Preprava zvierat v MHD

Vo vozidlách MHD je povolená preprava drobných zvierat len v prípade, ak sú umiestnené v klietke alebo schránke s nepriepustným dnom a neznepríjemňujú prepravu ostatným cestujúcim. Schránka so zvieraťom je z hľadiska prepravy považovaná za batožinu.

Bez schránky je možné zo zvierat vo vozidlách MHD prepravovať len psa. Cestujúci môže do vozidla nastúpiť len so psom držaným na krátkom vodidle a s nasadeným náhubkom (neplatí pre vodiaceho psa) a to len po súhlase vodiča vozidla. Pes nesmie byť na obtiaž ostatným cestujúcim, v opačnom prípade má vodič právo cestujúceho so psom vylúčiť z prepravy. Dvere pre nástup cestujúceho so psom sú označené príslušným piktogramom. Pre zrakovo postihnutého cestujúceho s vodiacim psom je vyhradené prvé (dvoj)sedadlo za kabínou vodiča.

Pri preprave zvieraťa, ak nie je umiestnené v taške, alebo malej schránke, je potrebné označiť si zľavnený 15-min. cestovný lístok, ktorý platí 3 hodiny vo všetkých zónach IDS BK.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Marika #2:
Autobus č. 87 neexistuje. Dopravný podnik má autobusy očíslované od 1021 do 4941. Ak myslíte linku 87, tak Vami spomínaný “pán vodič” nie je na tejto linke každý deň, iba raz za čas.
Reakcia na: Marika #2:
A koho by si na to rada upozornila? Toto nie je stránka DPB.
Rada by som tiež upozornila na štandard prepravy psov bez náhubku, bez ohlasovania vodičovi. Vodičom to je jedno, pritom na zastávke vidí, že pes bude pasiažer a je bez náhubku. Za posledné mesiace, roky som nevidela, že by požiadal cestujúce so psom o nápravu. Denší vodiči (česť výnimkám) pracujú tak, že nastúpia do svojej kabínky a vozia. Čo sa deje ďalej je mimo nich..... Ako príklad: Autobus č. 87 - vlčiak zo zastávky Refinery galery, častý pasažier, patrí mu autobus, ľudia sa ťahujú dopredu a pán šofér nič.
Minule som počas jednej jazdy,videl dvoch psíčkárov,ktorí so svojimi psami nastupovali,ale ani jeden nedal signál vodičovi,že mieni nastúpiť!
Nová móda????
Podobne je to aj s kočíkmi a bicyklami!!!! Páni z DP,veď sa stačí len povoziť a otvoriť oči!