Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Solider #257805:
To len ty si taký starý! 😁
Reakcia na: ribbit #257804:
To je nejaký neodoslaný príspevok z roku 2006?
Myslim si ze tie nizkopodlazne T3 by boli peknou novinkou do vozoveho parku. Mozno v buducnosti znova budeme mat 9-10 elektirckovych liniek a na menej vytazenych by mohli prave jazdit tieto vozy. Predsalen maju mensiu spotrebu ako skody a zavoren by mohli byt na vsetkych spojov nizkopodlazne vozy ako to mesto chce.
Reakcia na: Ma178rek #257800:
Tieto naše škodovky sú dizajnovo veľmi podarené oproti modelom z iných miest a do istej miery už dnes sú takým našim symbolom.
Na druhej strane sú to už vizuálne takmer 15 ročné modely a 50m vozy vnímam stále len ako hudbu budúcnosti. Možno by bolo fajn keby sa v tomto zasa o kúsok posunieme, napr. tie nové 52T vyzerajú tiež podarene, keby sa postavia podľa nich bol by to za mňa krok správnym smerom. Koniec koncov, mám pocit, že od tých našich sa zas tak veľmi nelíšia.
Reakcia na: upravovač fotiek #257801:
Hovorím ak sa nemýlim...
Tak sa ospravedlňujem...
Reakcia na: ribbit #257798:
Pokiaľ viem tak T3R.PLF sa nevedia spraviť na 1000mm ale možno sa mýlim..
Súťaž na 50m vozy, predpokladám že budú chcieť čo najviac podobne terajším vozom aj z dôvodu náhradných dielov ..
Reakcia na: ribbit #257798:
Počul som rôzne "interné" veci ohľadom "50 metrových" električiek, ale nepočul som vôbec o tom, že by Praha predávala T3R.PLF. Opýtam sa: Načo by sme mali teraz, keď máme 100 kusov nízkopodlažných klimatizovaných škodoviek, kupovať nejaké OJAZDENÉ "wany" v retro dizajne, bez klímy. Aj novostavby T3P, ku ktorým by "wana" akože mohla teoreticky dávať zmysel, majú už 20 rokov.

Nie, prosím, tieto úvahy boli relevantné možno pred 15 rokmi. Ale dnes? Fakt nepotrebujeme kupovať sólo vozy, čiastočne nízkopodlažné, bez klímy (aj keď v Ostrave a Brne sú aj wany klimatizované).
Nevie mi niekto povedat ci mesto planuje kupit aj nejake skody s inym dizajnom alebo chce mat vsetky a aj tie 50 metrove take iste a ci mesto niekedy nerozmyslalo nad kupou T3R.PLF z Prahy a zuzenie ich podvozkov pre bratislavske kolaje aby bratislave zostali nejake tie T3 ktore mozu byt nizko podlazne.
Reakcia na: Erasmus #257791:
Ona tá zachádzka bude aj tak najlepšie riešenie, nakoľko:
- zabezpečí celkom slušný prestup medzi 3 a 51 (na Peknej ceste to bude rozhodne o dosť ďalej)
- obslúži lokalitu Kiwiko a okolie
- nebude potrebná žiadna zastávka na Račianskej vyžadujúca prekládky stĺpov, cesty a následne aj priechod (vzhľadom na priestorové možnosti a situáciu by musel byť svetelne riadený)
- to zachádzanie možno vezme minútu a pol jazdnej doby, ale zároveň sa tu (predpokladám) tak či tak bude celkom slušne lámať dopyt cestujúcich, takže tých čo by to postihlo bude menšia (a vlastne ani sa im nepredĺži cesta, lebo to bude stále menej, ako súčasná pešia dochádzka)
- výstupná zastávka prešla modernizáciou, stačí na ňu prechodiť prístrešok z druhej strany a máme slušnú prestupnú zastávku.

Pred vozovňou sa otočí aj kĺbák takže 10 m nebude mať žiaden problém, nemusí ani dnu jazdiť.
Reakcia na: MatejBA #257792:
Všetkých, čo prestupujú medzi L3 a L51, ktoré by tak nemali nikde spoločnú zastávku.
Reakcia na: 810zssk #257788:
Zo zákona má DPB pre štát publikovať GTFS Statics a GTFS Realtime (pričom toto platí už od konca roka 2024) a zákon isto nepredpokladá, že by balík obsahoval len čast dát. Všetky dojazdy a podobné verejné spoje tam už preto dávno mali byť.
Reakcia na: tom_sk #257787:
Písal som o električkách. Busy a trolíky by mali mať samozrejme rolujúci text cez, ktoré uzly to ide do vozovne.
No a náhodný turista určite nenaskočí na hocičo, keď nevie kam mu to ide a na zastávke ani o takej linke nie je žiadna zmienka.
Reakcia na: MatejBA #257792:
Doterajšiu využívanú konečnú ignorovať a preskočiť? Okrem prestupného dopytu tam máš aj cieľový pre kopec nových bytoviek v okolí vozovne. Zatiaľ si bude musieť robiť kolečko pred vozovňou. Pochybujem, že mesto bude posúvať všetky štyri pruhy kvôli zastávke. Len stredový ostrovček určite nestačí.
Reakcia na: Erasmus #257791:
Blba otazka, ale koho tam obsluhuje buduca 51, aby nevedel vyuzit zastavku ZST Vinohrady alebo pripadnu na Malokrasnanskej, a aby ho neobsluzila pripadne 3 na Vozovni Krasnany?

Ak iba kvoli tomu nema byt 51 predlzena, tak je lahsie danu zastavku ignorovat a preskocit.
Reakcia na: david11 #257782:
Tá zastávka je samozrejme nevhodná, ale sama o sebe nebráni predĺženiu 51. Dočasným riešením je krátky závlek s otočením pred /za bránou vozovne (na výnimku).
Trvalým riešením je presunúť verejné osvetlenie zo stredového pásu na stĺpy trakčného vedenia + nové stožiare na opačnej strane Račianskej a následne posunúť v tomto mieste jazdné pruhy do centra na úkor stredového pásu, aby bolo viac miesta medzi vozovkou a električkovou traťou.
ZSSK prehodnotí grafikon a od júla zmení hodinový interval na tejto trati na dvojhodinový. Vrátane špičiek.
Dnešná S60 je teda fantastická: ráno sme na Močiari uviazli na 100 minút v neutráli, a od 13.hodiny vypadla ďalšia súprava, takže odrieknutá z Vajnor do Galanty. Následný Os odrieknuty dlhodobo, REX prefrčal. Cestou späť už museli REX do BA dávať zastavovať všade, ako aj o 15-tej späť.
Premáva jedna súprava v párnej hodine z BA ako Os, a meškajúci REX v nepárnej, ktorý raz zastavuje všade, inokedy nie úplne všade.

A to horúčavy len prichádzajú - som zvedavý čo sa bude diať od víkendu.
Reakcia na: CePo #257786:
Ok, ak sa začne zo strany DPB/mesta publikovať GTFS z "palubákových" dát (alebo povedzme nejakého mixu - skrátka kompletné GTFS dáta), potom to za mňa bude absolútne ok. Kto trvá v roku 2026 na JDF nech si nesie jeho dôsledky 🙂
Reakcia na: david11 #257783:
Lenže to, že to vieš ty neznamená, že to vedia ostatní. Neviem to popravde ani ja, dopravný nadšenec človek diskutujúci na imhd.sk ktorý sa v tomto meste narodil a má relatívne prehľad z hlavy kadiaľ jednotlivé trasy vedú. A to sa stále bavíme o električkách kde je dokopy 5 a pol križovaní. Čo potom trolejbusy/autobusy? Čo taká náhodná teta čo pozná 3 ulice okolo svojho domu? Alebo turista ktorý je prvýkrát v tomto meste?
Je naozaj taký problém mať namiesto šípky na tabuľke niečo viac informatívne keď už to tých ľudí cestou berie?

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.