Preprava zvierat v MHD

Vo vozidlách MHD je povolená preprava drobných zvierat len v prípade, ak sú umiestnené v klietke alebo schránke s nepriepustným dnom a neznepríjemňujú prepravu ostatným cestujúcim. Schránka so zvieraťom je z hľadiska prepravy považovaná za batožinu.

Bez schránky je možné zo zvierat vo vozidlách MHD prepravovať len psa. Cestujúci môže do vozidla nastúpiť len so psom držaným na krátkom vodidle a s nasadeným náhubkom (neplatí pre vodiaceho psa) a to len po súhlase vodiča vozidla. Pes nesmie byť na obtiaž ostatným cestujúcim, v opačnom prípade má vodič právo cestujúceho so psom vylúčiť z prepravy. Dvere pre nástup cestujúceho so psom sú označené príslušným piktogramom. Pre zrakovo postihnutého cestujúceho s vodiacim psom je vyhradené prvé (dvoj)sedadlo za kabínou vodiča.

Pri preprave zvieraťa, ak nie je umiestnené v taške, alebo malej schránke, je potrebné označiť si zľavnený 15-min. cestovný lístok, ktorý platí 3 hodiny vo všetkých zónach IDS BK.


1.1.2014, aktualizované 31.10.2015
-mhd-

Komentáre

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

shaggy23.9.2019 13:58 #3 Re:
Reakcia na #2 od Marika:
A koho by si na to rada upozornila? Toto nie je stránka DPB.
Marika23.9.2019 11:55 #2 Re:
Rada by som tiež upozornila na štandard prepravy psov bez náhubku, bez ohlasovania vodičovi. Vodičom to je jedno, pritom na zastávke vidí, že pes bude pasiažer a je bez náhubku. Za posledné mesiace, roky som nevidela, že by požiadal cestujúce so psom o nápravu. Denší vodiči (česť výnimkám) pracujú tak, že nastúpia do svojej kabínky a vozia. Čo sa deje ďalej je mimo nich..... Ako príklad: Autobus č. 87 - vlčiak zo zastávky Refinery galery, častý pasažier, patrí mu autobus, ľudia sa ťahujú dopredu a pán šofér nič.
N/A22.9.2018 12:45 -4#1 Re:
Minule som počas jednej jazdy,videl dvoch psíčkárov,ktorí so svojimi psami nastupovali,ale ani jeden nedal signál vodičovi,že mieni nastúpiť!
Nová móda????
Podobne je to aj s kočíkmi a bicyklami!!!! Páni z DP,veď sa stačí len povoziť a otvoriť oči!