, resp. pri dverách v závislosti od typu vozidla. Používanie dopytového otvárania dverí v letných dňoch zabráni zbytočnému úniku vychladeného vzduchu z klimatizovaných vozidiel.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: yellowcaptcha #31:
Typicky Slovak.Co nemusim,to neurobim.
Reakcia na: Sor23 #38:
Asi by im ho mali predčítať každé ráno, ako modlitbu. Dnes, 93, voz č. 4250 približne o 13:47, ŽST Petržalka (čiže nie na znamenie), stojím si pri dverách a tie sa ani len nepohli.
Ja nemám problém so stlačaním tlačidiel, ale keď je raz vydaný nejaký príkaz, tak by som očakával, že sa nim budú aj riadiť.
Reakcia na: yellowcaptcha #37:
Vydaný bol 30. júna 2020.
Reakcia na: Sor23 #36:
Príkaz bol vydaný ešte toho tridsiateho alebo až po prvom júli – keď začali chodiť sťažnosti? 😁
Reakcia na: Melange #32:
„Vodičov všetkých trakcií žiadam, aby pri obsluhe jednotlivých zastávok využívali aj naďalej centrálne otváranie
dverí a neotvárali pomocou „dopytu“.“ - úryvok z príkazu, ktorý má byť vyrozumený vodičom príslušným oddelením. 👍
Reakcia na: Miro #33:
Presne toto som chcel napisat.
Vedia vodiči o tom, že ešte majú centrálne otvárať dvere? Dneska už podaktorí čakajú na dopyt.
Reakcia na: Andy #30:
Ja netvrdím, že je to inak – nemám problém s používaním tlačidiel. Dokonca by som bol rád keby aj tie ostatné prehnané a neopodstatnené opatrenia zrušili.

Problém mám s tým, ak sa to nedodržiava.

Ak raz deklaroval DPB, že sa dvere budú otvárať centrálne (potom to zrušil a teraz to zase deklaruje) tak nebudem používať dopyt (lebo nemusím) a nesmie sa stať, že sa dvere neotvoria, lebo niekto si myslí aké je to opatrenie nezmyselné. Bez ohľadu na to či s ním súhlasím alebo nie.
Reakcia na: yellowcaptcha #29:
Keď cestujem MHD, tak sa dotknem najprv kľúčov, zámku na dverách, tlačítka vo výťahu, zábradlia na zastávke, potom niekoľkých tyčí v električke, medzitým si pochytám 50x mobil, 3x poškrabem nos cez rúško, niekedy si obhrýzam nechty, a to, či nakoniec stlačím nejaké tlačidlo alebo nie, tak na prenos vírusu má v podstate nulový vplyv.
Reakcia na: FFF13 #28:
Ľudia to mačkali viac menej celý čas – ale to je podľa mňa hlavne kvôli nízkej informovanosti (zo strany DPB), a podobne aj niektorí vodiči s tým mali od začiatku problém čo zrejme tiež prispelo ku tomu že niektorý cestujúci mačkali aj keď nemuseli....
Aj tak to už celkom dosť vodičov používa a veľa ľudí mačká. Zase nemáme až toľko nakazených že by to bolo nutné. Akurát v lete to znižuje účinnosť klimatizácie čiže potom bude v buse teplo a potom si ľudia oprávnene dajú dole rúška (veď kto sa chce zadusit) a dosiahneme presne opačný efekt......
Reakcia na: yellowcaptcha #25:
Oficiálny dôvod je aktuálna epidemiologická situácia. Aby náhodou tie tisícky nakazených zo zahraničia neprišli špeciálne obchytkávať dopytové tlačidlá a chrchlať cez rúško v priestore pri kabíne vodiča.
Reakcia na: 810zssk #23:
Podľa vyjadrenia doc. Maďara sa rúška v povrchovej doprave zrušili kvôli malému podielu klimatizovaných vozidiel. V metre je prirodzene chladnejšie so prúdením vzduchu
Rozumiem tomu správne, že sa obnovenie používania dopytového otvárania dverí zrušilo len aby sa ani náhodou nemuselo rušiť vyradenie prvých dvier z prevádzky (lebo aktuálny vývoj)?
Btw, nevyplýva z nových poznatkov že šírenie daného vírusu cez kontaminované povrchy je takmer nulové (a teda toto opatrenie nie je účelné)?
Reakcia na: Dezerter #22:
V metre žiaľ povinné zostáva. Ale to už ma nežerie, ja aj tak zvyknem preferovať povrchovú dopravu kde ho od zajtra v ČR netreba.
Reakcia na: si #19:
Od dnes už ani v metre nie sú povinné
Nestačilo 4 dni vopred, aby sa ľudia na to psychicky pripravili? 🤪
Klimatizácia je dôležitá, jednoznačne. Rúška sú kontroverznejšie, ale keď vedľa mňa (v autobuse alebo obchode) kýchne niekto s rúškom na tvári, mám lepší pocit, ako by som mal, keby ten dotyčný bol bez rúška. A nie je to len pocit, dokazujú to mnohé štúdie.

Ale či budú predné dvere naďalej zablokované alebo nie, to mi je ako cestujúcemu úplne jedno. Nechápem, prečo sa okolo toho toľko ľudí vzrušuje. Možno to je problém pre nevidiacich, bohužiaľ, ale tým sa dá pomôcť aj inak.
Reakcia na: volod #18:
aj v tej Prahe v MHD co viem len v metre su nahubky povinne, v prostriedkoch MHD premavajucich nad zemskym terenom (elektricky, autobusy) su len pre tych co chcu....
Reakcia na: Solider #8:
keď som tam bol začiatkom júna, tak som cestoval prímestským busom z Varína do Žiliny, prvé 4 sedadlá (dve dvojice za sebou) za šoférom a napravo od neho tiež sa nemohli obsadzovať osobami lebo nariadenie....., ale že ľudia stáli v uličke až na schodíky v predných dverách čiže blízko vodiča to už nevadilo nikomu, tieto opatrenia sa vymykajú akejkoľvek logike, takže od zajtra všetci ohmatávame jedno tlačidlo, tam už riziko "nehrozí" ale rúška nosíme všetci v mhd aj naďalej......, v ČR od zajtra okrem Prahy a lokál. ohnísk už rúška len dobrovoľné aj v dopr prostriedkoch (vlak, bus....)
Reakcia na: martinah #13:
Keď Šach-Mat-ovič niečo rozhodne, tak je to predsa správne, snáď sa nebudeme pozerať po nejakých kapitalistoch... 🙂
Reakcia na: FFF13 #14:
CestujuciByToMohliZneuzit. 🙂
Reakcia na: ramzi #1:
to by sme chceli asi vela
Reakcia na: kecho #5:
Nezabúdaj že cestujúci by to nepochopili😂😂
Reakcia na: NOKS #10:
takto napriklad spoznas slovakov v rakuskych obchodoch, kde uz nie su ruska povinne a nenosia ich ani zamestnanci okrem vynimiek
V SL dost vela - skor vacsina - vodicov si odsuva tu rolovaciu prepazku, lebo im to vadi, a to aj pri kontakte s cestujucim.
Reakcia na: NOKS #10:
Vrchol paranoje je ale podľa mňa Univerzitná knižnica. Väčšina budovy je uzavretá, vykolíkovaný koridor cez halu ťa posiela len na zadné nádvorie. Prakticky celé služby sú scvrknuté na jednu priľahlú miestnosť s pár kresielkami ako "študovňu" a druhú miestnosť ako výdaj (zo stolov s obrovskými plexisklami rovno na hrane, takže keď ti cez tú malú medzierku pracovník súka viacero väčších zväzkov, ani si to nemáš kde a ako štósovať). Ak sa nejaký vodič bojí nákazy z toho, že mu prejde človek popred zástenu, môže sa hlásiť pracovať sem 😃
Reakcia na: yellowcaptcha #9:
Irónia je že na benzínke sú niektorí za takými plexisklami že tam ledva cez ten otvor prestrčíš 0,5 litra flašku a aj tak tam musíš byť s náhubkom lebo nariadenie....
Dneska 5min v OBI bol des to mať na ksichte...bude to zaujímavé keď sa ešte oteplí...aj v neklimatizovaných vozidlách mhd
Reakcia na: Solider #8:
Ako to mal ten Nesrovnal na tých bilbordoch? Bratislava nieje Žilina? 😁

Naozaj ma to fascinuje, že sa tohoto tu stále držia (a chcú držať ktovie ako dlho), keď v ostatných službách a obchodoch zamestnancom stačí presklená prepážka, ktorú všetky vozidlá dávno mali a stále majú.
Reakcia na: yellowcaptcha #3:
V Žiline už normálne fičia cez predné dvere 🙂
Dnes už zopár vodičov používalo dopyt a klíma išla tak v každom treťom vozidle
Tento týždeň som išiel vozmi s väčšinou zapnutou klímou, dnes dokonca aj v starej kĺbovej Sorke
Reakcia na: ramzi #1:
Teraz? Ked si uz konecne vsetci zvykli, ze sa nepouzivaju? 😃
Reakcia na: 810zssk #2:
Aj keď bude vo voze 60 a vonku 24,99999 tak nie 😂 😂
A čo ten mokrý sen s prvými dverami vozidiel vyradenými z prevádzky – to sa plánuje tiež zrušiť niekedy v dohľadnej dobe, či zatiaľ sa ruší iba to čo bolo ústretové voči cestujúcim?
Reakcia na: ramzi #1:
Ak bude vo vozidle nad 50 stupnov tak ano.
Takže sa konečne začnú používať aj klimatizácie?