Reakcia na: Ámos #188730:
Podľa oficiálnych štatistík do BA chodí za prácou (nie len denne ale celkovo) +- 80 tisíc ľudí. Z toho 6 tisíc (trvalo bývajúcich v BA) uteká za prácou preč z BA (nie len denne ale celkovo, teda denní aj týždňovkári). To činí, že v BA je v pracovný deň 74 tisíc ľudí "navyše".Samozrejme, vieme ako prebieha sčítanie ? , takže si nerobím ilúzie o presnosti dát. Každopádne, 300 tisíc sa mi zdá veľa. Prikláňal by som sa k tým 150 tisícom. Iný výsledok by sme možno dostali, keby sme rátali aj osoby, ktoré cez BA idú ako tranzit a teda sa fyzicky v BA zdržiavajú (využívajú cesty, robia finančný obrat a pod.) Potom je tých 300 tisíc reálnych.
gejza
je pekné, že vravíš o platiteľoch podielových daní v Bratislave. Treba si však uvedomiť, že nezanedbateľná časť ľudí s deklarovaným trvalým pobytom v hlavnom meste okráda niektoré obce v blízkosti mesta a zároveň spôsobuje ujmy aj Bratislave, či dokonca celému Slovensku - ide o tých, ktorí majú trvalý pobyt písaný v Bratislave, avšak zároveň trvalo bývajú v obciach v okolí hlavného mesta.
V prvom rade okrádajú tieto obce o podielové dane, spôsobujú deformácie pri prerozdeľovaní dotácií, využívajú a neplatia obecné služby, v druhom rade spôsobujú diskomfort (skutočným) obyvateľom Bratislavy svojim pravidelným masívnym presunom a s tým spojeným upchávaním príjazdových komunikácií. Väčšina bytov v Bratislave, v ktorých majú tieto osoby deklarovaný trvalý pobyt je prenajímaná iným osobám, prenájom je realizovaný "načierno", nie sú z neho odvádzané zákonom stanovené platby, čím dochádza k znižovaniu príjmov štátneho rozpočtu a tým pádom k okrádaniu celého Slovenska.
Pokiaľ bude vôľa riešiť protiprávnu činnosť tejto vrstvy obyvateľstva (nielen zo strany represívnych orgánov štátu, ale aj zo strany zainteresovaných miest a obcí) môžu si svoju (nielen finančnú) situáciu zlepšiť tak okolité obce ako aj Bratislava a potom už bude irelevantná akákoľvek debata o zľavách.