Reakcia na: samkoh #3982:
Na toto sme boli zvyknutí z čias, keď bolo na autobusových staniciach bežné, že pomaly každá dedina mala vlastné nástupište. Ak ale chceme, aby stanica bola využívaná naplno, treba si zvyknúť, že prideľovanie nástupíšť sa rieši operatívne.
samkoh
Lebo ak správcu AS, tak by to bola jedna z vecí, ktoré by ma ako dopravcu a/alebo objednávateľa dopravy značne štvala.
Lebo cestujúci očakáva, že ak mu ide autobus napr. 540 14:30(čas som si vymyslel, ide o princíp), na ktorý zvyčajne chodí, z nástupišťa X a náhodou ho z akéhokoľvek dôvodu, možno aj plánovane nestihne, tak o polhodinu neskorší spoj tej istej linky tým istým smerom mu pôjde zase z nástupišťa X, a nie že bude musieť pátrať na svetelnej tabuli, na ktoré nástupište ten odchod umiestnili.