e-shop - električenka cez internet (ePCL)

Predplatné cestovné lístky (PCL), tzv. električenky pre Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji (IDS BK) je možné zakúpiť aj cez internet bez nutnosti osobnej návštevy predajného miesta dopravcu, pričom cez internet je možné zakúpiť všetky druhy električeniek. Podmienkou je vlastníctvo čipovej karty vydanej Dopravným podnikom Bratislava, Arriva Mobility Solutions, Železničnou spoločnosťou Slovensko, strednou, resp. vysokou školou v SR.

Odkazy na jednotlivé internetové obchody:

Električenky predané cez internet platia u všetkých zapojených dopravcov, bez ohľadu na to, ktorý ju predal. Výnimkou sú električenky zakúpené na platobné karty u DPB.
 

Základné podmienky internetového predaja predplatných lístkov:

  • PCL je možné zakúpiť najskôr 30 dní pred požadovaným začiatkom platnosti a najneskôr 1 deň pred začiatkom platnosti PCL. V prípade platby prevodom na účet je možné zakúpenie PCL najneskôr 4 dni pred začiatkom platnosti PCL. 
  • Predplatný lístok zakúpený cez internet je možné stornovať najneskôr 2 dni pred začiatkom platnosti.
  • Pre nákup PCL zákazník potrebuje sériové číslo svojej čipovej karty, ktoré zistí buď priamo z karty, alebo z potvrdenia o zaplatení predchádzajúceho PCL.
  • Zákazník bude informovaný o úspešne, resp. neúspešne vykonanom nákupe PCL prostredníctvom e-mailu. E-mail potvrdzujúci úspešný nákup PCL je potrebné archivovať pre účely prípadnej reklamácie PCL.
  • Pri kontrole cestovných lístkov vo vozidle cestujúcemu naďalej stačí čipová karta, pre ktorú bol PCL zakúpený. Potvrzdujúci e-mail o zakúpení PCL nebude slúžiť ako cestovný doklad.
  • Po zakúpení PCL si zákazník môže z internetového portálu vytlačiť daňový doklad.
  • Na internete je taktiež možné zobraziť prehľad aktuálne zakúpených predplatných lístkov.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Valec #38:
Keďže mu to napísalo na imhd serveri, tak píše na imhd diskusiu. ?
Reakcia na: mirmaco #37:
Si si istý, že píšeš na správne miesto?
zaplatil som cez e ucet v mojej banke sumu mi to stiahlo ale na imhd serveri mi napisalo
konec spojenia a cez overenie karty na desiaty pokus mi napisalo nezaplatene
co mam robit a je to zaplatene alebo nie
Reakcia na: pharel #35:
Chviľu to tak bolo aj tu... len si to už opravili.

Inak, vždy ide o ten istý eShop, stačí si v ňom kliknúť v šedom menu na správnu kartu.
Reakcia na: Valec #34:
Ahoj, vdaka. Nejak som to odignoroval, nakolko na starej stranke to znamenalo objednat si novu elektricenku (kartu) s dorucenim domov. 🙂
Reakcia na: pharel #33:
Na úvodnej stránke klikneš na box "Chcem si kúpiť električenku" a potom na prvú možnosť.
Reakcia na: shaggy #32:
Ahoj, ano, dik. Ako sa tam da dostat cez ich vynovenu stranku?
Ahojte, neviete kde sa teraz daju kupovat PCL online? Ten link na tej "super" novej stranke nefunguje. Ked kliknem Pre cestujucich, cestovne listky, typy listkov a tam PCL, vidim tam rozne info a je tam aj ze prostrednictvom internetu a toto slovo je kvazi link - malo by ma to dostat na tu stranku, kde sa daju kupit, ale nefunguje. Viete mi poradit ako inak sa viem dostat kam potrebujem? Vdaka
Reakcia na: Adulav #29:
Novu.
Ludia,
Ked mi vyprsala platnost cipovej karty, tak si musim vybavit novu alebo mi predlzia zivotnost aktualnej karty ? Dakujem
Reakcia na: alias #27:
Reklamovať, reklamovať, reklamovať, reklamovať, reklamovať,... a reklamovať.
Reakcia na: Roberto #26:
ďakujem za odpoveď píše mi tam: Žiadne platné predplatné cestovné lístky....zjavne platba neprebehla ? ale z môjho účtu mu stiahlo...nechapem to ?
Reakcia na: alias #25:
Priamo v predaji ePCL, zadáš SNR karty, overovací kód zobrazí sa Ti možnosť nákupu a na pravej strane stránky je že "aktívne PCL"
ked som cakala na potvrdenie platby o zakupeni elektronickej elektricenky vyskocil mi error, ale v mojom internet bankingu bola platba vykonana. Kde si prosim vas overim ci mam aktivovanu elektricenku???
Reakcia na: deny95 #23:
Rovnako ako keď ste kupovali. Prihlásite sa číslom karty a vpravo je "kolónka" Platné CL - tam to uvidíte. A pokiaľ viem, keď kupujete PCL tak sa Vám dátum platnosti automaticky nastaví na deň po uplynutí platnosti PCL, ktorý už máte kúpený. Takže by sa Vám nemalo stať, že si kúpite dva PCL na jedno obdobie.
Dobrý deň ! Ako by som si mohla skontrolovať, či mám na mojej čipovej karte aktivované PCL ? Pretože po platbe mi na stránke vyskočil error, tak by som nerada platila niečo 2x .

Ďakujem za odpoveď !
Reakcia na: Katka03 #21:
Ano, mozete.
Reakcia na: 810zssk #20:
a rovnako si mozem uplatnit 10% zlavu z ceny PCL? Pytam sa preto, lebo na predajniach musim za PCL zaplatit BMK aby som mala zlavu uplatnenu.
Ak je to tak ako pisete, ze plati aj pri bankovom prevode tak potom super.
K.
Reakcia na: Katka03 #19:
Je mozne vyuzit lubovolny sposob platby.