Čipové karty

Čipové karty slúžia ako nosič predplatného cestovného lístka (električenky) a elektronická peňaženka na zakupovanie elektronických lístkov v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji (IDS BK). V rámci IDS BK je momentálne možné použiť niekoľko druhov kariet:

 • Karta Dopravného podniku Bratislava slúži ako nosič predplatného lístka aj ako elektronická peňaženka, môže byť tiež použitá na preukázanie nároku na študentskú zľavu v MHD a regionálnych autobusoch - túto kartu je možné objednať aj cez internet.
 • Karta Arriva Mobility Solutions slúži ako nosič predplatného lístka aj ako elektronická peňaženka, môže byť tiež použitá na preukázanie nároku na študentskú zľavu v MHD a regionálnych autobusoch - túto kartu je možné objednať aj cez internet.
 • Karta Železničnej spoločnosti Slovensko slúži len ako nosič predplatného lístka.
 • Študentské karty slúžia ako nosič predplatného lístka, elektronická peňaženka a preukaz na študentskú zľavu v MHD, autobusoch Slovak Lines a vlakoch. Karta však musí byť zapojená do systému TransCard (s logom TransData na zadnej strane). Bližšie informácie o spôsobe výdaja študentskej karty a aktivácie dopravnej funkcie na nej vám poskytne priamo príslušná škola.
 • Bratislavská mestská karta - karty vydané pred 1.7.2021 je možné používať do skončenia ich platnosti ako elektronickú peňaženku, alebo ako nosič predplatného lístka. Nové BMK sa od 1.7.2021 už nevydávajú.
Predplatný lístok nahratý na jednej z uvedených kariet platí u všetkych dopravcov v IDS BK bez ohľadu na to, ktorý ju dopravca ju vydal a ktorý dopravca predal predplatný lístok.

Ako si vybaviť čipovú kartu

Karta Dopravného podniku Bratislava

K vystaveniu novej bezkontaktnej čipovej karty je potrebné v ktorejkoľvek predajni DPB vyplniť a podpísať (platí pre dospelých) resp. nechať podpísať zákonnému zástupcovi (platí pre deti) žiadanku. Na overenie údajov treba priniesť k nahliadnutiu hodnoverný doklad (občiansky preukaz, cestovný pas, v prípade detí výpis z matriky narodených a pod.). K vydaniu novej čipovej karty je potrebné priniesť 1 ks farebnej fotografie rozmerov 3 x 3,5 cm (neplatí pre predajne na Hodžovom námestí, na Hlavnej stanici, na Olejkárskej, v Dúbravke a v Gaštanovom hájiku, kde bezplatne zhotovia fotografiu na čipovú kartu).

Poplatok za vydanie čipovej karty je 4,30 €, karta sa vydáva na počkanie. Zoznam predajní DPB s otváracími hodinami.

Karta Arriva Mobility Solutions

Dopravca Arriva Mobility Solutions predáva čipové karty na predajnom mieste na Autobusovej stanici Mlynské nivy v Bratislave. Zákazník musí predložiť doklad totožnosti a v prípade zľavnenej karty aj doklad preukazujúci nárok na zľavu. Cena čipovej karty je 5,00 €. Rovnako je možné objednať si novú kartu cez internet na adrese www.arriva.sk/bratislava/ a nechať si ju doručiť poštou za príslušný poplatok.

Karta Železničnej spoločnosti Slovensko

Železničná spoločnosť Slovensko vydáva čipové karty za poplatok 5,00 €, pričom vydanie trvá približne 30 dní. Zákazník musí predložiť doklad totožnosti, fotografiu rozmerov 3 x 3,5 cm a vyplniť žiadanku. Žiadosť je možné podať v každej pokladni Železničnej spoločnosti Slovensko, zákazník si kartu po vyhotovení prevezme v tej istej pokladni.


Cez internet

Dopravný podnik Bratislava ponúka možnosť zakúpenia bezkontaktnej čipovej karty aj cez internet s jej doručením Slovenskou poštou. Cestujúci, ktorý si chce vybaviť novú "električenku", tak nemusí navštíviť predajné miesto dopravného podniku, ale nákup čipovej karty a následne aj predplatného cestovného lístka môže zrealizovať priamo cez internet.

Základné podmienky pre kúpu bezkontaktnej čipovej karty (BČK) cez internet:
 • cena čipovej karty je 4,30 € + 2,20 € poštovné a balné,
 • zakúpiť je možné všetky typy BČK - obyčajnú, žiacku, študentskú, dôchodcovskú, ŤZP/ŤZP-S, SeniorPas,
 • farebná fotografia a elektronické kópie požadovaných dokladov sa prikladajú k objednávke ako prílohy,
 • informácie potrebné k platbe obdrží zákazník e-mailom po odoslaní objednávky,
 • zakúpenú BČK doručí zákazníkovi Slovenská pošta v rámci celej SR,
 • alternatívne je možné jej vyzdvihnutie vo zvolenej predajni DPB (príplatok 1 € k cene karty),
 • pre deti do 15 rokov preberá BČK ich zákonný zástupca,
 • požadovaná suma musí byť pripísaná na účet DPB do 5 pracovných dní, inak bude objednávka stornovaná,
 • elektronický predaj BČK je dostupný na tejto adrese.

V prípade študentskej BČK (pre študentov od 18 rokov) je potrebné k objednávke priložiť naskenované potvrdenie o návšteve školy. Na vydanie dôchodcovskej BČK je potrebné priložiť naskenované rozhodnutie Sociálnej poisťovne o výmere poberaného invalidného alebo starobného dôchodku (jeho výšku je možné začierniť). Pri BČK pre držiteľa preukazu ŤZP/ŤZP-S je potrebné priložiť naskenovaný preukaz ŤZP/ŤZP-S, alebo rozhodnutie o priznaní ŤZP/ŤZP-S, prípadne doklad totožnosti so zapísanou informáciou o ŤZP.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: ludmilaikov #168:
Bohužiaľ sa zdá že ŤZP karta nejde objednať online 😞
Reakcia na: si #167:
...s cipovou kartou?
S tou, čo mi vypršala?
A fotka?
Chcela by som to vybaviť cez počítač.
Osobne to má ďaleko.
Reakcia na: ludmilaikov #166:
neviem ci sa to da aj online, ale normalne fyzicky sa to da, staci dojst do predajne s cipovou kartou, preukazom tzp a obcianskym....
Ak mám kartu ZŤP od ÚPSVaR od r 2014 a električenka ZŤP mi vypršala 1/2021, ako si vybavím novú ZŤP električenku, najradšej cez počítač?
Reakcia na: Soolo #164:
Neviem, či ju to po roku bude zaujímať, ale nemyslím si, že je to pravda. Ja si pred nastúpením pozriem jazdnú dobu, napr. 24 minút. V autobuse si kúpim elektronický polhodinový lístok a viac ma nezaujíma.
Reakcia na: Anna91 #163:
Dobrý deň,

Áno musíte
Dobrý deň.
Ako sa to rieši, ak mám kúpený lístok na MHD z karty z e-penazenky a autobus má meškanie? Ak mi vyprší platnosť lístka, musím si zakúpiť nový? Aj keď podľa tabuly mal byť už dávno na mojej vystúpnej zastávke?
Ďakujem za odpoveď
Reakcia na: Ivicek #160:
v pokladni na autobusovej stanici Mlynské nivy
Reakcia na: Ivicek #160:
Kontaktujte ots@dpb.sk alebo infolinku 02/5950 5950, kde Vám poradia postup.
Dobrý deň, ako si mám aktivovať BMK v tejto dobe? Neviete to nejakým spôsobom robiť aj na diaľku?
Reakcia na: KatiJoe #158:
Najlepšie to bude verejne vyzdielať na FB (ideálne v skupine ako Revízori Bratislava alebo nejakej karloveskej/dlhodielskej), ale ak máte čas, odovzdajte toju v niektorej predajni DPB.
Dobrý deň, našla som na ulici v Karlovke BČK nejakej žiačky. Ako ďalej postupovať, aby sa dostala k svojej majiteľke? Ďakujem.
Dobry. mam predplateny elek.listok. Dobijala som si kredit,ale nic mi nenabehlo. Ako si mozem dobit vlastne kredit, nic som tu nenasla...udaje pre zadanie cez Smart Banking.
Reakcia na: Katarína89 #155:
Ak máte na karte už vložený kredit (minimálny vklad 3,00€) si pri nástupe do l.56 na Studenej zakúpite lístok v označovači, vo vašom prípade do Senca 4 zóny/60minút , pri prestupe na regio busu ma Zlatých pieskoch priložíte kartu k čítačke u vodiča a oznámite výstupnú zastávku v Senci. tlačiareň Vám vydá potvrdenku s nulovou cenou, keďže lístok máte zakúpený vo vozidle DPB. 🙂
Teraz som si zakúpila kartu slovak Lines a cestujem zo zastávky Bratislava, Studená do Senca. Aké lístky si mím v tomto prípade zakúpiť? Potrebujem zvlášť lístok na mhd a zvlášť na autobus Slovak Lines zo Zlatých Pieskov do Senca?
Reakcia na: MhdKomunisticka #149:
Na tejto karte z roku 2001 som mal PCL podľa tejto úpravy tarifných podmienok. https://imhd.sk/ba/doc/sk/800/Vymena-kontaktnych-cipovych-kariet-od-1-4-do-30-11-2003 ? Takže naozaj to funguje už pár rokov.
Reakcia na: 810zssk #152:
takych nas bude asi viacej, kedze (aspon v case ked som to riesil ja) bola ta karta u SL lacnejsia a este som ani nemusel riesit fotku...
Reakcia na: MhdKomunisticka #149:
Inak to som nevedel ze som "blbec" ked v MHD cestujem so Slovak Lines kartou uz asi 5 rokov ?
Reakcia na: MhdKomunisticka #149:
Slovak Lines karta samozrejme normalne v MHD plati. V Bratislave nie su rozne listky na MHD a regionalne busy, pouzivaju sa spolocne listky a karty.

Karty SL skutocne nejde dobijat na poste, ale mozete tak spravit na predajnych miestach DPB a SL, cervenych automatoch a cez internet. Elektricenku si dalej na tu kartu mozete kupit aj na zeleznicnych staniciach.
Dobry,mohli by ste sem umiestnit vzory predplatnych cestovnych listkov link http://dpb.doprava.sk/ nieje funkcny a k oficialnym informaciam sa clovek nevie dopatrat,konkretne co je elektricenka co je cipova karta co je ISIC karta a ostatne typy aj z popisom a kde sa vyuzivaju?
dosiel som na mlynske nivy ziadal som pani zamestnankynu aby mi spravila elektricenku samozrejme na MHD ale namiesto toho chodim blbec z kartou Slovak Lines pricom linku slovak lines som este nikdy nevyuzil a na poste ked som ju vytiahol aby mi ju dobili tak mi povedali ze taku kartu mi nedobiju
ludom by urcite pomohlo ak by ste tu uviedli vzory a priklady kedze vasi zamestnanci niesu schopní poskytnut vhodnu radu a informacie
chcete aby ludia preferovali vasu dopravu a pri tychto sluzbach sa to dá podla vás?podla vas ludia co takmer nikdy nejazdili mestskou dopravou tak si maju pytat radu od ostatnyc cestujucich v mhd??
vy ste zaspali niekde v komunistickom rezime jedine co kupujete je nove autobusy ale organizacia ako taka je natom ako v casoch komunistickych
Reakcia na: evar #147:
Da sa kupit. Ak vam to nejde, asi vam konci karta alebo je tam iny problem.
Dobrý deň, chcela by som vedieť, prečo sa na BMK už nedá zakúpiť predplatný lístok elektronicky, keď v minulosti to išlo?
Reakcia na: BMK3 #133:
eCL sa bude dat kupit aj na BMK, ale az od 1.10.2018. Aspon tak to tvrdili v predajni DPB.
Reakcia na: S499.1023 #143:
Nepoužívam žiadny dochádzkový systém.?
Reakcia na: S499.1023 #140:
Otazne je, preco musim mat na PCL nejaku blbu "dopravnu aplikaciu" na BCK namiesto normalneho papieroveho listka ako napr. v Brne. Aspon ZSSK sa v tomto ohlade uz zobudila.

Druha vec je ze buzeracne karticky by ovela menej prekazali keby tie emtrest karty necitalo niekolko sekund ale okamzite ako je to pri kartach od aspon trochu schopnych developerov.
Reakcia na: ufo #142:
Dochádzkový systém u Tvojho zamestnávateľa ? .
Reakcia na: S499.1023 #140:
Môže byť nejaké zariadenie, kde BMK používam a zruší funkčnosť čipu? Čip platobnej karty zostane vždy funkčný.
Reakcia na: ufo #135:
Hm, ja mám kartu s čipom Mifare Desfire EV1 od leta 2012 a dodnes je plne funkčná. Mal by si si skôr viac dávať pozor na tú kartu, keď do mesiaca si schopný zlikvidovať čip, ktorý inak zvládne aj 6 rokov...
Reakcia na: ufo #139:
Čipy Mifare Desfire sa používajú hádam vo všetkých dopravných aplikáciách, nielen u Emtrestu a so životnosťou problém nemajú - pes bude zakopaný niekde inde.
Reakcia na: Valec #138:
Každopádne sú úplne zbytočné a komplikujú používanie verejnej dopravy na Slovensku.
Reakcia na: ufo #135:
To sú čipy Mifare, nie emtrest/transdata. ?
Reakcia na: Valec #134:
čiže do volieb sa stíha?
A s opustením predpotopnej technológie čipov emtrestu/transsdáta sa kedy uvažuje?
Zatiaľ mám štatistiku 3 kúpené bezkontaktné karty na tri mesačné električenky, čip nikdy viac nevydržal.
A za každým platiť aktiváciu je trochu demotivujúce...čip banky vydržal vždy...
Reakcia na: BMK3 #133:
Už sa to blíži.
Dobrý deň,
kedy bude možná bezkontaktná platba za cestvoné v dopravnom prostriedku autobusy, električky, trolejbusy pomocou BMK, obdobne ako s kartou dopravného podniku? tzn. napr.15min=0,70 € v dopravnou prostriedku s kartou Dopravného podniku Bratislava 0,63 €?
ďakujem.
Reakcia na: belmo #131:
Karta bola pri predaji nastavená buď ako základná, alebo na niektorý z typov zliav. Na karte to máte určite aj napísané. Čítačka vo vozidla na základe toho vyhodnotí, čí predať lístok za 0,70 alebo 0,35 € (inak, elektronické stoja 0,63 / 0,32 €).

V IDS BK sú zapojený 4 dopravcovia: DPB (všetky linky MHD), RegioJet (vlaky v úbseku BA hlavná stanica - Kvetoslavov), Slovak Lines (všetky regionálne linky, označené na tabuliach číslom linky) a ZSSK (osobné vlaky a REXy po hranice IDS BK). Ich vozidlá majú označenie liniek, príp. si možno všetky linky pozrieť v Prepravnom poriadku (link je o príspevok nižšie).

Kartu DPB možno použiť u všetkých dopravcov v IDS BK, u iných ju zatiaľ použiť nemožno.
Dobrý deň,
som čerstvým držiteľom karty DP, ktorá môže byť využitá ako električenka (nemám aktivovanú) a ako kreditná karta s kreditom, z ktorého sa odpočítava cestovné. Moje otázky sú:
- cestovný lístok si zakupujem priamo cez čítačku vo vozidle. Tam ale možnosť navoliť 50% zľavu nie je. Volím si príslušný lístok napr. v hodnote 70c a z kreditu mi odpočíta len 35c?
- ako poznám, ktoré dopravné prostriedky sú saúčasťou integrovaného systému?
- ak nastúpim do vozidla medzimestskej dopravy môžem použiť kartu DP na uplatnenie zľavy a platbu z kreditu karty?
Ďakujem
b.
Reakcia na: N/A #129:
Viď: Článok C.2 Návratky cestovného lístka v Prepravnom poriadku IDS BK:
https://www.idsbk.sk/download/B20180629T000000018.pdf
Dobrý deň, z dôvodu sťahovania sa do zahraničia nebudem využívať svoju Kartu Dopravného podniku Bratislava. Rada by som sa informovala, či sa karta dá zrušiť a či mi peňažná čiastka bude vrátená na účet / osobne. Vopred ďakujem za odpoveď:)
Reakcia na: 810zssk #127:
Však to, že detaily nepozná ani jeden z nás. Len som chcel upozorniť, že existuje aj takáto nezrovnalosť.
Reakcia na: Valec #126:
To ano, ale kedze zakaznicka pisala o potvrdeni tak som automaticky predpokladal ze ide o kartu dopravcu.
Reakcia na: 810zssk #120:
Len pozor, ak študent využíva ISIC kartu, tak sa vie akceptovať len taká platnosť zľavy, akú nastaví škola. Mala by 31.8., ale v praxi dávajú 30.6. s tým, že v priebehu 6. mesiaca si už vie na väčšine škôl platnosť predĺžiť na ďalší školský rok.

Áno, nie je to úplne s tým, čo sa píše v PP, ale ak raz škola vydá "potvrdenie" nároku na zľavu do 30.6., žiaden dopravca s tým nič nespraví.
Reakcia na: zuzanapl #123:
Čuduješ sa, že zamestnanci DPB neovládajú prepravný poriadok, keď sama nie si schopná písať na správnu stránku a vyčítaš to webu, ktorý s DPB nemá nič spoločné?
Reakcia na: zuzanapl #123:
Ja ziadne potvrdenie nevyzadujem a ziadnych pracovnikov nemam. Prepravny poriadok hovori jasne, treba ho dopravnemu podnik asi pripomenut.
Reakcia na: 810zssk #120:
Pod mostom SNP v BA to potvrdenie vyzadujete. Tak jsto po telefone nam bolo oznamene ze to potvrdenie pozrebujem.
Tak si urobte skolenie pracovnikov.
Reakcia na: sanuela #121:
Treba si vybaviť novú.
Dobrý, chcem sa opýtať, keď mi končí platnosť BČK, treba si vybavovať zase novú alebo sa platnosť pôvodnej dá predĺžiť? Ďakujem za odpoveď.
Reakcia na: zuzanapl #119:
Nepotrebuje. Podla prepravneho poriadku (bod B.7.5.) sa studentom strednych skol aktivuje studentska zlava do 31.8., s vynimkou pripadu ak su v maturitnom rocniku (v takom pripade len do 30.6.). Ak teda nie ste v maturitnom rocniku, netreba nove potvrdenie za predpokladu, ze platnost zakupovanej elektricenky nepresiahne 31.8. (teda teraz by ste si uz napr. nemohli kupit trojmesacnu elektricenku, ale mohli si zakupit mesacnu).
Preco potrebuje student gymnazia potvrdenie o tom, ze buduci rok bude navstevovat dalsi rocnik gymnazia, aby mohol mat elektricenku aj cez prazdniny,ked skolska dkchadzka konci 31.8.2018?
Reakcia na: Katka75 #117:
V rámci BID platí detská zľava do dňa predchádzajúcemu dovŕšeniu 16 rokov. Čiže ak som správne pochopil, že teraz má 15 rokov, tak mu ešte stačí detská karta.
Chcem sa spýtať, keď je syn žiak na ZŠ, navštevuje 8. triedu a má žiacku BČK, a práve zavŕšil 15 rokov, musí už počas ZŠ prejsť na študentskú BČK?.. vďaka
Reakcia na: endrucio #115:
Kredit Ti prenesú na novú kartu.
Zdravím, pokiaľ mi tento mesiac končí platnosť BČK od DPB a mám na nej ešte kredit v peňaženke, dá sa to preniesť na novú kartu pri podávaní žiadosti alebo je treba žiadať o vrátenie kreditu nezávisle od vybavovania novej karty? Ďakujem.?
Reakcia na: kevely #87:
http://www.dpb.sk/ udajne sa može stat že čislo čipu nieje zhodne sčislom karty
Reakcia na: Shioriu #112:
Po zadani datumu narodenia sa zobrazi polozka "typ karty" (ak ma cestujuci do 26 rokov). Tam zvolite studentsku a nasledne sa zobrazi polozka kde nahrate scan potvrdenia. Potvrdenie z vasej skoly by malo byt ok.
Dobry den rad by som sa onformoval pri posielani online zoadosti o BCL lde mam presne poslat naslenovane potvrdenie o nasteve skoly a moze byt skolske original lebo to co je ako vzor je zastarale a je tam stredna skola napisane zmenil som to na vysoka ale skola mi to odmietla podpisat ze to je neaky podvrh a dala mi ich original .. dakujem ( FRI fakulta riadenia a informatiky )
Reakcia na: Valec #108:
Aby som nezabudol, dakujem!
Reakcia na: Mike #109:
Toto. Minule som nakocil v Lamaci na regiobus a ze teda 15 min listok si prosim. A on na mna kuka ako puk, a ze mu nejde oznacovac a ze si musim kupit u neho. Tak vravim ze okej, dajte na autobusovu stanicu. Prilozim kartu, vylezie listok a aha, na nom je napisane, ze 15 min. Aspon ze tie stroje to vedia. Ale na obranu sofera, ten system je zbytocne komplikovany... ?
Reakcia na: Valec #108:
Už v SL preškolili vodičov? ?
Reakcia na: hroch #107:
Lístky v karte vedia všetci dopravcovia čítať:
- vo vlaku sa preukážeš kartou, na ktorej je lístok, sprievodcovi čítačka vyčíta platnosť lístka.
- v regiobuse vodičovi povieš kam ideš a priložíš kartu k šedej čítačke, pokladňa vyhodnotí platnosť lístka (ak by platnosť nestačila, vyúčtuje doplatok).
Priatelia, mam dalsiu blbu otazku, alebo skor pripadovu studiu pouzivania elektronickych listkov. Ked prestupujem z MHD do regionalneho busu alebo vlaku a mam zakupeny elektronicky listok, ako sa preukazem vodicovi/sprievodcovi? Mam v plane zajtra vylet do Pezinka a rad by som vedel reagovat, ked na to pride.
Reakcia na: 3pa3ck3 #103:
Vies uviest nejaku prakticku situaciu kde by toto malo dopravcom pomoct?
Reakcia na: 3pa3ck3 #103:
Mozno, ale to je stale snaha o zjednodusenie vlastnej prace, nie o zlepsenie sluzby zakaznikom, vsakze?
Reakcia na: hroch #102:
V podstate ano 🙂
Reakcia na: hroch #102:
Z pohľadu DPB a ostatných dopravcov môže ísť aj o ochranu pred reklamáciami súvisiacimi so zneužitím karty. Takto si pri prepravnej kontrole môžu sami skontrolovať, či ju používa jej držiteľ.
Reakcia na: 810zssk #99:
Myslel som si, ze to bude tak nejako. Takze to, ze cipova karta je neprenosna, je vysledkom historickeho stavu a snahy DPB nekomplikovat si robotu. Ale ziadny relevantny technicky ani ekonomicky dovod na prenosnost karty (nie PCL na nej) vlastne neexistuje. A miesto toho, aby DPB podporoval pouzivanie kariet a postupne odburaval papierove cestovne listky - s ktorymi su, predpokladam, spojene naklady - podporuje existujuce bariery.
Zhodnotil som to spravne?
Reakcia na: 810zssk #100:
Pokojne aj problem
Reakcia na: 810zssk #99:
* jej potrieb 🙂
Reakcia na: hroch #96:
Cestovne je zaplatene pre jednu osobu na pokrytie jej problem. Keby si cestujuci mohli PCL poziciavat a pouzit na pokrytie potrieb viacero osob, tak by trzby klesli a mas problem. Prenosny PCL uz v minulosti existoval a bol prirodzene drahsi.
Reakcia na: hroch #96:
Prenosné PCL bývajú drahšie. Vychádza sa z toho, že konkrétny užívateľ nesedí nonstop v MHD.
Reakcia na: hroch #96:
Tak som si to zistil. Oyster sa moze ale nemusi personalizovat. Pri pouziti s kreditom je prenosny. S PCL je neprenosny - zaujimalo by ma, ako v takom pripade funguje prepravna kontrola. Ale minimalne pri pouziti s kreditom by malo aj na Slovensku zmysel, aby sa dala karta pouzit ako prenosna...
Reakcia na: 810zssk #95:
Ale aj pri PCL predsa teoreticky plati, ze cestovne je zaplatene a malo by byt jedno, kto ho vyuziva, nie? Musim sa pozriet, ako sa to riesi napriklad v Londyne na Oyster kartach. Viem, ze si ju clovek moze zaregistrovat online, aby sa dala blokovat a nahradit pri strate. Ale vlastne neviem, ci sa aj dlhodobejsie PCL nahravaju na Oyster alebo je k tomu este nejaky extra preukaz.
Reakcia na: hroch #94:
V pripade jednorazovych elektronickych listkov pravdu mas a suhlasim. Pri PCL je viazanost na osobu pochopitelna.
Reakcia na: 810zssk #55:
Mam recnicku otazku, ale zaujimal by ma nazor ludi v tomto fore a mozno ma niekto nejaky interny insight: preco je cipova karta neprenosna? Ved na to nie je dovod, dopravcovi by malo byt jedno, kto kartu vyuziva, ak je na nej zaplatene cestovne. Alebo sa mylim?
Reakcia na: 810zssk #92:
Skoda, preskoda. Ale dakujem za odpoved!
Reakcia na: hroch #91:
Nemoze, Bratislava v tom systeme nie je.
Otazka: moze clovek v BA pouzit aj cipovu kartu z Kosic? Mam pocit, ze to je ten isty typ karty a DPMK aj pise, ze clovek moze pouzit karty z miest, ktore su v systeme EMBASE, ale ktore mesta v nom su, to som uz nezistil... Tusi to niekto?
Naozaj by to chcelo nejaký veľký nápis, alebo rovno nepreskočiteľné potvrdzovacie okno, kde ľuďom vypíše, že toto nie sú stránky dopravcu.
Aj keď ma to v tomto prípade neprekvapuje. Riešiť problémy s električenkou v komentári pod článkom... na to človek čaká aj serióznu odpoveď? To sa rovno mohol opýtať vodiča autobusu počas jazdy. Bolo by to asi rovnako efektívne.
Reakcia na: kevely #87:
tu vam asi nikto neporadi, radsej si vytlacte potvrdzovaci mail a vypis z karty a chodte na pobocku DPB
predlzil som si cez internet cestovny listok na tri mesiace, vsetko som vyplnil, aj mi strhlo z master karty 72,30€ a ma mat platnost do 18.1.2018 a po kontrole na karte nemam len do 20.10.2017. Teda mi nenabehla cena dopravneho ale z banky mi to strhlo. Prosim o vyriesenie poplatku.
C karty: 36118041782923268
Objednal som kartu cez internet , a chcel by som sa spytat ze je uz aktivovny alebo musim to niekde aktivovat?
ufo: cize mozu ju zakaznici vyuzivat? Lebo pani sa nepyta "keby bolo keby"... Administrativny problem tu moze byt par mesiacov ale aj par rokov.
Reakcia na: Pajo #82:
Na BMK funguje peňaženka, problém je len administratívny.
Reakcia na: silvia111 #81:
Presne ako pisete. Pre obcasne cestovanie sa viac oplati kupa listka z elektronickej penazenky, ktora na BMK byt nemoze.

Dcere teda vybavte bud kartu DPB, alebo kartu Slovak Lines. Karta Slovak Lines je o cosi lacnejsia.
Reakcia na: Valec #80:
Áno je to tak, na jednorazové lístky je BMK nepoužiteľná - nejde na nej otvoriť elektronická peňaženka.
Dobry den, pls. o radu. Dieta 10 r. bude chodit 2x tyzdenne MHD - normalne by si kupovala 60 min. listok. Ktoru kartu jej mame vybavit: Bratislavku mestsku kartu alebo kartu DPB? Vychadza mi to na druhu moznost - teda kartu DPB. BMK by sme vyuzili iba pri kupe PCL - comu rozumiem ze je elektricenka. Rozumiem tomu spravne? Dakujem, s
Reakcia na: euqinom #79:
Nie, pre deti do 15 rokov sa k BMK vydáva papierová prekážka (ako náhrada dokladu totožnosti). To fotopracovisko je nastavené tak, že tlačí špeciálnou tlačiarňou priamo na čipovú kartu, na papier to nevie.
Dobry den,
chcela bys om aktivovat Bratislavsku mestsku kartu pre dieta do 15 rokov na nakup predplatneho cest.listka. Pisete, ze treba priniest fotografiu. Chcem sa opytat, ci si dieta nemozu odfotit na pobocke (na niektorej z tych, na ktorych vedia fotit na cipove karty).
dakujem
Reakcia na: pharmavit #77:
Áno, stačí mu doklad totožnosti a foto.
Dobry den, je mozne obycajnu cipovu kartu na mesacne predplatne, vybavit aj zahranicnemu obcanovy, ktori tu bude rok pracovat?
Reakcia na: ajka1 #73:
To je kvôli vydokladovaniu zľiav ktoré si dá DPB ďalej preplatiť.
Podobne je to u nulových lístkov na vlak..
Poprosim o info, ci si viem dobit cipovu kartu cez internet.
Reakcia na: 810zssk #72:
Vďaka za odpoveď. Takže ísť zakúpiť PCL za 0,00 eur. Ach jo. To je logika. ?
Reakcia na: ajka1 #71:
Karta sice plati, ale nepostacuje na cestovanie. Na cestovanie je nutne mat platny PCL. Ak tak neurobite, mozete pri kontrole dostat pokutu.
Dobrý večer. Mám PCL "Držitelia ŤZP" - Platnosť karty do 11/2017. Minulý rok bol okolo toho zmätok a museli sme si "dobiť" PCL sumou 0,00eur na predajnom mieste. O pár dní bude tomu rok. Ako je to prosím dnes? Musím ísť po roku opäť dobíjať PCL sumou 0,00 eur, alebo mi tá karta platí bez problémov do toho novembra 2017? Vďaka za info.
Je niekde definovane ako ma/nema byt fotka na cipovej karte stara? Ide o to, ze predavacka na autobusovej stanici mi odmietla predlzit/vydat novu kartu, lebo tvrdila ze fotka ma viac ako 5 rokov.
Reakcia na: marta13 #68:
Nie.
Dobrý deň, funguje BMK aj ako elektronická peňaženka na priame kupovanie jednorázových CL v MHD?Ďakujem za odpoveď
Reakcia na: megi13 #66:
Ano. Dnes uz ani neexistuju samostatne listky pre MHD a pre primestsku dopravu - vsetky listky platia v oboch modoch dopravy. Teda aj karty su jednotne.
Dobry den,
stale si nie som ista, ci Karta Dopravného podniku Bratislava a Karta Slovak Lines su rovnocenne. Mam na mysli, ci aj Karta Slovak Lines plati bezne v MHD BA na elektr.predplatne listky alebo jednorazove elektr. listky v MHD BA.
Dakujem pekne za odpoved?
Reakcia na: 810zssk #64:
Ak ide o listok od DPB, ten tusim duplikaty robi len na Olejkarskej.
Reakcia na: bryndzaz #63:
Treba navstivit predajnu toho dopravcu ktory listok predal a ten za poplatok vystavi duplikat na novu kartu (za ktoru taktiez treba zaplatit).
prosím vás, pri strate kartičky, na kt. som mala mesačný lístok, sa postupuje ako? ďakujem
Reakcia na: Adriana111 #61:
Kartu vratit nemozno, ale je mozne stornovat 3-mesacny listok. Bude tam zrazka za uz minute dni a storno poplatok.
Dobry den. Od dnes mam aktivovanu kartu, 3mesacnik, na cestovanie po Ba. Avsak zrejme to nevyuzijem. Je mozne vratit kartu a ziskat peniaze spät? Dakujem za odpoved
Ďakujem za promptnú odpoveď.
Človek sa učí do smrti a potom somár sprostý zomrie.
? ? ?
Reakcia na: Krokodíl #57:
Presnejsie, vyzera ten obrazok ako rodinka, hned ako ukaze zapis na vasu kartu, treba kliknut na tych panacikov, samozrejme podla toho ci zakladny listok alebo zlavneny (dieta a dochodca na obrazku) a potom pocet ks listkov.
Reakcia na: Krokodíl #57:
Ano, po kupe listka pre Vas je tam zobrazena moznost kupy pre spolucestujuceho.
Je možné zakúpiť súčasne v dopravnom prostriedku CL pre mňa a môjho spolucestujúceho, keď ja som majiteľom elektronickej peňaženky?
Reakcia na: kivi #50:
Musím pochváliť DPB, už upravili ten nezmyselný údaj 3,5x2,5cm. Už tam majú 3,5x3cm. Síce je to stále zle, ale už aspoň čísla majú správne. Už iba zvoliť správne poradie a bude to super.
Reakcia na: Giovanna #54:
Odpoved na vsetky otazky je bohuzial nie. Karta je neprenosna, teda plati len pre Vas a pripadnych Vasich spolucestujucich. Zostavajuci kredit nie je mozne pouzit na nakup elektricenky, odporucam teda dobijat vzdy len sumu na kratke obdobie dopredu (mesiac, dva.. podla toho ako dlho viete ze budete pouzivat jednorazove listky).

Zlavu 10% pre obyvatelov Bratislavy mozno uplatnit len na Bratislavsku mestsku kartu, ktoru vydavaju banky. Ak ste vsak mali na mysli zlavu 100% pre TZP a darcov krvi, tu je mozne uplatnit aj na kartu Slovak Lines.
ked si vybavim el.penazenku napr. od Slovak Lines na jednorazove listky
1) mozem tu kartu aj pozicat niekomu na kupu jednorazoveho listka (ak necestuje so mnou)?

ak by som neskor potrebovala elektricenku a zmenila by som bydlisko na BA:
2) mozem zvysny kredit pouzit (s doplatkom) na kupu elektricenky?
3) zlava pre obyvatela by sa dala uplatnit alebo by som na to potrebovala inu kartu?

Za odpovede vopred dakujem
ked si vybavim el.penazenku napr. od Slovak Lines na jednorazove listky
1) mozem tu kartu aj pozicat niekomu na kupu jednorazoveho listka (ak necestuje so mnou)?

ak by som neskor potrebovala elektricenku a zmenila by som bydlisko na BA:
2) mozem zvysny kredit pouzit (s doplatkom) na kupu elektricenky?
3) zlava pre obyvatela by sa dala uplatnit alebo by som na to potrebovala inu kartu?

Za odpovede vopred dakujem
Reakcia na: kecho #51:
Vtáky kivi majú slabý zrak. ?
Reakcia na: kivi #50:
imhd.sk ma e-shop? ?
Uz som tu videl, ze ma vodicov, busy/tramy/tbusy, ale toto je konecne nieco nove. ?
V eshope na kúpu bezkontaktnej čipovej karty je chybne uvedený údaj, že treba priložiť fotografiu s rozmermi 3,5 x 2,5 cm. Teraz mi prišiel preukaz a fotka je roztiahnutá na 3 x 3,5 cm, takže tvár na nej je neprirodzene široká. Prosím, opravte si popis v eshope. Ďakujem
Reakcia na: mrkvakj #48:
Preukaz totoznosti (ak chce vyuzivat zlavu pre Bratislavcanov alebo obyvatelov BSK, musi obsahovat aj adresu TP) a preukaz TZP.
Prosím Vas, osoba s preukazom TZP co potrebuje na vybavenie BCK u SL? 🙂
Reakcia na: TanickaZ #38:
"mladý človek keď chce pracovať a mať študentskú električenku nemôže" ?
Aj nemlady clovek chce pracovat a nemoze mat studentsku salinkartu. ?

Som zdeseny, co produkuje nase skolstvo...
Reakcia na: ceres #45:
Postup je nasledovný:
1. Od DPB si vybavíš novú kartu, alebo potvrdenie o zablokovaní starej (to ak by si si chcel vybaviť novú kartu inde).
2. Ak si si kúpil PCL v DPB, tak ti na novú hneď nahrajú aj jeho duplikát (za duplikát sa platí poplatok).
3. S potvrdením potom prídeš na Slovak Lines, kde ti zablokujú starý kredit. Trvá pár dní, kým sa vyčítajú všetky strojčeky a potom ti ho vedia nahrať na novú kartu. Nie som si istý, či sa dá karta zablokovať aj telefonicky (je to možné, treba vedieť SNR) ani či ti kredit na novú kartu vedia nahrať aj na diaľku. Každopádne minimálne jedna návšteva je nutná, lebo to by si mohol ktokoľvek akúkoľvek kartu zablokovať a nechať si z nej previesť peniaze.
Ak som mal BČK od DPB, s momentálne platným PCL a s nejakým kreditom v EP (ktorej "správcom" ale asi boli SL), duplikát po odcudzení/strate si môžem vybaviť aj v SL, spárujú mi ju s tým ostatným PCL a zostatkom EP, alebo to musím riešiť v DPB?
"K vydaniu novej čipovej karty je potrebné priniesť 1 ks farebnej fotografie rozmerov 3 x 3.5 cm (neplatí pre predajňu na Hodžovom námestí, kde bezplatne zhotovia fotografiu na čipovú kartu)." Na oficialnej stranke DPB som nikde nenasiel, ze by na hodzovom poskytovali takuto sluzbu. Odkial ma imhd tuto informaciu? Mate to niekto potrvdene?
Reakcia na: TanickaZ #38:
To je neuveriteľné, čo všetko dnes nechajú zmaturovať.
Reakcia na: TanickaZ #38:
Po zložení maturitnej skúšky nie si študentom pre nikoho. Môžeš si to overiť aj v školskom zákone. Jediné, čo nemusíš až do konca augusta je platenie zdravotných odvodov. V ostatnom sa na teba hľadí ako na dospelú, zárobkovo činnú osobu.

http://www.rodinka.sk/vazne-veci/stat-pre-rodinu/povinnosti-po-ukonceni-studia/
Reakcia na: TanickaZ #38:
Tanicka, asi malo si do tej skoly chodila, ked nevies citat 😃
Reakcia na: TanickaZ #38:
Tanicka, Tanicka... na zlom hrobe places, na zlom...❤ ❤ ❤
Ste hnusný zdierači na električenkach všade pre celý štát som aj po maturite pokiaľ nejdem pracovať alebo nie som vedená na úrade práce som študent len pre tento sprostý dopravný podnik nie a mladý človek keď chce pracovať a mať študentskú električenku nemôže lebo pre Vás nie je študent. Sa dajte vycpať! Je to obyčajné zdieractvo mladých ľudí aby som si teraz kupovala 30 eurovú električenku alebo celé lístky z brigád. Gratulujem, že si zarobite 😉
Reakcia na: hmla #36:
Nestaci sa spytat raz? Papierovy listok na 7 dni dalej existuje, vid odpoved inde.
v minulom roku som velmi casto cestovala do BA a pacila sa mi moznost kupit si listok na cely tyzden v automate, preco od toho roku to neni mozne? preco mozu si ten listok dovolit iba "Cestujúci, ktorí vlastnia čipovú kartu akceptovanú v IDS BK"?
Reakcia na: Roberto #34:
Nikto nič?
V suvislosti s ids bk pp bod a.12.13 uz k bmk na preukazanie totoznosti neplayi preukaz na tarifnu zlavu, bolo by dobre si to tu opravit
Reakcia na: Laura123 #29:
U ktoreho dopravcu ste PCL kupovali? Odporucam kazdopadne oslovit priamo Slovak Lines, kedze u nich je problem s akceptaciou. Problem by Vam mali pomoct vyriesit.
Reakcia na: tatranka1946 #30:
1. Ide o rozhodnutie dopravcu za kolko bude kartu predavat.

2. Samozrejme ano.

3. To zavisi od toho ci jej tam predali aj SeniorPas, alebo nie. Treba sa prihlasit do internetoveho predaja Slovak Lines (https://eshop.dopravnakarta.sk/Slovaklines/TimeTicketOrder.aspx). V pravom stlpci by mali byt uvedene pripadne platne PCL, vratane SeniorPasu. Ak SeniorPas nema, moze si ho objednat cez internet s platnostou od nasledujuceho dna.

4. Cipova karta plati 5 rokov, SeniorPas jeden rok.
Reakcia na: tatranka1946 #30:
Dobry den, najlepsie Vam zodpovedaju na vase otazky na informacnej linke IDS BK: 0948 102 102. To iste plati aj pre prispevok #29 od Laura123. Toto nie je ani oficialna stranka Dopravneho pondiku Bratislava ani oficialna stranka Integrovanej dopravy ale fanusikovska stranka MHD. Dakujeme 🙂
Dobry den,

mam niekolko otazok:

1. Preco cipova karta so Senior Pass pre cloveka nad 70 rokov stoji v predajniach DPB 5,30 euro a v
predajni Slovak Lines len 3 eura?

2. Dochodkyna zijuca v Bratislave, ma 75 rokov, si bola kupovat cipovu kartu so Senior pass v Slovak
Lines, zaplatila 3 eura. Moze ju pouzivat v MHD v Bratislave a zaroven aj na linkach Slovak Lines?

3. Je sucastou cipovej karty, ktory dostala spomenuta dochodkyna aj Senior Pass?

4. Aka je platnost cipovej karty a Senior pass? Kedze cestuje zadarmo, preco musi o rok znovu
obnovovat Senior pass?

Dakujem za vysvetlenie, zial informovanost je mizerna a ludia su zmeteni z nedostatocneho a miestami nejasneho informovania.

D.

Dobrý deň,
pravdepodobne sa mi nenačítalo predplatené cestovné zón 100 a 101 na ISIC kartu a úhradu týchto zón mi nechcú akceptovať v autobusoch Slovak lines. Ako mám postupovať? Pri úhrade predplatného cez internet je uvedené: "Pri kontrole revízorom je potrebné sa preukázať kartou, na ktorú bol internetový nákup realizovaný. Zakúpený ePCL Vám bude do čípu karty automaticky zapísaný pri prvej kontrole." Mám to teda zapísané na čipe ISIC alebo nie?
Reakcia na: 810zssk #26:
Ide mi hlavne o vyhnutie sa radam dochodcov v predajniach ?
Ale teda multifunkcny automat na tu kartu PCL preda.. len to nevyriesi internetovy predaj do buducna.
Reakcia na: TeBeCe #23:
Tie pokial viem nie su nijak prepojene so systemom SL, cize to by tiez nemalo pomoct (ale skusit mozes). Aby SL odblokoval internetovy predaj na kartu, musi vediet ze na nu uz bol predany nejaky PCL. To sa stane ak ho predaju oni, alebo ak ho na ich linke pouzijes.
Reakcia na: Peon #24:
B.8.4 Kombinácia nároku bonusovej zľavy pre držiteľov kariet BMK s inými bonusovým
zľavami nie je možná.
Reakcia na: TeBeCe #18:
To bude asi 26,42 - 10% = 23,78 €.
Reakcia na: 810zssk #20:
Este predtym skusim multifunkcny automat.
Reakcia na: 810zssk #20:
Dakujem za prispevok. Ospravedlnujem sa za ten moj, mal som ho dlhsie rozpisany. Admini mozu zmazat ?
Reakcia na: TeBeCe #19:
SL neumozni predaj PCL cez internet bez toho aby mal zaznam o tom ze uz na danu kartu bol niekedy predany PCL na predajnom mieste. To je preto, ze SL ma v obehu karty bez fotky na ktore sa PCL zakupovat neda (samozrejme je niekolko rieseni ako by to vedeli spravit, ale Slovak Lines..).

DPB zas neumozni internetovy predaj na SL kartu za ziadnych okolnosti.

Najlepsim riesenim je teda kupit jeden PCL na predajnom mieste SL a potom to uz cez ich web pojde. Druha moznost, ktora by teoreticky mala ist (ale neviem ci to je stale funkcne) je kupit prvy PCL na predajnom mieste ktorehokolvek dopravcu, pouzit ho na linke SL (cim sa do SL dostane zaznam o tom ze dany PCL existuje - toto moze trvat par dni) a nasledne by mal byt mozny predaj PCL cez web SL. Aspon mne to tak asi dva roky dozadu fungovalo.
Mam kartu SL, prvy PCL zakupeny v DPB a vysledok? Druhy PCL nekupim cez internet ani v DPB ani v SL ?
Reakcia na: Peon #17:
staci si precitat Tarifu IDS BK...
Reakcia na: Salsaman #16:
Hmm tak toto by som rád vedel, že ako to naozaj je...
Dobry den, mam ztp-s aj BMK. Ako citam, ze ZTP-S ma 90% zlavu a BMK 10% zlavu. Takze spolu je 100% zdarma. 😃 Ked nepisu, ze sa nemozu kombinovat.
Inak ked chcem si objednat na 365dni, musim si vybavit novu kartu Slovak Lines s fotkami?
Dobrý deň, som občan nad 70 rokov veku a nemám bydlisko v Bratislavskom kraji. Často chodím do Prahy, kde mi na cestovanie po celej Prahe stačí občiansky preukaz. Podľa toho ako som sa dočítal v tomto materiáli budem v Bratislave od 1.1.2016 cestovať za 50% zľavu. Mám pravdu?
Reakcia na: sanik #13:
Pouzitie PCL u SL bude prebiehat rovnako ako posledne dva roky. Vodic teda nebude vediet skombinovat PCL na jednej karte a doplatok z druhej. Jedna moznost je ze si doplatis cestovne v hotovosti. Druha, ze si najprv "kupis" nulovy listok z AS na Zlate piesky a tam si potom dokupis dalsi listok do Senca uz zo SL karty.
Mam elekricenku 100a101 na bratislavskej karte a mam kartu Slovaklines. Ked pojdem z Niv do Senca, mam predlozit aj BMK , aby som len za cestu mimo Bratislavy?
Reakcia na: Helacat #10:
Môžete používať aj súčasnú kartu a to bezo zmeny. I keď mi uniká pointa využitia karty pri kúpe jednorazového lístka na železnici...

Po novom si na stanici môžete pýtať integrovaný lístok do Bratislavy/do zóny 100/do Petržalky/5 zónový... vždy Vám vydajú to isté. Tak isto si môžete ale kúpiť zvlášť lístok na vlak na Hlavnú a tam si v automate kúpiť 15 min. lístok.
Keď mám teraz čipovú kartu od Slovak lines, budem si musieť vybaviť novú? A keď áno, bude mi automaticky platiť aj na vlak a MHD v BA? Alebo si budem musieť kúpiť kartu od železnice?

Ak mi bude stačiť jedna karta (bez ohľadu od vydavateľa), ako to funguje pri kúpe jednorazového cestovného? Teraz si kupujem lístok na vlak z Pezinka do BA-hl.stanica a potom použijem 15min.lístok ďalej za Dunaj. Nerozumiem tomu. Po novom poviem predavačke lístkov na železničnej stanici, že chcem lístok na 5 tarifných pásiem???

Keď mám teraz čipovú kartu od Slovak lines, budem si musieť vybaviť novú? A keď áno, bude mi automaticky platiť aj na vlak a MHD v BA? Alebo si budem musieť kúpiť kartu od železnice?

Ak mi bude stačiť jedna karta (bez ohľadu od vydavateľa), ako to funguje pri kúpe jednorazového cestovného? Teraz si kupujem lístok na vlak z Pezinka do BA-hl.stanica a potom použijem 15min.lístok ďalej za Dunaj. Nerozumiem tomu. Po novom poviem predavačke lístkov na železničnej stanici, že chcem lístok na 5 tarifných pásiem???

Nejdem sa vyjadrovať k zrozumiteľnosti informácií tohto vcelku neprehľadného systému:-(
Reakcia na: 810zssk #8:
No veď preto som ju použil. Tá karta je pre Bratislavčanov takže podľa zdravého rozumu by platiť mala. Načo si teda zbytočne vybavovať ďalšiu čípovú kartu, keď človek už jednu má.
Reakcia na: Trolley #6:
To je velmi zaujimava otazka, podla mna by to mozne mohlo byt.
Reakcia na: kecho #4:
Áno, presne ?
Ahojte, mňa by skôr zaujímala iná vec. Ak majú ŤZP občania BMK môžu si zakúpiť električenku aj na ňu?
Reakcia na: 810zssk #3:
A ako je to momentálne s novou dopravnou kartou Slovak Lines - treba PRVÝ PCL kupovať vždy osobne v Slovak Lines alebo dá sa aj cez ich internetový obchod?

A u nich teda vyzerajú všetky karty (obyčajné, pre študentov, dôchodcovské) rovnako? To len DPB rozlišuje farebne prednú stranu podľa typu cestujúceho?
V DPB akceptuju aj ine formaty fotiek? Napr 2x3 cm? Ci to zavisi od toho, na koho clovek natrafi za okienkom?
Reakcia na: TeBeCe #2:
Predaju.
Ak mam BCK Slovak Lines, na ktoru este nebol kupovany PCL, predaju mi ho aj v predajni DPB, alebo musim na ASMN?