Reply on: Majkl #777:
Nahodou mesto doplaca. Mesto je majitelom 30 autobusov, ktore ZADARMO prenajima v podstate cudzej sukromnej firme /nie napr.svojmu DP v jeho 100% vlastnictve/. Len za odpisy takto BBDS setri tipujem 12-14 mil.Sk rocne, co je vlastne dotacia mesta. A som presvedceny, ze pri predkladani ceny cestovneho okr.uradu sa to asi neuvadza.
Petik
No uz som presiel skoro cely archiv ale neviem to najst. Tak len kratko zopakujem.
Kratke busy = kratsie intervaly = rychlejsie cestovanie = vacsia atraktivita.
Okrem toho do kratkeho busu ludia 1 dvermi nastupia rychlejsie = takisto rychlejsie cestovanie.
Vezmite si linku 2, ved to ma interval 14min a chodia tam harmoniky. Podobne 26 a nakoniec aj 1,3,6,7 atd.
Kto na to ma tak dlho cakat?