Inak minule som si všimol tento most.
https://www.keturist.sk/info/kam-za-pamiatkami/kam-za-pamiatkami-smer-cierna-hora/novy-zeleznicny-most-kostolany-nad-hornadom/
A zaujalo ma ako je riešené trakčné vedenie. Konštrukcia mosta sa nachádza medzi vodičmi 3kV DC. Ako je ten most odizolovany? Alebo je tam neutrálne pole? Alebo tie vzdialenosti medzi vodičmi a mostom sú vzhľadom na napätie a teda elektrické pole dostatočne vzdialené a stačí len to že pre prípad dotyku vodiča s mostom (napr. pri strhnuti) je most územneny? Keďže je to DC tak elektromagnetické pole neexistuje.
https://www.keturist.sk/info/kam-za-pamiatkami/kam-za-pamiatkami-smer-cierna-hora/novy-zeleznicny-most-kostolany-nad-hornadom/
A zaujalo ma ako je riešené trakčné vedenie. Konštrukcia mosta sa nachádza medzi vodičmi 3kV DC. Ako je ten most odizolovany? Alebo je tam neutrálne pole? Alebo tie vzdialenosti medzi vodičmi a mostom sú vzhľadom na napätie a teda elektrické pole dostatočne vzdialené a stačí len to že pre prípad dotyku vodiča s mostom (napr. pri strhnuti) je most územneny? Keďže je to DC tak elektromagnetické pole neexistuje.
Súčasné budovy sa dajú spraviť pekne aj bez toho, aby mali fejkové rímsy a piliere ako vystrihnuté z podnikateľského baroka 90. rokov.
Andrej
https://imhd.sk/ba/galeria-media/114/Gal%C3%A9rie-vyh%C4%BEad%C3%A1vanie/213712/Poh%C4%BEad-zo-Star%C3%BDch-gruntov-na-s%C3%ADdlisko-v-Karlovej-Vsi-a-pr%C3%ADpravu-v%C3%BDstavby-na-Dlh%C3%BDch-dieloch-80-roky-20-storo%C4%8Dia?gsd=0&ghp=dlhe+diely&ref=ba%2Fgaleria%2F114%2FBratislavsk%25C3%25A9-fotografie%3Fghp%3Ddlhe%2Bdiely%26%2338%3Bghv%3D%26%2338%3Bghe%3D%26%2338%3Bghl%3D%26%2338%3Bgha%3D%26%2338%3Bghdo%3D%26%2338%3Bghdd%3D%26%2338%3Bgsd%3D0%26%2338%3Bp%3D4
Socialne vybavenie na sidliskach je super. Nie ako v Amerike a Kanade, kde snad vsade okrem New Yorku a v centrach ostatnych miest musis soferovat 10+ minut aby si sa dostal k sluzbam.