Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: FiFo #237202:
Dvojpodlažná stanica prináša akurát veľa otázok - kto by to zaplatil, ako by si zabezpečil aspoň čiastočnú prevádzku počas výstavby, ako by si sa napojil na lamačské tunely atď. Myslím si, že ide o zbytočné myšlienkové cvičenie a lepšie je investovať energiu do reálnejších riešení.
Reakcia na: S499.1023 #237195:
a po zrušení trate na Nivy Filiálka južné zhlavie má?
Reakcia na: S499.1023 #237200:
možnosť 2,5) spojky tesne pred šturcom? Zväčšuje to dochádzkovú vzdialenosť, ale niekde som tak videl riešenú hlavovú stanicu.
Reakcia na: Adam3 #237197:
Ja by som išiel ešte ďalej a stanicu by som rozdelil skôr výškovo. Primestke spoje +len prejazd a cargo na povrchu. Diaľkové v podzemí. (alebo opačne 🤔?)
Smerom od východu by sa do -1 vychádzalo na úrovni cca ako je most ponad trat z pionierskej na tupeho. A zo západu niekde medzi červeným mostom a nemocnicou kramare.
MHD by tiež mohli končiť na úrovni -1. A vážne pouvažovať aj s návratom električky na Štefánikovu. Na povrchu nechať len historickú vyprávnu budovu s pekným okolím, malym parkoviskom pre vyzdvihnutie. A ostatne nechať zeleni a podobne.
Prístup na stanicu pre peších aj z jaskoveho radu.
Dopravné múzeum do toho celého bud zakomponovať alebo ho presunúť a spojiť so železničným múzeom na východnom.

Myslím si však, ze miestna smotánka ešte nedospela do stavu kedy by mala zmysel a odvahu robiť veľké, poriadne a účelne rozhodnutia. V preklade na úrovni slovenský zmyslajuceho národa a jeho vedenia vždy dostaneme len nejaké polovičné alebo horšie riešenie. Akurát sa utopi množstvo prostriedkov a na ďalších xy rokov... A ved to všetci poznáme.
Reakcia na: Adam3 #237197:
Ak by sa postavil tunel poza stanicu, tak by prejazdové koľaje zrejme boli zbytočné
Reakcia na: TomJ #237198:
Sú dve možnosti, ktoeré sa používajú:
1) Tá predná loko pri šturci tam odstane do odchodu súpravy s inou loko.
2) Celá súprava sa vytiahne (či už zálohou lebo traťovou loko pre ďalší výkon), bývalá vlaková odíde het, napr. do depa a súprava sa zasunie späť k perónu.
Reakcia na: Adam3 #237197:
V princípe je to také prejazdné Keleti alebo Nyugati 😅 . Samozrejm, že vo svete sú aj podobné riešenia, však Berlin Hbf. má tri nezávislé úrovne. Všetko je to lepšie ako Filiálka.
Reakcia na: S499.1023 #237195:
Tak ma napadlo, keď píšeš, že by tam mohli jazdiť len vratné súpravy, ako sa vlastne rieši výmena rušňa na hlavových staniciach aké majú napríklad v Budapešti? Povedzme, že príde EC z Prahy. Táto súprava sa má vrátiť späť, no lokomotíva ju logicky v takejto stanici nemôže obehnúť. Je tam pripravená druhá lokomotíva, ktorá so súpravou odíde späť do Prahy a tá čo prišla sa po odídení vlaku presunie na nejakú odstavnú koľaj a do Prahy sa vráti až s ďalšou súpravou?
Ked uz sme pri tej Filialke... Toto je velmi nerealny nacrt? Lava cast by sluzila pre dialkovu dopravu, prava pre lokalnu. Prislo by k predlzeniu aj narovnaniu nastupist. Hlavne ma zaujima ci je niekde vo svete takto riesena stanica, ze perony su v dvoch radoch. Je to asi az velmi predimenzovane (pre sucastnu situaciu) takze by sa pripadne 1-2 perony mohli ubrat.
Reakcia na: 3pa3ck3 #237194:
Nebola v Petrzalke prave kvoli tomu stavebna uzavera?
Reakcia na: samkoh #237181:
Výpravná budova tam stále stojí. Stanica samozrejme zhlavie mala, veď predsa neviedlo ďalej na Nivy osem či koľko koľají 😁 . Je predpoklad, že v prípade reaktivácie by sa projektanti starého usporiadania nedržali ale napriek tomu - buď by stanica nemala južné zhlavie a tým pádom by sem mohli jazdiť len vratné súpravy alebo by boli peróny patrične odsadené od Šancinovského ulice s príslušným predĺžením dochádzkových vzdialeností. Proste tá myšlienka je blbosť.
Reakcia na: MatejBA #237193:
Tak zase v Petržalke sa podarilo zachovať zelený pás pre metro doteraz
Reakcia na: TomJ #237192:
Od VW ju vies predlzit k ZST DNV, vies z nej spravit vetvu do DNV, pokracujuca vystavba Bory + urcite tam casom nasekaju dalsie projekty.

Je tu skvela prilezistost postavit trat "do pola" ako spravila Vieden s metrom, aby sa zase raz vsetko nezastavalo a ostane tam len dialnica 🙂
Reakcia na: MatejBA #237180:
Otázne je, aká by bola finančná návratnosť trate, po ktorej by prešlo možno 15 spojov jedným smerom za deň. Alebo budeme ťahať do VW električku každé 4 minúty? Podľa mňa by oveľa vhodnejšie bolo ťahať trať do DNV na sídlisko.
Reakcia na: 3pa3ck3 #237190:
a este si zabudol na to ze aj za "normalnej" prevadzky nevies mat +- hustejsi interval ako je cestovny cas najpomalsieho tam premavajuceho vlaku pri ceste tam+nazad (vcetne pobytov v zastavkach)
Reakcia na: Ma178rek #237188:
Hlavná stanica by bola zelená machuľa pod Námestím slobody?

Mať jednokoľajky, hoci aj krátke spojky, na takto exponovaných tratiach je veľmi nebezpečné, keďže pri akejkoľvek mimoriadnosti je automaticky daný smer neprejazdný. Taktiež v podstate nie je možné realizovať výluky dlhšie ako pár hodín (jedna noc). A obchádzky na oba smery by boli v celku dlhé a s nutnosťou úvrate.
Reakcia na: Valec #237185:
To uz neviem, co vsetko tomu brani, ale snad ked v Londyne vedia postavit/prepojit stanice metra, tak hadam aj tu by sa nieco dalo spravit, nie? (Zas nehovorim, ze Filialku treba postavit stoj co stoj)

Re #237186: Napriklad cez Bory do VW s predpripravou pre DNV. Ci aj v Kosiciach je trat do USS zbytocna? Alebo byva/prespava minimum robotnikov v BA? Nebolo by to lepsie ako 25, 26 a 92?
Reakcia na: si #237184:
1 koľajky myslím oba koncové úseky, a na 131 by sa to dalo napojiť predsa od Hlavnej
Reakcia na: Valec #237186:
Ty si nikdy nevidel tie Many s reklamou na Satur? Po BA je určite viac liniek. Ja viem minimálne o L1 do TPD a L2 na Toryskú. Na zastávke VW2 sú tuším aj vyvesené CP všetkých VW liniek.
Reakcia na: MatejBA #237180:
Napríklad do Galanty? Však tie VW linky jazdia asi do celého TTSK, z BA pre VW existujú len linky z Dúbravky (26), centra (25) a Petržalky (92). A veru neviem, či by nejaká rýchlodráha priniesla výrazne rýchlejšie cestovanie ako tieto expresné linky.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.