Reakcia na: si #2157:
Ad úspora času: "Účelom vyhradeného pruhu pre verejnú dopravu je najmä stabilita grafikonu (eliminácia meškaní) predovšetkým počas špičkových hodín a z toho vyplývajúce časové úspory cestujúcich. Sekundárne môže ísť tiež o isté skrátenie jazdných dôb." (TP 117)

gejza
A pokiaľ ide o Tvoju poslednú vetu - samozrejme, že SR existuje, bohužiaľ od r. 1993 som tu nezaevidoval vládnu garnitúru, o ktorej by som dokázal povedať, že bola/je príčetná.