V nedeľu 24. marca 2013 sa uskutoční ďalší ročník Bratislava Marathonu, ktorého trasa povedie mestskými časťami Staré Mesto a Ružinov.
Podujatie výrazne zasiahne do premávky mestskej hromadnej dopravy, cestujúcim preto odporúčame v uvedenom čase zvýšiť pozornosť.
Zmenené trasy električiek
Od cca 9.30 do 14.30 bude prerušená premávka električiek medzi Kamenným námestím/Námestím SNP a Jesenského, medzi uvedenými zastávkami bude nutné vykonať peší presun. Obsluhované nebude ani Šafárikovo námestie.
V čase 9.30 - 11.30 nebudú premávať električkové linky do Ružinova. Náhradná doprava je pešou dochádzkou. Využiť je možné aj linku 39 zo Súhvezdnej, presmerované autobusy liniek 50 a 96 na Drieňovej ulici, alebo trolejbusy na Gagarinovej ulici.
V čase cca 9.30 - 15.00 bude premávka električiek zabezpečená nasledovne:
- Linka 2 skrátená trasa ŽST Nové Mesto - Vajnorská - Obchodná - Kamenné námestie (v smere na Zlaté piesky začína na Námestí SNP)
- Linka 3 bude premávať po svojej normálnej trase, v uzle Nám. SNP/Kamenné nám. však bude prejazd medzi linkami 2 a 3.
- Linka 4 skrátená trasa Zlaté piesky - Vajnorská - Krížna - Vazovova - Radlinského - Americké námestie - Špitálska - Námestie SNP (v smere na Zlaté piesky začína na Kamennom námestí). Zastávka Odborárske námestie nebude obsluhovaná, Americké námestie obslúži ako električka 3.
- Linka 5 skrátená trasa Rača - ŽST Vinohrady - Obchodná - Kamenné námestie (v smere do Rače začína na Námestí SNP).
- Linky 8 a 9 nebudú premávať, náhradou od 11.30 je linka X8. V čase 9.30 - 11.30 bude Ružinov úplne bez električkovej dopravy.
- Náhradná električková linka X8 bude premávať v čase 11.30 - 15.00 okružnou trasou Ružinov - Krížna - Vazovova - Radlinského - Americké námestie - Špitálska - Námestie SNP - Obchodná - Radlinského - Vazovova - Krížna - Ružinov. Náhrada za linky 8 a 9 v Ružinove.
- Náhradná električková linka X5 pôjde po okružnej trase Dúbravka - Karlova Ves - Botanická - Most SNP - Štúrova - Jesenského - Nám. Ľ. Štúra - Most SNP - Karlova Ves - Dúbravka. Na zastávke Šafárikovo námestie linka X5 zastavovať nebude. Náhrada za linky 4 5 a 9 v Dúbravke a Karlovej Vsi.
Zmenené trasy trolejbusov
- Linka 201 bude v čase 9.45 - 14.00 premávať po skrátenej trase z Dolných honov len po Ružovú dolinu a späť.
- Linka 202 bude v čase 9.45 - 10.30 premávať po skrátenej trase z Dolných honov len po Ružovú dolinu a späť.
- Linka 205 bude v čase 9.30 - 14.00 premávať po presmerovanej trase Rádiová - Trnavská - Zimný štadión - Trnavské mýto - Račianske mýto - Hlavná stanica a späť.
- Linka 206 bude v čase 9.40 - 13.00 premávať po presmerovanej trase NÚSCH - Pražská - Račianske mýto - Trnavské mýto - Jelačičova a späť.
- Linka 207 bude v čase 9.40 - 11.40 premávať po presmerovanej trase Valašská - Palisády - Hodžovo nám. - Jeséniova - Koliba a späť. Následne v čase 11.40 - 14.10 bude premávať po presmerovanej trase Valašská - Palisády - Hodžovo nám. - Kollárovo nám. - Ul. 29. augusta - Autobusová stanica - Mlynské nivy - Miletičova - Ružová dolina.
- Linka 208 bude v čase 9.40 - 11.40 premávať po skrátenej trase z Cintorína Ružinov len po Ružovú dolinu a späť.
- Linka 209 bude v čase 9.40 - 14.00 premávať po skrátenej trase od Národného onkolog. ústavu po Jelačičovu a späť.
- Linka 210 nebude premávať v čase 9.40 - 14.00.
- Linka 212 bude v čase 9.45 - 14.10 premávať po presmerovanej trase Vojenská nemocnica - Kramáre - Pražská - Trnavské mýto - Račianske mýto - Zimný štadión - Trnávka, Hanácka.
Zmenené trasy autobusov
- Linka 21 bude v čase 9.30 - 14.10 premávať po trase Devínska Nová Ves - Patrónka - Šancová - Račianske mýto - Krížna - Trnavské mýto - Jelačičova. Na presmerovanom úseku obslúži zastávky Trnavské mýto (ako 78) a Jelačičova.
- Linky 28 30 37 budú v čase 10.40 - 14.40 premávať po skrátenej trase len po zastávku Lafranconi, kde bude možný prestup na električky linky X5 do centra a opačne. Linka 28 bude v čase 8.00 - 10.40 premávať z Devínskej Novej Vsi len po Most SNP.
- Linky 31 a 39 budú v čase 10.40 - 14.40 premávať medzi zastávkami Zochova a ZOO po obchádzkovej trase bez zastavenia.
- Linka 50 pôjde v čase 9.30 - 15.00 obojsmerne medzi zastávkami Haburská a Aupark obchádzkou, na ktorej zastaví na zastávkach Solivarská, Bratislavská župa, Mliekárenská a Prístavný most.
- Linka 66 bude v čase 9.45 - 13.50 premávať po okružnej trase Prievoz, Domkárska - Kaštieľska - Mierová - Prievozská - Bajkalská - Trenčianska - Ružová dolina - Miletičova - Prievozská - Mierová - Kaštieľska - Prievoz, Domkárska. Medzi zastávkami Krásna (smer Ružová dolina) a Mierová (smer Domkárska) zastaví na zastávkach Kaštieľska, MiÚ Ružinov, Hraničná - Retro, Pažítková, Mliekárenská, Ružová dolina, Miletičova - BBC1, Prievozská, Hraničná - Retro a MiÚ Ružinov.
- Linka 67 v čase 10.00 - 13.30 neobslúži zastávku Astronomická na Ružinovskej, v oboch smeroch zastaví na zastávke Astronomická na Astronomickej ulici. Náhradné výstupište bude na zastávke Súhvezdná (prestup na linku 39 počas nepremávania električiek v Ružinove).
- Linka 68 bude v čase 9.30 - 14.00 premávať po trase Petržalka, Holíčska - Ekonomická univerzita - Prístavný most - Bajkalská - Trnavská - Trnavské mýto - Račianske mýto a späť. Na obchádzke zastaví na zastávkach Prístavný most, Mliekárenská, Bajkalská, Zimný štadión, Trnavské mýto (ako linka 39) a Račianske mýto.
- Linka 70 bude v čase 9.30 - 13.00 premávať po skrátenej trase z Podunajských Biskupíc po Autobusovú stanicu a spät. Nástupná zastávka Autobusová stanica bude v náhradnej polohe na Páričkovej ulici.
- Linka 87 bude v čase 9.30 - 13.00 medzi zastávkami Ekonomická univerzita a Lúčna premávať obchádzkou cez Prístavný most bez zastavenia. Zároveň neobslúži zastávku Astronomická na Ružinovskej, v oboch smeroch zastaví na zastávke Astronomická na Astronomickej ulici. Náhradné výstupište bude na zastávke Súhvezdná (prestup na linku 39 počas nepremávania električiek v Ružinove).
- Linka 88 bude v čase 9.30 - 13.00 medzi zastávkami Ekonomická univerzita a Autobusová stanica premávať obchádzkou cez Prístavný most, pričom zastaví na zastávkach Prístavný most, Prievozská, Miletičova, Novohradská, Svätoplukova/Košická. Nástupná zastávka Autobusová stanica bude v náhradnej polohe na Páričkovej ulici.
- Linka 95 bude v čase 9.30 - 13.00 premávať po trase Petržalka - Farského - Einsteinova - Most SNP. Medzi zastávkami Most SNP a Farského pôjde bez zastavenia.
- Linka 96 bude v čase 9.50 - 11.15 premávať medzi zastávkami Prístavný most a Haburská obojsmerne obchádzkou, na ktorej zastaví na zastávkach Mliekárenská, Bratislavská župa a Solivarská.
- Linka 801 bude v čase 9.30 - 15.00 premávať po trase Rajka - Ekonomická univerzita - Einsteinova - Most SNP. Medzi zastávkami Most SNP a Ekonomická univerzita pôjde bez zastavenia.
- Linka X13 nebude premávať v čase 8.00 - 15.00.
Tedomík
Chápem, že je tam problém Dúbravka ale mohli by spraviť, že by do Dúbravky jazdili všetky linky. Ale každý 2. spoj by bol skrátený po Karlovku. Po sprevádzkovaní prestup. terminálu na Molecovej by nebolo by od veci spraviť aj nejaké malé obratisko pri hríbikoch pre linku 6. Zrušiť 133 a 6ka by išla vždy po príchode 33