Predajne cestovných lístkov a e-shop


Predajne Dopravného podniku Bratislava

Cestujúcim dávame do pozornosti, že všetky druhy cestovných lístkov, vrátane električeniek, si môžu okrem predajných miest DPB zakúpiť aj na predajných miestach Slovak Lines (Autobusová stanica Mlynské nivy a dispečing AS v Malackách) a Železničnej spoločnosti Slovensko (po celom Slovensku), rovnako aj v samoobslužných multifunkčných automatoch.

V tabuľke nižšie sú uvedené štandardné otváracie hodiny predajní cestovných lístkov platné k 9.3.2020. Dočasné úpravy otváracích hodín jednotlivých predajní zverejňuje Dopravný podnik Bratislava na svojej internetovej stránke.

Predajné miesto
Pondelok - piatok Sobota Poznámka
Hlavná stanica
pred staničnou budovou
05:30 – 09:45
10:15 – 17:30
18:00 – 20:30
08:00 – 12:00
12:30 – 16:00
 
Železničná stanica Vinohrady
obratisko električiek
06:00 – 14:30
15:00 – 18:00
zatvorené  
Olejkárska ulica 1
budova DPB, a.s.
06:00 – 10:00
10:30 – 17:00
17:30 – 20:00
zatvorené  
Hodžovo námestie
podchod
06:00 – 20:00 08:00 – 16:00  
Most SNP
obratisko autobusov
06:00 – 14:30
15:00 – 18:00
zatvorené nie je možné zhotovovanie fotografií na karty
Dúbravka, M. Sch. Trnavského 9 (zastávka Švantnerova) 07:30 – 12:00
12:30 – 15:00
(v pondelok do 17:30)
zatvorené  
Petržalka, Mlynarovičova 14 (zastávka Mlynarovičova) 06:00 – 14:30
15:00 – 18:00
zatvorené nie je možné zhotovovanie fotografií na karty

Všetky predajne umožňujú predaj čipových kariet a aktivovanie Bratislavskej mestskej karty (BMK). Zhotovovanie fotografií je možné len v predajniach v podchode na Hodžovom nám., na Hlavnej stanici, na Olejkárskej, v Dúbravke a pri ŽST Vinohrady.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
V predajni na Mlynarovičovej sú zmenené otváracie hodiny – od 23. júla 2018 do 10. augusta 2018 sa otvára až o 10:00.


https://www.dpb.sk/sk/zmeny-a-obmedzenia/predajna-mlynarovicova-petrzalka-zmena-otvaracich-hodin
Reakcia na: janula #59:
Doklad totožnosti.
Je potrebny obciansky preukaz na vybavenie elektricenky alebo daju aj cudzincovi?
Reakcia na: Miro #57:
Ale niekde aj striedania funguju. Vtedy v DPB centrale: "Ja nepracujem, chodte ku kolegyni!"
Reakcia na: Ámos #56:
A zrušiť tie polhodinové prestávky. Neverím, že sa tety za okienkami nemôžu vystriedať, ale musia mať prestávky súčasne.
Reakcia na: david1 #55:
Ano, toto je idealne riesenie a super napad. Proste kontaktny bod pre nastevnikov a obyvatelov mesta s komplexnymi sluzbami.
Reakcia na: Ámos #46:
Ja by som ju tam určite nechal. No ideálne premiestniť do budovy stanice a spojiť to s informačným centrom Bratislava, kde by mohli byť aj propagačné letáčiky či mapy vo viacerých jazykoch.
Reakcia na: Viera B #53:
Predajňa sa nachádza v prístavbe budovy TESCO Expresu - je vedľa lekárne.

https://imhd.sk/ba/galeria-media/galerie-vyhladavanie/163243/Nova-predajna-DPB-v-Dubravke-pred-otvorenim
Dobry den, ako je to s predajnou na M.Sch. Trnavskeho v Dubravke? V zozname predajni DPB s aktualizaciou v decembri 2016 je uvedena ako fungujuca, ale hladala som ju na danom mieste a zbytocne. Je prestahovana niekde inde, alebo zrusena, alebo len neviem hladat? Dakujem.
Reakcia na: Mike #47:
No oni casom pojdu do dochodku. Ak teda cast z nich uz teraz nepobera aj dochodok.
Reakcia na: 810zssk #48:
Ta dufam skonci v ramci vystavny novej budovy.
A dalej tuto cinnost nech prevezme BiD alebo predajna SL.
Reakcia na: Ámos #46:
Ja by som hlavne navrhoval informovať cestujúcich prichádzajúcich vlakmi, že CL na MHD možno kúpiť v pokladniciach ZSSK. Podľa mňa to málokoho napadne, ani mňa to nenapadlo.
Reakcia na: Mike #47:
Takže na Hodžovom by miesto troch mohli byť na zmene 4. ?
Reakcia na: Ámos #46:
Teoreticky kvoli ukonom s BCK (vydaj/zmena). To je jediny benefit tej predajne.

V prvom rade by som zrusil predajnu na ASMN. A potom vseobecne tlacil na redukciu predajni DPB, s tym ze by sa viac mali uprednostnovat rozne formy samoobsluzneho predaja. A co zostane by som radsej videl v rukach BIDky.
Reakcia na: Ámos #46:
Jednak provízia z predaja a dvak tie tetušky by museli zamestnať v iných predajniach, keďže DPB sa v takýchto prípadoch v prevažnej väčšine správa ako sociálny podnik...
Inak ma zmysel dalej prevadzkovat predajnu DPB na stanici? Ked listky sa daju kupit v pokladniciach ZSSK alebo v automate?
Hlavne pre jej odpudivost a nereprezentativnost myslim..
Reakcia na: mrkvakj #43:
Rozdiel nie je ani tak SW (aplikácia na predaj lístkov ZSSK je nadstavba, ktorá by sa dala spustiť aj v automatoch DPB, minimálne v tých na Petržalskej trati), ale najmä v HW (BID automaty majú na tlač lístkov termotlačiareň, DPB ihličkovú).

A ešte je samozrejme rozdiel v HW medzi automatmi DPB v obchodných centrách a na Petržalskej trati, keďže je medzi nimi asi 2 ročný rozdiel a výkon HW medzičasom stúpol.
Reakcia na: Miro #42:
Problém by nikde byť nemal, ZSSK má dva druhy predajných zariadení - iKVC a iPOP, pričom tie sú na celom území SR rovnaké. Ak teda ide niečo predať v BA, ide to aj v HE.

Chýbajúci 168h lístok v automatoch na staniciach je len chybou nastavenia (nie je medzi povolenými).
Reakcia na: Miro #42:
Praveze medzi automatmi na Petrzalskej trati, a tych na stanici je rozdiel. Tie na staniciach ma v sprave BID, ostatne DPB. Okrem toho, tie BID dokazu vydat aj listok za tarifu ZSSK. Cize tam je aj SW rozdiel.
Reakcia na: Valec #41:
Áno, už som sa o tom presvedčil v infocentre na stanici v Žiline. Síce som musel najprv panej za okienkom vysvetliť, čo presne chcem, pretože si pamätala len to, že kedysi sa predávali CL na vlak spolu s CL na MHD, potom hľadala v papierovom návode, ale nakoniec sa jej podarilo zobraziť aj týždenný lístok, už ho len vytlačiť ?

Takže nedajte sa odradiť, zjavne sa to dá, len im treba pomôcť, keďže to väčšinou ešte nerobili.

P.S. Nečudoval by som sa ale, keby s tým niekde problém bol (SW), tak ako je problém (nedá sa) kúpiť 168 h CL v multifunkčných automatoch na Bratislava hl. st. Tam sa tiež tlačí všetko na ten istý papier, ale holt týždenný nie je v ponuke ?
Reakcia na: Miro #39:
Tlačia na tej istý papier a na tej istej tlačiarni, ako lístky na vlak. Preto s tým nie je problém v ktorejkoľvek pokladnici ZSSK. Viď http://www.dpb.sk/_media/file/Nove_vzory%20CL_IDSBK.pdf strany 10-11.
Reakcia na: 810zssk #38:
Veru neviem ako jednorazové, ale pri predplatných bol napríklad celkom silný predaj v ŽST Nové Zámky.
Reakcia na: 810zssk #38:
Ja osobne by som počítal s tým, že to dokážu len v pokladniach na území BSK. Ak to dokážu aj inde, tak tie lístky tlačia (v tom prípade by som tomu veril, je to len vec SW), alebo predávajú tie predtlačené?
Reakcia na: Miro #37:
Ano, dokazu, kedze ZSSK je sucastou IDS BK a teda tie listky platia aj na vlaky ZSSK. Osobne by som ale pocital s tym ze v niektorych pokladniach daleko od BA moze byt problem s urovnou zaskolenia obsluhy, kedze ten je aj v samotnej BA ? Ale Valec bude lepsie vediet ci ludia vyuzivaju tie predaje mimo BSK...
Reakcia na: Valec #36:
Tak na to som nikdy nepomyslel a CL na vlak kupujem cez internet. Naozaj mi na stanici v Kysuckom Novom Meste, prípadne v Žiline dokážu predať akýkoľvek lístok na MHD Bratislava? To by bolo asi posledné miesto, kde by som ho hľadal. Musím nabudúce skúsiť, ak nezabudnem.
Reakcia na: Miro #34:
A najlepšie bude, ak si ho kúpiš hneď v stanici, kde nastupuješ do vlaku (teda ak je to na SK).
Reakcia na: Miro #34:
Zvyknes si casom 🙂
Reakcia na: 810zssk #33:
Ešte som si stále nezvykol, že lístok na MHD si nemám kupovať v predajni DPB alebo automate, ale v pokladni ZSSK ?
Reakcia na: Miro #32:
Pravdepodobne ide o pracovne prestavky.

Ak budes mat este niekedy podobny problem, kup si tyzdenny listok v pokladni ZSSK, tych je tam niekolko otvorenych cely den 🙂
Vie mi niekto vysvetliť, na čo sú tie polhodinové prestávky v predajni na hlavnej stanici? V pondelok som kvôli meškaniu vlaku prišiel do BA o 9:45 a s prekvapením som zistil, že si týždenný lístok nekúpim, pretože predajňa sa práve na polhodinu zatvorila a multifunkčný automat predáva max. trojdňové.
Predajna na M.Sch.Trnavskeho je otvorena
Ako je to so zvazovanou predajnou a zazemim na Trnavskom myte?
Reakcia na: Lina111 #27:
Predajňa DPB na poschodí stále je a zrušená určite nebola (jedine, že by tam čosi prerábali). Dokonca stále má tie luxusné otváracie hodiny od 06 - 21. Električenku si môžeš kúpiť aj hore v DPB, tak aj dole v SL predajni.
Reakcia na: Lina111 #27:
Predajna DPB na poschodi nadalej existuje (urcite som tam v tomto roku kupoval listky). Ale odporucam kupovat listky u Slovak Lines. Celkovo sa predajnam DPB treba vyhybat a vyuzivat radsej SL a ZSSK.
Nie je nahodou predajna DPB na AS mlynske nivy uz zrusena? Teraz sa tam kupuju elektricenky dole v predajnom mieste slovak lines. Ja som si tam takto kupovala elektricenku 18.12.2014 (po tom, co som sa s kufrom vytrepala hore schodami, aby som zistila, ze je to tam zrusene). Preco je tu este uvedene, ze tam predajna DPB na 1. poschodi je?
Reakcia na: jandybu #24:
Elektricenky si mozete kupit aj cez internet, alebo u Zeleznicnej spolocnosti Slovensko. Napr. na ZST Petrzalka maju otvorene od 4:00 do 22:45 co prekonava snad vsetky pokladne DPB.
Dobrý deň všetkým cestujúcim

Dnes mala byť predajňa MHD DPB a. s. na Mlynarovičovej ul. 14 otvorená do 18:00 hod. Avšak nebola, ľudia nadávali ! Mohli z DPB a. s. napísať, že predajňa bude otvorená do 14:00 hod. Mňa by zaujímalo kam si teraz máme ísť kúpiť električenky a lístky a či sú otvorené iné predajne MHD DPB a. s. v Bratislave aj dlhšie ? Úloha pre pracovníkov tohto portálu, zistite prosím aktuálne úradné hodiny predajní MHD.

S pozdravom dlhoročný cestujúci MHD
25.7.2014 som sa pri okienku pokladne na ŽST Bratislava Petržalka o 16:30 hod. dozvedela,
že lístky na MHD,ktoré som si na základe vyššie uvedenej informácie, sa tam už dva roky nepredávajú.

Vaša informácia o možnostiach kúpiť si cestovné lístky, tu na stránke imhd, bola aktualizovaná 7.7.2014 - čo na to poviete, pán Martin Fundárek, d3k0- ???
Reakcia na: 810zssk #21:
To, ze bol sviatok, to ma ani nenapadlo, no nic, tak som sa presla. Skoda, ze som nevedela, ze sa da kupit aj na zeleznici, myslela som, ze tam sa daju len MHD lisky.
Reakcia na: Iva1 #18:
Dovod je zrejme ten co napisal Valec. Ja by som este doplnil ze ak ste si chceli kupit elektricenku, mozete vyuzit aj predajne okienka zeleznic kde sa predavaju tiez (okrem Bratislavskej mestskej karty).
Opravte si časy otváracíh hodín predajne na ŽST. Vinohrady. Otovrená je po-pi od 6.00 do 18.00
Reakcia na: Iva1 #18:
Tipnem si že zrejme preto, že dnes je sviatok, čo pre DPB znamená nedeľu.
Preco boli dnes 5.7.2014 obe predajne cest. listkov na hlavnej zel. stanici aj v podchode na Hodzovom zatvorene uz pred 15 hod? Nikde ziadny oznam o zmene otváracích hodin, ani tu na stranke, ani na dverach predajni, maju byt otvorene do 16 hod.
Na Mlynarovičovej sa zmenili otvaracie hodiny:

Po, St, Pi 8:00-16:00 s obednou prest. 12-12:30
Ut, Št 10:00-18:00 s obednou prest. 14-14:30

Len za tu minutu co som tam bol sa prehnali styria ludia...
Reakcia na: All1111 #15:
To už minimálne od novembra. ?
Včera so si všimol že predajňa DPB na AS Nivy je otvorená do 21:00 ale má počas dňa 2 prestávky ?
užívatelia bratislavskej MHD....nie je aktualizovaná stránka predajní...nespoliehajte sa na internet.
Na Sch. Trnavského je otvorené v určité dni len do 15 hod! Nie je to na stránke IMHD. Zišlo by sa ju aktualizovať. Čo vy na to DOPRAVÁCI ????
Reakcia na: žienka #11:
a??? je to o nastaveni anti - spamu
Reakcia na: žienka #10:
Preto su spravcovia tejto stranky nezavyslej od DPB velmi vdacny ked ich upozornite a napisete, podobne ako teraz, zmeny ktore nezaznamenali, kedze castokrat svoj volny cas venuju aj inym cinnostiam ako tejto stranke.
ozaj a upozornujuce maily o ukonceni epcl chodia ako spamy tak si treba davat na to pozor aby sa vam nestalo ze budete platit pokutu
ulica M. Sch. Trnavského
Brestovka predajna ma uplne ine otv.hod. a prestavku ako uvadzaju na nete.Mate v tom pekny bordel a zavadzate tym ludi.
Reakcia na: Valec #7:
Velka vdaka za link, to som presne potrebovala 🙂 Mala som pech, ze som prisla pocas prestavky a nevedela som o tom predaji u ZSSK. ? Cez net je to jednoduchsie, to je fakt...
Reakcia na: Lina111 #4:
odporúčam používať internetový predaj električeniek a nie je potrebné riešiť nejaké prestávky...
Reakcia na: Lina111 #6:
Popoludňajšia prestávka je od 17:30 - 18:00, na stránke DPB sú všetky vymenované: http://www.dpb.sk/pre-cestujucich/predajne/ V ostatnej dobe sa ale tak často otváracie hodiny menili, že autori tejto rubriky zrejme nestihli všetky zmeny zaregistrovať.
Reakcia na: Valec #5:
Moju otazku to sice nezodpovedalo, ale beriem na vedomie, dakujem ?
Reakcia na: Lina111 #4:
Ak ste si chceli len kúpiť električenku na ďalšie obdobie, tak nabudúce sa môžete prejsť cca 50 metrov k ľubovoľnému okienku ZSSK. ?
Na Hlavnej stanici je prestavka 9:45-10:15 a potom este daka dalsia, tu si uz nepamatam. Zislo by sa tu tieto prestavky doplnit, lebo polhodina je podla mna signifikantne dlha, ja som tam dnes bola o 10:00 a bezal mi 60-minutovy listok, proste som nemohla 15 minut cakat, musela som ist prec. Teraz som sa chcela pozriet na nete, aby sa mi to nabuduce neprihodilo, ze si tie prestavky zapisem do diara a bohuzial, nenasla som 😞
Nabuduce si to odpisem z dveri a mozem to sem ked tak do komentaru napisat, ale vsetky predajne samozrejme nezvladnem, lebo navstevujem fakticky len dve, bolo by fajn, keby to nejaka dobra dusa doplnila, dakujem 🙂 alebo zeby len hl.st. mala tieto prestavky?
Reakcia na: TeBeCe #2:
resp. s platnostou od konca augusta. s platnostou od septembra uz nie.
Reakcia na: stabado #1:
Nie, elektricenka sa da zakupit najskor 30 dni vopred a posledny den, kedy sa predava za staru cenu je 31.7. Takze len do konca augusta je mozne zakupit za staru cenu.
Je možné teraz kúpiť električenku od septembra za starú nezvýšenú cenu? Alebo už tam bude zohľadnené aj zvýšenie?