Diskusné fórum › Off-Topic Fórum

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Rudyke902 #6907:
ty múdra hlava, čo keď niekto zo zamestnancov USS býva pri Kauflande a táto zastávka sa mi teda hodí? Či ty si myslíš, že tam nemôže bývať zamestnanec USS?
Reakcia na: Rudyke902 #6907:
hehe, to sa ti fakt iba zdá... samozrejme, ak dovážajú zamestnancov USS tak sa prispôsobujú potrebám USS, rovnako ako ostatné linky alebo spoje, ktoré slúžia na dovoz a odvoz zamestnancov iných spoločností... a s tvojím "bi" riešením rozhodne nesúhlasím...
Reakcia na: VLK #6905:
.... neviem ako, ale sa mi zdá že aj teraz sú linky R sčasti dotované podnikom uss, a prispôsobuje sa doprava potrebám a požiadavkám uss - takže čisto v réžii dpmk tieto linky celkom niesú, a ako píšeš stále je ich poslaním hlavne prevážať zamestnancov uss.. No ak sú v meste už ako píšeš službou pre občanov a to pre všetkých , a sú normálnymi linkami systému MHD tak potom prečo napr. linky RA-6,7... pri jazde cez vyšné opátske a časť jazera nestoja na všetkých zastávkach po trase? Pritom tam koľajová doprava nieje... K tej kauflandovej zastávke pre ED - vyriešiť to tak, že vybrané linky R by proste v tých "obchodných" zastávkach nestáli - tak ako donedávna fungovalo zastavovanie liniek R-"z" na pereši, poľove.. a bolo bi to riešenie..


..JT.. viem čo píšem,netvrdím že linky R sa označovali kôly rýchlosti - no len som napísal, že v useku moldavská-optima už trať názov "rýchlodráha" prestáva mať opodstatnenie.... tak ako to VLK napísal.. A označuju sa stále ako linky R - teda hlavne robotnícke linky su to stále,to porovnávať z električkami z jazera cez južnu triedu nemôžeš, ved na konci si sám napísal že normálne mestké linky to nebudu, lebo nejazdia pravidelne - majú interval účelovo nastavený.. takže napr.aj pre nakupujúcich v optime, či kauflande je takýto interval asi nevyhovujúci, no to je už iná kapitola, je nutné riešiť to napr, zmenou intervalu linky 5, alebo nejakou inou celodennou..
Reakcia na: N/A #6901:
Pomaličky vyvetral smrad kým čakal na zelenú, šiel ešte pomalšie ako koňka ? Ak by z toho chcel niekto robiť problém môžem písomne prehlásiť že je to fotomontáž ?
Reakcia na: Rudyke902 #6899:
neviem, koho by mali biť tie linky "R", ale odklonené boli preto, že v meste berie cestujúcich koľajová doprava a doplnková autobusová ju má čo najmenej kopírovať... voľakedy boli Rky platené VSŽ a bola to vyslovene zamestnanecká doprava, dnes je to inak a sú bežnými linkami systému MHD aj keď so svojím špecifickým poslaním - prevozu zamestnancov USS do práce. Pritom však stále plnia poslanie bežných MHD liniek a sú prístupné všetkým cestujúcim. Stále však nechápem tomu názoru - nová zastávka je zdržiavaním? Takže nemala sa robiť zastávka Cassovar, lebo zdržuje cestujúcich z Terasy do mesta? Namiesto dostupnej MHD tu hlásať obmedzovanie? Na priame spojenie bodov A a B bez nutnosti prestupu či zastavenia je tu taxislužba. MHD je službou pre občanov a to pre všetkých, či sa to robotníkom z USS páči alebo nie. Tí nám voľajáko spohodlneli a najradšej by mali autobusy a električky sami pre seba a najlepšie ešte vyhradené miesta. Inu, zabúdajú, že aj my ostatní chodíme ráno MHD do práce, tlačíme sa, stojíme aj viac ako pol hodinu... aspoň ja áno...
Reakcia na: gabo5607 #6902:
Na začiatku trasy linky musel byť neskutočný smrad... Navyše problém s obťažovaním cestujúcich zápachom sa má riešiť inak, ale k tomu sa nechcem vracať, bolo tu o tom už dosť.
Reakcia na: Rudyke902 #6899:
To aby potom mne začalo vadiť, že električky z Jazera zastavujú na celej Južnej triede, veď ma to zdržuje ráno pri ceste do centra... Uvedomuješ si absenciu logiky v tom, čo píšeš? Navyše, pokiaľ viem, linky "R" sa označovali týmto písmenom preto, že šlo o robotnícke linky, nie pre ich rýchlosť. Áno, v priemere majú jazdnú dobu kratšiu, pretože na časti trasy je výrazne nižší počet zastávok, úrovňových krížení a výhybiek a vyššia MPR.

ad. linky RA - áno, odklonili sa, lebo je to ekonomickejšie a ekologickejšie, ak by existovala nová železničná trať do Šace, tiež by sa tam doprava odklonila, nie?

Mimochodom, "normálna mestská linka" to nebude, keďže žiadna nejazdí pravidelne a aj R1/7 majú interval účelovo nastavený. V okolí trate prebieha výstavba, miesta, ktoré boli kedysi v extraviláne sa dostávajú do mesta a tie treba obsluhovať. Alebo čakáš, že sa nevyužije existujúce spojenie, ale s novým územím sa vybuduje úplne nové a paralelné dopravné spojenie?
Reakcia na: N/A #6901:
Keď je vo voze neuveriteľný smrad, napríklad po spoluobčanoch, a všetci ľudia sedia, nevidím v tom problém, aj keď by sa to nemalo...
Reakcia na: Rudyke902 #6899:
Chudáci USSteláci, prídu do práce alebo domov o 1-2 minúty neskôr. ? Tisíce ďalších ľudí môžu do roboty cestovať linkami čo stoja všade. Čítaš vôbec čo píšeš?
Reakcia na: VLK #6896:
..tak svojim spôsobom je to zdržiavanie dopravy pre cestujúcich linkami R do a z uss, myslím že večšina cestujúcich v týchto spojoch cestuje tým úsekom lebo musí - do práce a z práce - a pre nich je to zdržanie dopravy.. Prečo linky RA autobusové smerom furča, tahanovce sa naopak odklonili po dokončení obchvatu poza optimu cez opátske? no pre zrýchlenie a skrátenie dopravy, ak to má biť linka "R"teda nejaká zrýchlená preprava, nie? ešte aj ak bus linky "RA" ide subežne po trase nejakých iných liniek, nestojí na zastávkach po trase, len vybraných a u ED sa deje opak.. a v useku od optimy smerom do mesta už strácaju linky R1 - 8 opodstatnenie, tak ako píše PTI stáva sa z tých liniek normálna mestská linka... tak je to pre cestujucich (pracujucich) v uss ktorý cestuju do a zo zamestnania ED zdržanie oproti cestujucim AD linkach RA, nemám pravdu?

Ináč s PTI suhlasim, len je to na dlhé lakte - a neverím v skoru zmenu riadenia križovatiek s preferenciou ED.. Su aj novšie križovatky a nefunguju v tom režime - vid jazero pri tescu... No ale musim povedať že zavedením tej ED zastávky pri kauflande sa nijako vírazne nezlepší dostupnosť tých centier cestujúcim z jazera.. celý ten usek hornbach - optima , je dosť komplikovane dostupný pre ludí z jazera - to moj postreh.
Rýchlodráha v úseku tr.SNP/Alejová - most Červený rak už nie je rýchlodráhou, ale električkovou traťou v zastavanom území, kde je okrem iného vyše 2000 pracovných miest, multikiná, obchodné centrá s dennou návštevnosťou vyše 20 tisíc návštevníkov.
Zastávka ED OC Moldavská je plánovaná vyše 10 rokov, a určite zlepší dopravnú obslužnosť územia. Okrem iného umožňuje zaviesť celodennú linku 5, a dá sa porozmýšľať o zrušení peážnej dopravy RA-čiek do USSKE, čo ja považujem za obrovský luxus. Kapacita rýchlodráhy je dnes využívaná na cca 30%, v špičke horko-ťažko sa vypravuje z mesta 12 spojov (vrátane sólo vozidiel), niekedy odchádzali z križovatky tr.SNP/Moldavská spoje v minútových intervaloch (vyše 25) vrátane trojičiek. Je možné RA-čky z THC a DH končiť na Popradskej pri MarcoBenze, a zo zadného výjazdu z DPMK pristavovať na novú zastávku prázdne súpravy do VSŽ. V celom meste sa rozpráva o prestupnej tarife, prečo by sa do USSKE nemohlo raz prestupovať ? Určite tá peáž na úseku vyše 10 km je luxus, najmä pri relatívne prázdnej rýchlodráhe.
Preferencia električiek v križovatkách Baumax a Optima - obidve križovatky boli vyprojektované a zrealizované na plnú dynamiku, v koordinácii, s preferenciou MHD - električiek, a pri Optime aj autobusov - sú tu vzdialené výzvové a odhlasovacie detektory pre autobusy odbočujúce z centra doľava do Optimy. Dynamiku vrátane preferencie MHD dalo vypnúť SKK (istý pracovník maľujúci okrem iného "kruháč" na Ondavskej, bývajúci na Pereši, chcel mať pri ceste do zamestnania stále zelenú, tak dal vypnúť dynamiku....). Škoda, že o CSS-ke v meste rozhodujú ľudia, ktorí jej veľmi nerozumejú, a trpí tým motoristická verejnosť. Ale blýska sa na lepšie časy, určite sa preferencia MHD a dynamické riadenie križovatiek bude už čoskoro riešiť.
Reakcia na: Alco #6856:
Nikdy si nepočul hnaciu nápravu Rába a automatickú prevodovku Voith dokopy?
Reakcia na: Rudyke902 #6895:
možno som už taký hlúpy alebo zahľadený, ale aby niekto nazval pridanie zastávky (ktorá tam mimochodom už dávno mala byť) zdržiavaním dopravy, tak to je na mňa prisilná káva. Namiesto jasotu, že MHD sa stáva v tejto lokalite dostupnejšia to ideme odsúdiť, zavrhnúť a nadávať... ?
Reakcia na: TA #6894:
..si ale písal, že je anomália že bus stoji pri kauflande a bričky nie, len pri optime - si to uviedol ako akýsi argument že preto by mali stáť briky pri kauflande - tak som len reagoval že naopak - pri optime stoja len briky a busy nie - tak to je tiež anomália potom, nie? ináč suhlasim pri optime už dávno trebalo urobiť zastávku pre busy, opodstatnenie tam má, alebo riešiť to zacházkou všetkých busov ku optime. Tak napríklad su niektorí cestujúci diskriminovaní - ale to je iná téma.. A netvrdil som že nieje využívaná a opodstatnená zastávka ED pri optime - to je, len som písal že je to zdržanie oproti tomu ak tam optima a svetelná križovatka predtým nebola - to pamätám, a že teraz po bude zas zdržanie ak bude aj pri kauflande - toľko som chcel tým povedať.. a to mi dá za pravdu asi každý vodič električky.. je to logické. Každá nová zastávka aj s križovatkou predlžuje jazdný čas spoja, nie?
Reakcia na: Rudyke902 #6893:
ani som nevravel, že autobusy stoja pri Optime (hoci je to riadna zvrhlosť, že tam nestoja a potom sa musí vymýšľať zachádzka, akú dnes robí L 20 na L 20L. Úplne by stačilo státie na Moldavskej ceste. Ale to je už ďalší problém.

"zastávka pri optime nieje málo frekventovaná, hlavne poobede v špičke, a to zastavenie, výst-nástup, a zdržanie tam je často dlhšie ako 1 minúta - vedeli by to ale presne povedať vodiči"
--->>> ak je toto pravda, tak potom tá zastávka má opodstatnenie, nie? Ak tam nastupuje alebo vystupuje veľa ľudí, tak potom má význam. Teda v žiadnom prípade to netreba brať ako zdržanie. Veď MHD je tu pre ľudí, ktorí nastupujú a vystupujú na zastávkach.
Reakcia na: TA #6892:
..tak nesúhlasím celkom s tebou - zastávka pri optime nieje málo frekventovaná, hlavne poobede v špičke, a to zastavenie, výst-nástup, a zdržanie tam je často dlhšie ako 1 minúta - vedeli by to ale presne povedať vodiči e.d., a to že čakanie na signál voľno sa môže zhodovať s nástupom-výstupom - to ano, stáva sa niekedy, no ako píšem, potom dokáže prejsť ešte na signál voľno pri kauflande - čo už teraz určite nestihne, kedže tam bude po novom musieť zastať.. a to že sa nepref. e.d aj ked semafór je na to prisposobený - to je len suché konštatovanie, to pocit cestujúceho v elekričke poobede domov nejako neukludní, že aj tak tam musí stáť chvíľu.. cestoval som roky do vsž, potom aj uss, tak viem o čom píšem.. je to zdržanie odkedy optima je a bude ešte večšie ak aj zastávka kaufland bude. a aj ak na znamenie bude (čo určite nebude) tak tam brika stáť bude.. a opravím ta, pri optime bus. zastávka nieje - v smere na šacu. l 22, 25, 52... nič s toho nestojí pri optime, lebo nemá kde.. akurát čo l 20 zachádza niektorá tam.. asi tak.
Reakcia na: Rudyke902 #6891:
hovoriť o zastávke ako o zdržujúcom prvku, pričom v takmer celom meste sú pripravené CSS pre preferenciu MHD, len to "nemá kto spustiť", je minimálne zvláštne. Výstup a nástup na málo frekventovanej zastávke môže trvať spolu aj s rozbehom a brzdením najviac 1 minútu, ak vôbec toľko (navyše zastávka je pri križovatke, takže čakacia doba signál voľno sa môže prekrývať s dobou pobytu v zastávke). O koľko ale dokážu predĺžiť jazdnú dobu nepreferujúce CSS na trase? Zaiste viac ako o dobu zastavenia v 1 zastávke. Tá zastávka tam mala stáť už dávno. Anomália typu autobusy stoja tu a električky len pri Optime sa aspoň čiastočne napraví.
Čo sa týka samotnej zastávky, môže byť na znamenie, a tak by ranné eRky nezdržiavala.
..ináč k tej novej električkovej zastávke pri baumaxe čo sa stavia - tak pre potreby ms o.k, beriem, využije sa - no potom to bude len opäť zdržanie ed v smere do a z uss hlavne v špičke.. viem ako zbrzdila dopravu na rýchlodráhe zastávka a križovatka pri optime.. semafór funguje v pevnom režime, nepref. sa ed, súprava málokedy prejde cez križovatku systémom: zastávka - výstup-nástup-a odchod. Musí sa čakať na signál voľno, a potom, ak má vodič dobrý rozbeh - dokáže ešte stihnúť "preletieť" na tesno na voľný signál aj cez križovatku pri kauflande kde budujú tie zastávky - no to máloktorý dokáže, a max.len 1 súprava, ak aj 2 naraz vyrazia na signál "voľno" od optimy No teraz pribudne ešte aj zdržanie tam pri kauflande na zastávke - takže dosť to v špičke zdrží dopravu na "rýchlodráhe".. Ak to porovnám zo stavom ak ešte ani optima nestála, bol tam len malý štadión, a žiadna križovatka.. ?
Reakcia na: gabo5607 #6888:
pre kontext som mal dodať, že vravela o električkových zastávkach

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.