Od 1. apríla 2018 s lístkom IDS BK vlakom až do Kvetoslavova

Vlaky medzi Bratislavou-Hlavnou stanicou a Kvetoslavovom budú vedené ako linka S70.

Od 1. apríla 2018 sa do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK) zapája dopravca RegioJet, ktorý prevádzkuje vlaky medzi Bratislavou a Komárnom. Do integrovanej dopravy bude zaradený úsek Bratislava-Hlavná stanica - Kvetoslavov, kde budú vlaky označené ako regionálna linka S70. Cestovný poriadok je dostupný na stránke dopravcu.

Cestujúci na linke S70 budú môcť od uvedeného dňa využívať spoločné jednorazové aj predplatné cestovné lístky IDS BK, ktoré v súčasnosti platia v bratislavskej MHD a na regionálnych linkách dopravcov Slovak Lines a ZSSK. Platiť budú aj zľavy platné v IDS BK. Na linke S70 zostane zachovaná aj tarifa spoločnosti RegioJet, takže cestujúci sa môžu rozhodnúť, či využijú lístky IDS BK, alebo lístky RegioJetu platné len na tieto vlaky. V prípade prepravy bicykla na linke S70 je potrebný cestovný lístok pre bicykel za 1 €, resp. predplatný 7-dňový lístok za cenu 5 €.

Označovače cestovných lístkov pre označenie papierových jednorazových cestovných lístkov IDS BK pred nástupom do vlaku (resp. pre zakúpenie elektronického cestovného lístka) sa budú k 1. aprílu 2018 nachádzať na staniciach Bratislava-Hlavná stanica, Bratislava-Nové Mesto, Podunajské Biskupice a Nové Košariská. Ostatné stanice budú vybavené označovačmi dodatočne. Upozorňujeme, že na staniciach bez označovača lístkov nebude možný nástup s neoznačeným jednorazovým cestovným lístkom. V týchto prípadoch je možné zakúpiť si integrovaný cestovný lístok (jednorazový alebo denný) platný od času predaja od personálu vo vlaku bez prirážky. Predplatné cestovné lístky bude dopravca RegioJet predávať na svojich predajných miestach na Hlavnej stanici a stanici Nové Mesto.

Zaradenie jednotlivých zastávok linky S70 do regionálnych zón je na nasledujúcom obrázku.

V prípade využívania predplatných cestovných lístkov IDS BK je potrebné mať zakúpenú "električenku" pre príslušné zóny, ktorými cestujúci prechádza. Pri využívaní jednorazových cestovných lístkov IDS BK je dôležitý počet prejdených zón a časová platnosť, teda dĺžka cesty. Približné cestovné časy sú dnes nasledujúce:

  • Kvetoslavov - Hlavná stanica: 35 min. (lístok na 5 zón / 90 min., zvyšné minúty je možné precestovať v MHD)
  • Miloslavov - Hlavná stanica: 28 min. (lístok na 5 zón / 90 min.)
  • Nové Košariská - Hlavná stanica: 24 min. (lístok na 4 zóny / 60 min.)
  • Podunajské Biskupice - Hlavná stanica: 17 min. (lístok na 30 alebo 60 min.)
  • Vrakuňa - Hlavná stanica: 14 min. (lístok na 15, 30 alebo 60 min.)
  • Nové Mesto - Hlavná stanica: 7 min. (lístok na 15, 30 alebo 60 min.)

"Vlaky RegioJet sa súčasne stávajú novým prostriedkom MHD v Bratislave. Využívať ich budú môcť napr. obyvatelia Podunajských Biskupíc, Dolných honov a Vrakune, kde je dnes kritická dopravná situácia," uviedol Martin Žarnovický z RegioJetu. Vlaky ani v špičkách neuviaznu v zápchach, a tak  môžu cestujúci ráno, keď Bratislavu ochromujú zápchy, ušetriť pri cestovaní aj viac ako pol hodinu oproti cestovaniu trolejbusom. Vlaky linky S70 premávajú v pracovných dňoch v čase špičky až 3x za hodinu, mimo nej pravidelne raz za hodinu.

"S ohľadom na vstup do IDS BK sme upravili všetky naše cestovné poriadky, v ktorých sme po novom vyznačili aj tarifné zóny IDS BK a možnosti prestupu na ostatné druhy verejnej dopravy v každej stanici. V spolupráci s BID sme pripravili aj informačnú brožúrku o cestovaní vlakmi RegioJet v IDS BK. Cestovné poriadky aj brožúrky sú bezplatne k dispozícií všetkým cestujúcim, ktorí si ich môžu vyzdvihnúť na našich pobočkách i priamo vo vlakoch," povedal Žarnovický.

Súčasne RegioJet uvažuje nad novinkami v automatickom hlásení zastávok vo vlakoch. Po zavedení hlásení v slovenčine a maďarčine plánuje na integrovanom úseku v budúcnosti ohlasovať aj prestupy na jednotlivé linky MHD, vlaky a regiobusy. V súpravách, ktoré sú vybavené elektronickými displejmi, bude cestujúcich informovať aj o možnostiach prestupu na MHD, a to prostredníctvom online tabule reálnych odchodov zo stránok imhd.sk, ktoré budú znázorňovať aj príp. meškania spojov.

Keďže RegioJet vstupuje do IDS BK počas Veľkonočných sviatkov, v prvý deň slávnostnej prevádzky linky S70 budú stevardky rozdávať cestujúcim pre spríjemnenie cesty veľkonočné čokoládové vajíčka vo farbách RegioJetu a integrovanej dopravy.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Sor23 #45:
Štátne občianstvo SR sa uzavretím manželstva nenadobúda.
Reakcia na: omg123 #44:
Štátne občianstvo sa nadobúda narodením, sobášom a udelením občianstva.
Reakcia na: gejza #41:
nestaci nahodou ze sa narodil na Slovensku?
Kde su tie casy, ked v Bratislave bol podozrivy ten, co nevedel zaroven po madarsky, nemecky a slovensky ?
Reakcia na: gejza #41:
A s tým by sa mal spraviť poriadok! Čo ak ho jeho iredentistickí rodičia nenaučia po slovensky?
Reakcia na: omg123 #40:
dieťa slovenského občana získava občianstvo automaticky .....
Reakcia na: gejza #33:
to akože niekto behá po pôrodniciach a testuje novorodencov zo štátneho jazyka? ? ?
Reakcia na: Zvero #38:
Zóna 100 sa počíta ako dve tarifné zóny
Mna zaraza, ako je mozne, ze napr. chcem ist na "Nove Kosariska", su to 3 zony a musim oznacit listok na 4.?
Reakcia na: gejza #33:
Podmienkou pre udelenie slovenskeho obcianstva nie je znalost statneho jazyka. Tato podmienka plati len pri naturalizacii. Obcianstvo SR vsak mozno nadobudnut aj inymi sposobmi, napr. narodenim a vtedy nikto neskuma ci prislusne nemluvna dokaze plakat po slovensky.
Reakcia na: gejza #33:
Nehovor. A tých Maďarov narodených na Žitnom ostrove kedy skúšajú zo slovenčiny? Ty nie si len xenofóbny červenofašista, ty si najmä idiot.
Reakcia na: gejza #33:
A ty si spomínaš na úradnú skúšku zo slovenčiny pri žiadosti o občianstvo? A žiadal si oň vôbec? Máš vôbec poňatia, ako to cele prebeieha?

Že sa vôbec pýtam.
Reakcia na: gejza #33:
Stále platí klasické: "Koľko rečí nevieš, toľkokrát si Slovákom." 🙂
Reakcia na: S499.1023 #32:
priemerne inteligentnému občanovi Slovenskej republiky stačí slovenčina, nakoľko udelenie štátneho občianstva je podmienené znalosťou štátneho jazyka ? ? ? ? ? ..... viem, som xenofóbny červenofašista ? ? ? ?
Reakcia na: gejza #25:
Anglicky hovoriacemu s priemernou inteligenciou povie flámčina (= holandčina) v písomnej forme dosť.
Reakcia na: lapčo #30:
Ak mate bezplatnu elektricenku pre TZP, tak tato elektricenka plati u vsetkych dopravcov v IDS - teda aj u RegioJetu. Preukazujete sa tou elektricenkou.
mám takú drobnú otázočku : Ked mám zťp / sťp-s musím si u RJ kupovať nejaký zľavnený lístok hoci bývam a mám trvalé bydlisko v Podunajských Biskupiciach a idem len na hlavnú stanicu, lebo mhd mám zdarma či to isté platí aj u RJ?
Reakcia na: Ibiza #26:
Väčšina ľudí si pod pojmom električenka predstaví PCL na zóny 100+101
Reakcia na: Ibiza #26:
Do Kvetoslavova plati ak je zakupena s platnostou do Kvetoslavova (zony 715+725). Elektricenka zakupena len pre Bratislavu pochopitelne plati len v Bratislave.
Reakcia na: rrqq #24:
Ak mas elektricenku na zony 100+101, tak len nastupis a stevardke podas kartu. Netreba hlasit kam cestujes a ani nedostanes nulovy listok.