Tragus: ked sa na to pozrieme takto, tak ano, mesto nepriamo prispieva. Nerad by som na verejnosti preberal vsetky detaily ale aspon nieco. BBDS plati najom. MHD BB je ucelova, zije len z busov a podla Obch vestnika produkuje uctovnu stratu. Rozdiel sa opat len investuje do vozidiel, neostava vo vreckach majitelov sukromnej BBDS. Proste ten balik penazi je stale rovnaky, chyba nieco naviac, zvonku, co by umoznilo zlepsit situaciu. Jeden priklad za vsetky - nastupovanie vsetkymi dverami stoji cca 20 mil rocne
Petik
No uz som presiel skoro cely archiv ale neviem to najst. Tak len kratko zopakujem.
Kratke busy = kratsie intervaly = rychlejsie cestovanie = vacsia atraktivita.
Okrem toho do kratkeho busu ludia 1 dvermi nastupia rychlejsie = takisto rychlejsie cestovanie.
Vezmite si linku 2, ved to ma interval 14min a chodia tam harmoniky. Podobne 26 a nakoniec aj 1,3,6,7 atd.
Kto na to ma tak dlho cakat?