Reakcia na: Dunčo #75442:
"V špičke ku podivu niesú žiadne zdržania, čo mysím, je aj tým, že vodiči áut nechávajú ľavý jazdný pruh prázdny pre MHD a rešpektujú značenie aj na Nám.1.mája."No po tejto vete začínam pochybovať, či si tade dakedy v špičke vôbec išiel, lebo ten Bus pruh na Nám. 1. Mája je blokovaný autami, ktoré odbočujú na doprava Kollárko. V ľavom pruhu zasa stoja tí, čo idú dorovna na Mýtnu. ?
Re #75448 S499 1023: Asi chcel reagovať na mňa, teda o jeden príspevok vyššie a pomýlil sa. To sa stáva. ?
: bolo sedlo, tým pádom neboli ani príliš veľké zápchy (iba pri Technickej univerzite trochu). Som si istý, že v špičke by to trvalo dlhšie. No a úsek Zochova - Vazovova trval 5 minút, neverím, že by to mohlo trvať 2 minúty, ako Dunčo tvrdil. Možno keby bola víkendová premávka, všade by chytil zelenú a to by ešte na to musel poriadne dupnúť.
S499.1023
Myslím, že za to môže hlavne vláda, ktorá povedala, že nebude žiadať o EÚ fondy na verejnú dopravu.
Mňa taktiež zaujalo to prepojenie csepelského a szentenderského HÉV-u, pretože si neviem dosť dobre predstaviť ten tunel medzi Boráros tér a Batthyány tér. To bude nejaký podobný tunel ako ten bratislavský vlakoelektričkový ? . A Maďari by na HÉV potrebovali aj zrekonštruovať zvršok bulharských kvalít a vymeniť vozidlá.