Reakcia na: zakaznik #254967:
Chápeš to zle. 8 minút je minimálny čas na odchod dvoch spojov z toho istého nástupišťa. Ak sa teda takto odchody nastavia (netvrdím že je to vždy a na každom nástupišti, ale sú také prípady), tak v tom čase musíš stihnúť aj vojsť a vyjsť z vozidlom.A ak je nástupište obsadené (lebo napr. spoj pred tebou mešká), tak buď budeš čakať za ním a blokovať všetkých, budeš tam kolečkovať a čakať kým odíde (ale zároveň uberáš čas sebe), alebo to proste využiješ iné nástupište (niet koho, kto by to tam systematicky v takýchto prípadoch organizoval), spravidla vedľajšie a tým pádom možno vyblokuješ iného.
10 sekúnd na osobu vyzerá fakt pekne, ale skús si za ten čas aj odložiť batožinu, aj obísť autobus, aj doň nastúpiť.... v praxi je to proste scifi.
bobitwo
Osobne si pamätám ešte starú stanicu v Dunajskej Strede. Nová, čo ju nahradila predstavuje len 1/4 tej pôvodnej a počuť niekde sťažnosti, že je malá? Pár foto https://www.sadds.sk/historia-autobusovej-stanice-v-ds Problém je aj ten, že ľudia si z čias komunizmu zvykli na obrovské megastavby, ktoré nemajú zmysel. A nie je to jediné mesto, kde keď sa prerábala autobusová stanica, tak zmizlo aj viac ako 50% pôvodnej plochy budov, čo tam bolo.
Kľudne niečo také mohla postaviť aj Bratislava, či BSK ako v DS, len kapacitne väčšia budova. Autobusové stanice vo Viedni https://maps.app.goo.gl/3n9pb9588cwF78aD8 táto je súčasťou novej vlakovej stanice za viac ako 2 miliardy. Ďalšia stanica https://maps.app.goo.gl/NjtH5jVz3MsPcRqt6 Prakticky stanica pod diaľnicou, niečo na spôsob zastávky pod Mostom SNP. https://maps.app.goo.gl/WnrdUc8WVWveeiM1A Ďalšia stanica, a ďalšia stanica https://maps.app.goo.gl/nBNx15tRtuNxvira7. Na každú z nich je väčší poplatok ako za AS Mlynské nivy. Čokoľvek z toho by zvládla postaviť aj BA, či BSK, podľa toho, kto by si chcel tú budovu nechať. Ak ti stačí 21 nástupíšť/výstupišť vo Viedni na vlakovej stanici, kade ročne prechádza cez 50 miliónov ľudí, tak 20 nástupišť a čo ja viem 5 výstupišť by pre BA stačiť mohlo. To by stálo tak 10-15 miliónov? Možno aj menej.