Vedenie mesta bude 1. októbra informovať o Karlovesko-dúbravskej radiále
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Prezentácia bude v Dome kultúry v Dúbravke na Saratovskej ulici.

V utorok 1. októbra 2019 sa bude konať verejná prezentácia aktuálneho stavu modernizácie Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály, na ktorej obyvateľov dotknutých mestských častí budú informovať primátor mesta a starosta Dúbravky. Prezentácia sa bude konať v čase od 17:30 v Dome kultúry Dúbravka na Saratovskej ulici (zastávka Alexyho - linky 20 23 83 84 X5).

Verejnosť by sa tam mala dozvedieť chýbajúce informácie o aktuálnom harmonograme prác tohto meškajúceho projektu a o najbližších dopravných obmedzeniach, ktoré si modernizácia ešte vyžiada.

Aktuálny stav 1. etapy (Jurigovo nám. - obratisko Karlova Ves)

Práce na prvom modernizovanom úseku trate Jurigovo nám. - obratisko Karlova Ves, ktoré mali byť dokončené 27. septembra 2019, majú byť podľa opakovane medializovaných informácií ukončené najneskôr do konca októbra. Nie je zatiaľ známe, či má ísť o ukončenie všetkých prác na prvej etape, alebo iba o sprevádzkovanie samotnej električkovej trate.

Nová koľajová trať v tomto úseku je na konci septembra z väčšej časti vybudovaná vo forme vybetónovanej pevnej jazdnej dráhy, zatiaľ bez vrchného krytu trate. Koľajová trať zatiaľ nebola dokončená v obratisku a jeho okolí, okolo zastávky Borská, v mieste dočasného priecestia pri Borskej, v mieste priecestia Fadruszova, ktorého rekonštrukcia ešte nezačala, pod zastávkou Nad lúčkami a medzi novou zastávkou Segnerova a bývalou zastávkou Jurigovo námestie. Dokončenie niektorých úsekov sa očakáva v najbližších dňoch. Realizujú sa aj práce na príprave nového trolejového vedenia.

Pomaly sa začínajú rozbiehať práce na budovaní základov nových električkových zastávok. Pri konečnej zastávke sa dokončujú podpery pre nové schodiská k nadjazdu a nové výťahové šachty. Na nadchode Tilgnerova sa začalo s opravou, resp. výmenou schodísk k zastávke. Oprava konštrukcie nadchodu ešte nezačala. Na podchode Borská naďalej prebieha realizácia novej izolácie konštrukcie pod električkovou traťou a vozovkou v smere do centra. Následne by mali byť tieto práce realizované aj pod vozovkou v smere do Dúbravky. Vo vnútri podchodu boli zatiaľ vybúrané staré schodiská, obklady a podlaha a prebieha ošetrovanie vnútorných stien. Doteraz nebol vybudovaný žiadny nový priechod pre chodcov cez zrekonštruovanú trať.

Zrekonštruované priecestia Segnerova a Pustá zatiaľ sprevádzkované neboli, keďže k nim neboli vybudované odbočovacie pruhy. Rovnako nie sú zrealizované žiadne potrebné cestné úpravy súvisiace s prvou etapou modernizácie. Kedy začne rekonštrukcia priecestia Fadruszova a kedy bude zrušené dočasné priecestie Borská nie je nateraz známe. Na vybudovanie stále čakajú aj nové cestné svetelné signalizácie na križovatkách a priechodoch pre chodcov.


27.9.2019
-mk-

Komentáre

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

Ma178rek29.9.2019 2:56 #11 Re:
Reakcia na #10 od Jajboli:
Kde je predajňa farieb??? V okolí Segnerovej bude zmena takže tam sa rozširuje cesta.
Jajboli28.9.2019 15:59 #10 Re:
Otázka pre zainteresovaných: Prečo na iektorých miestach v KV sú stĺpy VO posunuté viac do trávnika ako pôvodné? Bude tam rozšírená cesta alebo cyklochodník? Ide o úsek oproti predajni farieb.
Jajboli28.9.2019 15:56 #9 Re:
Bude zázrak ak to stihnú do konca roka, veď časť KV-Dúbravka ešte len teraz odviezli koľaje, tam ešte len stavebné práce začnú. Magistrát by mal povedať pravdu a nie sa strápňovať výhovorkami. To je kontraproduktívne.
Jojan27.9.2019 21:04 #8 Re:
Reakcia na #7 od Jadran:
Neprezradím 😉
Jadran27.9.2019 17:06 #7 Re:
Reakcia na #5 od Jojan:
Roka ktorého?
SuchSoft27.9.2019 16:18 #6 Re:
Podľa mňa to bude hotové v tomto storočí. 😁
Jojan27.9.2019 15:37 #5 Re:
Vzhľadom na rozsah vykonaných prác aj na tom druhom úseku (Krčace a spol.), mám taký pocit, že to bude ku koncu roka odovzdané celé až po Damborského.
MatejBA27.9.2019 14:18  +1#4 Re:
Reakcia na #2 od Solider:
November 2020? 😃
Lurnak27.9.2019 12:36 #3 Re:
Reakcia na #1 od lostrail:
to zase nie, môj odhad je cca polovica Novembra - polovica Decembra, pri najhoršom v Januári 2020
Solider27.9.2019 11:46 #2 Re:
Reakcia na #1 od lostrail:
Tak to zas nie, môj odhad je tak polovica novembra.
lostrail27.9.2019 11:25 #1 Re:
Podla toho stavu prac to vyzera na spojazdnenie tak priblizne vo februari.