Reakcia na: Nikoliatko #47286:
a keď mi niekto bude chcieť poradiť, že som mala ísť na 9 48 tak mi radšej ani nepíšte, lebo to mám teraz predpokladať, že od Miestneho úradu sa dostanem ku tescu za 15 minút aby som stihla svoju 18....?ja chápem všetkých vás čo nebývate na furči, že naozaj vidíte kopu trolejbusov a nechápete čo nám chýba, keď ich je fakt veľa ale vy si neviete asi ani predstaviť akou rýchlosťou to ide. nebudem riešiť aký je dôvod pomalej jazdy ale jednoducho je to pomalý spoj, veď nás pomaly peší chodci predbiehajú...
a len pre vašu informáciu furča nemá priemerný vek 150 rokov aby sme tu museli mať takúto opatrnú dopravu
TA
Navrhované intervaly pre L 71 + L 72 sú 4' ( 6' ) / 7,5' / 5' ( 7,5' ) / 10' takže L 38 by mohla mať intervaly 8' ( 12' ) / 15' / 10' ( 15' ) / 20'. Súčasný návrh - 8' ( 10' ) / 30' / 12' ( 15' ) / - - by sa teda mohol upraviť v špičke pracovných dní bez školského vyučovania na o 1 spoj za hodinu horší interval, sedlo prípadne nechať ( prípoj na každý 4. trolejbusový spoj ) a v popoludňajšej špičke by sa počas pracovných dní so školským vyučovaním posilnila o 1 spoj za hodinu. Tým by sa síce navýšil počet vozkm, ale len veľmi mierne - až zanedbateľne, no znamenalo by to veľký prínos pre prestupujúcich.
Chápem, že porovnávam trochu neporovnateľné - teda linku pripravenú pre Furču presunutú na ŤHC, no to len na ukážku, že aj nerovnaké intervaly sa dajú koordinovať.