Výluka liniek MHD na Mlynských nivách (od 18.2.2019)

Linky 50, 205, X72, N61 pôjdu po Páričkovej ulici a linka 70 po Landererovej a Košickej ulici.

Od 18. februára 2019 približne do jesene 2020 bude dočasne uzatvorená ulica Mlynské nivy pre verejnú aj individuálnu dopravu. Linky 50 70 205 N61 X72 budú presmerované na obchádzkové trasy. Zastávky Autobusová stanica a Svätoplukova na ulici Mlynské nivy nebudú počas výluky obsluhované.

Zastávky Košická na Košickej a Prievozskej ul. a Svätoplukova na Svätoplukovej ulici budú mať nový spoločný názov Košická, Autobusová stanica.

Náhradné zastávky pribudnú na Páričkovej ulici (zastávky Autobusová stanica a Cvernovka) a za križovatkou Karadžičova - Mlynské nivy v smere do mesta (zastávka Ul. 29. augusta).

Zmenené trasy liniek

 • Linky 21 25 a 88 budú mať náhradné nástupište Autobusová stanica zriadené na Páričkovej ul. oproti výstupišťu (spoločná náhradná zastávka s linkami 50 205 X72 N61).
 • Linka 50 bude premávať medzi zastávkami Twin City a Dulovo námestie obojsmerne po Páričkovej ulici.
  • Na Páričkovej ulici obslúži náhradné zastávky Autobusová stanica (za budovou VÚB) a Cvernovka (pred križovatkou so Svätoplukovou ulicou).
  • Pre prístup k náhradnej autobusovej stanici odporúčame využiť zastávku Twin City na Kadadžičovej ulici (prístup cez Továrenskú ulicu), alebo zastávku Autobusová stanica za budovou VÚB.
 • Linka 70 bude premávať medzi zastávkami Malá scéna a Novohradská obojsmerne po Landererovej a Košickej ulici.
  • Na obchádzke obslúži zastávky Panorama City, Prístavná a Košická, Autobusová stanica.
  • Pre prístup k náhradnej autobusovej stanici odporúčame využiť zastávku Košická, Autobusová stanica na Košickej ulici (smerom k Mostu SNP), resp. na Prievozskej ulici (smerom do Podunajských Biskupíc).
 • Linka 205 bude premávať medzi zastávkami Kulíškova a Ondrejský cintorín / Ul. 29. augusta obojsmerne po Páričkovej ulici.
  • Na Páričkovej ulici obslúži náhradné zastávky Cvernovka (pred križovatkou so Svätoplukovou ulicou), Autobusová stanica (za budovou VÚB) a za križovatkou Karadžičova - Mlynské nivy aj novú zastávku v smere Nemocnica sv. Michala Ul. 29. augusta.
  • Pre prístup k náhradnej autobusovej stanici odporúčame využiť zastávku Autobusová stanica za budovou VÚB.
 • Linka X72 bude premávať medzi zastávkami Novohradská a Ondrejský cintorín / Ul. 29. augusta obojsmerne po Svätoplukovej a Páričkovej ulici. Zároveň bude predĺžená z doterajšej konečnej zastávky Ružová dolina až po Mliekarenskú.
  • Na obchádzke zastaví na zastávkach Košická, Autobusová stanica (na Svätoplukovej, resp. Prievozskej ul.), Cvernovka (na Páričkovej ul.), Autobusová stanica (na Páričkovej za budovou VÚB) a Ul. 29. augusta (nová zastávka za križovatkou Karadžičova - Mlynské nivy smer Nemocnica sv. Michala).
  • Pre prístup k náhradnej autobusovej stanici odporúčame využiť zastávku Autobusová stanica za budovou VÚB, alebo zastávku Košická, Autobusová stanica na Košickej, resp. Svätoplukovej ulici.
 • Linka N61 bude premávať medzi zastávkami Dulovo nám. a Ondrejský cintorín / Ul. 29. augusta obojsmerne po Páričkovej ulici.
  • Na Páričkovej ulici obslúži náhradné zastávky Cvernovka (pred križovatkou so Svätoplukovou ulicou), Autobusová stanica (za budovou VÚB) a za križovatkou Karadžičova - Mlynské nivy aj novú zastávku v smere Hlavná stanica Ul. 29. augusta.
  • Pre prístup k náhradnej autobusovej stanici odporúčame využiť zastávku Autobusová stanica za budovou VÚB.
 • Doterajšie výlukové trasy liniek 202 210 212 a N72 sa nemenia.

Dostupnosť náhradnej autobusovej stanice od zastávok MHD

 • Autobusová stanica (na Páričkovej ul. za budovou VÚB): linky 21 25 50 88 205 X72 N61 - peší presun cca 5 minút.
 • Košická, Autobusová stanica (na Svätoplukovej ul.): linky 202 212 X72 N72 - peší presun cca 4 minúty.
 • Košická, Autobusová stanica (na Prievozskej ul.): linky 70 202 212 X72 N72 - peší presun cca 4 minúty.
 • Košická, Autobusová stanica (na Košickej ul.): linky 68 70 - peší presun cca 3 minúty.
 • Twin City (na Karadžičovej ul.): linky 50 78 88 210 N33 - peší presun cca 7 minút po Továrenskej ul.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Valec #40:
Cize kazdy subdodavatel plati za nejaku cast zabrateho verejneho priestranstva a iba za pocet dni, ktore boli konkretne nim “obsadene”? To musi mat mesto na ten zavrety kusok cesty teda kopec zmluv za tie 2 roky. 🙂
Reakcia na: kecho #37:
Vieš, že HB nie je stavebná firma, však? 😉
Reakcia na: kecho #37:
Už v januári ste vedeli, že sa to posunie, po novom skúsime jar 2021. 😁
Reakcia na: kecho #37:
Lebo jednoduchšie sa v médiách ukazuje prstom na majiteľa pozemkov pred meniarňou, ktorý je kamoš s Kočnerom, než keby mali priznať, že sú rovnakí, ako predošlé vedenie a že na tú dohodu ohľadom meniarne mesiace kašlali (vlastníkom pozemkov patrí adekvátna náhrada) a ostatné veci (nástupištia) nechali vyhniť presne tak, ako sa to dialo aj za minulého vedenia.
Akurát minulé vedenie si za takéto úspechy nepridávalo tisícky na výplate.
Reakcia na: Sor23 #36:
To je jasne, ze ak to “po polroku od 2/2019” vobec otvoria v 2020, tak to bude uspech. To len pre pripomenutie dalsim generaciam, ktore budu chodit okolo rozkopanych Niv 😉 A, samozrejme, ako mozno verit terminom, ktore mesto vzdy s pompou ohlasuje...

Odklad je kvoli tomu, ze pre HB je urcite jednoduchsie a asi aj lacnejsie stavat, ked sa im tam nemotaju busy, inak by ten projekt bol zmeneny uz na zaciatku vystavby. Holt, nieco na sposob hadzania viny na nedokoncenu trat v Karlovke na meniaren, ktoru x rokov mesto neriesilo. Ze neboli hotove nastupistia ci pristupy, to nikto z novinarov neriesil.
Reakcia na: kecho #35:
Nie som si istý, ale ono to neotvoria tak skoro, lebo sa menilo niečo v projekte, zdá sa mi širšie chodníky/cyklochodníky, neviem, kvôli tomu je ale odklad..
Esteze sa uz vyluka skoncila a o mesiac uz bude vseeeetko hotove - ved predsa slubeny polrok uplynul a rok konci ochvilu.🤔
https://www.etrend.sk/ekonomika/v-bratislave-bude-kriticky-prvy-polrok-pouzivajte-mhd-vyzyva-vallo.html

„Uzávera ulice Mlynské nivy bude na dobu jeden rok. Prvého polroka pôjde o úplnú uzáveru ulice, druhý polrok bude táto ulica sprejazdnená pre MHD. Stavby v oblasti Prístavného mosta potrvajú dva roky s tým, že práce sú rozdelené do šiestich etáp a každá ďalšia etapa bude pre dopravu využívať aj stavby, ktoré sú postavené v predchádzajúcej etape,“ priblížil M. Vallo s tým, že dosah na dopravu sa pri ďalších uzáverách bude postupne znižovať.

Reakcia na: juraj76 #33:
Uzávierky ciest a výluka linky 87 budú postupne od večera 15.2., pričom MHD na Nivách zmení trasy od 18.2.

Každopádne, na značení Gagarinovej a Bajkalskej sa už pracuje.
Aj dneska bolo v rádiu povedané, že uzávierka začne už 15.2. Tak prečo je tu na stránke až 18.2? Alebo tie 3 dni bude jazdiť MHD normálne po terajších trasách, na rozdiel od áut? A kedy budú známe nové CP dotknutých liniek?
Reakcia na: Andy #21:
reKonstruction? 🤔 no aspoň že to nie je od piatka 13.
Reakcia na: SuchSoft #30:
Keď sa prvý krát zverejnila informácia o bus pruhoch, tak sa Kratochvílová vyjadrila, že by to malo byť od piatku 15.2., aby cez víkend mohli vyladiť nedostatky. Ale teda ťažko povedať, že čo všetko do toho spadá.
A prečo neboli spomenuté BUS pruhy??? Snáď sa na ne "nezabudne". 😮
Aj keď presunutie termínu začatia z 15. 2. na 18. 2. by mohlo nasvedčovať tomu, že cez víkend budú tie BUS pruhy "vytvárať". 😁
https://dennikn.sk/minuta/1367902/

V Bratislave budú pre rozsiahle dopravné obmedzenia jazdiť niektoré linky MHD zadarmo. Opatrenie platí od 18. februára až do konca marca na linkách 201, 202, 212, 75 a X72.

Hlavné mesto chce aj týmto spôsobom verejnosť motivovať, aby na presun po meste preferovala verejnú dopravu.
Ivo jediné čo plánoval bolo posunutie týchto uzávierok za voľby..
Reakcia na: patrik444 #26:
prečo máš pocit, že Ivo niečo plánoval ?
Prečo nespravili po Páričkovej trolejové vedenie ? Mohli to dať hbreavisu spraviť na ich náklady a povoliť im zatvorenie ulice omnoho skôr. Hlavne mohli jazdiť trolejbusy k sv. michalovi bez prerušenia a bez autobusovej nahrady. Čo vlastne plánoval Nesrovnal styri roky ? Tento chaos, čo príde ?
Reakcia na: toldo #24:
Predpokladam ze po uzavreti kruhaca pojdu smerom na Vlcie hrdlo oba pruhy Bajkalskej, aspon by to teda davalo zmysel. Potom by specialne pre ten vyjazd nebolo nutne menit nic.

Urcite si nemyslim ze by bolo dostacujuce obsluhu oblasti Pristavu riesit iba ucelovymi spojmi do skoly, preto bude nutne bud zachovat obsluhu aspon Plynarenskej, alebo zaviest nahradnu linku.
Reakcia na: 810zssk #23:
Od OBI na Bajkalsku smer Vlcie by bolo treba minimalne zmenit vodorovne znacenie (co by nemal byt problem), ale aj tak by toto odbocenie bolo podla mna na hrane. Cize potom prichadza do uvahy trasa cez Plynarensku az na Prevozsku a dalej na Bajkalsku. Alebo obojsmerne vynechat Pristavnu, jazdit Bajkalska - Prievozska - Kosicka a spravit samostatnu linku (napr. 187) v trase Pristav - EUBA s CP po vzore 184.
Reakcia na: Zuzik96 #13:
Vallo na FB pisal ze 87 sa este riesi. Som zvedavy co vymyslia.

Mne by najlogickejsie prislo aby v smere do Vrakune isla cez Plynarensku (nahr. zastavka Plynarenska) a poza OBI (docasna zast. Pristavny most), v smere do Petrzalky potom po beznej trase, ale s tym ze by musela zajst otocit sa tesne pred krizovatkou s Prievozskou.
Reakcia na: Andy #21:
To je mimo mňa. Treba sa pýtať DPB a magistrátu kto má pravdu.
Reakcia na: Trolley #20:
Na stránke mesta stále je tá mapka s dátumom 15.2.
https://bratislava.blob.core.windows.net/media/Default/Obr%C3%A1zky/MHD-Nivy.jpg
Reakcia na: hroch #17:
Stačí si pozrieť seb DPB, kde je aj vylukovy oznam aj mapka vo formáte pdf.
Reakcia na: Trolley #15:
Podla mna ma na mysli, ze DPB komunikuje 18.2., ked mesto komunikuje 15.2. Preco sa to zmenilo az na pondelok? A nedokazali si to navzajom odkomunikovat?
Reakcia na: hroch #17:
nevermind, uz som docital diskusiu do konca.
Reakcia na: Trolley #11:
tato informacia pochadza odkial?
Reakcia na: Mike #12:
Pokiaľ máš na mysli x72 tak na webe DPB bola info o jej predĺžení uvedená od začiatku.
Reakcia na: Zuzik96 #13:
Toto je správa ohľadom zmeny organizácie dopravy na Mlynských nivách a spomínaná L87 s nimi nejako nesúvisí.

Predpokladám, že správa o zmenách MHD súvisiacich s Prístavným mostom bude uvedená samostatne.
Dobrý deň, prosím vás a 87 od Slovnaftu smer Petržalka bude kade chodiť? A z Petržalky naspäť do Vrakune?
Pristavny ma byť kruhový zavrety a o tomto spoje sa nikde nepíše.
Ďakujem za info
Reakcia na: merice #10:
Niečo z bratislavských štandardov predsa len ostalo. Informácia sa zverejnila a vzápätí potom nastala zmena. Ale stále je to ešte s dostatočným predstihom. Snáď sa ten dátum neposunie ešte raz ...
x72 bude zároveň predĺžená až na Mliekarenskú.
Na stránke DPB píšu, že zmeny začnú platiť od začatia dennej prevádzky 18.2.2019. Teda až od pondelka.
Reakcia na: Emil #5:
Tak, ze sofer otoci volantom a prida plyn. 😁
Skor ta mapka zastavok ak ukazuje nahradne nastupistia 21+88+stala zast. mi pride,ze je dost kratka a zaroven pri vchode do garazi. Bol so to mrknut cey vikend
L70 bude pekne odbacat ako niekdajsia 115ka 🙂 som si hned zaspominal pri krizi - termostav
Reakcia na: 810zssk #1:
Male svetielko nadeje na konci dlhocizneho tunela? 😃
Možno blba otazka, ale ako sa budu točiť 21 a 88? okolo toho ostrovčeka?😉
Reakcia na: 810zssk #1:
Aby tie náhradné zastávky boli aj riadne vybavené - dúfam tam nebudú prenosné označníky bez CP, lavičiek a prístreškov, koša.
Od Parickovej smerom na Malu scenu sa bude dat pri VUB odbocit dolava ?
Informacia vyse 2 tyzdne vopred a cela ulica vyhradena pre MHD.. Nova doba! 🙂