Nedá mi, aby som sa neposťažoval na IDIOTSKÉ železnice. Ja som vlakový fanda a nikdy nevynechám príležitosť ísť vlakom, ale čo je moc to je moc.
Včera som bol v Brne:
Cestovný lístok spiatočný stojí 520 Sk a 670 Sk na EC! (podotýkam, je to 130 km).
Pritom na tejto trati už jazdia len skoro samé ECečka.
Autobus stojí 150 Sk jednosmerne.
Takto chce železinca konkurovať???? Taká cena - za tie služby?
Nabudúce idem autobusom...
Inak všetkým žel. fandom odporúčam pozrieť si najnovšie zľavy, ktoré ČD na leto pripravili.
Včera som bol v Brne:
Cestovný lístok spiatočný stojí 520 Sk a 670 Sk na EC! (podotýkam, je to 130 km).
Pritom na tejto trati už jazdia len skoro samé ECečka.
Autobus stojí 150 Sk jednosmerne.
Takto chce železinca konkurovať???? Taká cena - za tie služby?
Nabudúce idem autobusom...
Inak všetkým žel. fandom odporúčam pozrieť si najnovšie zľavy, ktoré ČD na leto pripravili.
Jediný drastický víkendový výkyv je asi nedeľa večer cez školský rok, prídu vlaky napratané študentami a trpí hlavne 34 a 1.
. A samozrejme vikend. 30 min interval, 2 x denne kvoli BP 40 min. Tiez nejake chronometraze.
, casom hadam dojde aj na delitelnost. Pozri si taku 24 - iba 12, 15, 20 a 30 s vynimkou prechodov a vikendu. U tvorcov CP vidim pozitivnejsi nahlad na delitelne intervaly. Ale nie za kazdu cenu.
Kami
Este nemam vsetky linky, ale okrem avizovanych sa zmenila aj 23 (posun raz rano a poobede oba smery). Linka 34 je bez zmeny! Zdalo sa mi to ale musel som si to overit.