Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Ámos #183222:
Ako ktorí sprievodcovia.Teraz chodím každý deň do Pezinka z Vinohradov (8:13 os. Čingov) a stáva sa mi,že jeden/na skontroluje a jeden/na nie ? Za Račou si buď sadne k cestujúcim alebo stojí pri dverách vagónov ? Asi ako sa im chce ?
Chcel by som sa spytat, preco osobak, ktory prichadza z noveho mesta n/Vahom do BA 17.29 nepokracuje dalej do Kutov ked z BA ide do kutov osobak 17.34? Aky to ma zmysel trhat, co ked niekto z Pezinka chce ist do Malaciek...
Inak ZSSK sa stazuje ze nema peniaze, ale kym nebudu kotrolovat svojich sprievodcov tak ich ani nebudu mat. O vyberani polovicneho cestovani do vackov od znamich na lokalkach hovorit nemusime, no mali by sme o tom, ze ludia z Grinavy, a Juru neplatia, lebo sa sprievodca neukaze...
Reakcia na: anbis #183190:
Podľa http://bit.ly/MXJ20K (čas 3:55) je tam upravená prednosť jazdy dopravným značením, čo v praxi znamená, že električky prichádzajú z vedľajšej cesty, takže dávajú prednosť v jazde vozidlám idúcim po hlavnej ceste. Samozrejme v čase, kedy nie je zapnutá cestná svetelná signalizácia. V oboch smeroch električky je to totožné.

Pokiaľ by to nebolo upravené dopravným značením, platilo by tam pravidlo prednosti vozidlám prichádzajúcim sprava, ale nakoľko sa jedná o cestu II. triedy, býva hlavná cesta vždy vyznačená.

V tomto prípade by zrejme nebolo možné aplikovať prednosť električky podľa §19 ods. 5, pretože medzi cestou a električkovým koľajovým pásom je nástupný ostrovček, resp. chodník - nejedná sa tak o jazdu pozdĺž električky vľavo, či vpravo, križujúcu smer jazdy.

Wow, to som ani nevedel ze kvoli metru padli domy.. v kontexte toho ze ho nikdy nedokoncia to musi dost nasrdit ?
Inak co zaujimave bolo v Janikovom dvore ked tam este jazdili autobusy? Kde sa to otacalo? Lebo zo satelitnych snimok to vyzera tak ze minimalne dnes nie je prilis kde - zaniklo to obratisko?
Reakcia na: koco #183215:
To video by som dal pozriet vsetkym odbornikom co behaju kade tade a skacu pod motorove vozidla aby usetrili tri sekundy casu.
Reakcia na: 98a96 #183206:
Vyhláška 141/1960 sa od roku 1961 zmenila veľakrát, ale tá prednosť električky je tam stále. A predpokůladám, že tam bola aj PRED vyhláškou 141/1960.
Reakcia na: merice #183193:
A ten vodičák si si pred 12 rokmi spravil v Kráľovskom Chlmci a odvtedy si ho nepoužíval ? ?
Reakcia na: Ike #183202:
súhlasím za predpokladu, že by tam nebolo ZDZ, by som asi zrážku s električkou neriskoval ☺ . Súčasný stav je taký, že Račianska ul. je vyznačená ako hlavná a električková trať ako vedľajšia. Podobné priecestie je aj na Vajnorskej pri križovatke s Cestou na Senec a Rožňavskou a mám pocit, že na fóre sa rozoberalo práve toto priecestie.
Reakcia na: Marek1978 #183210:
vychadzal som z tohto. Je to na FB stranke vodny slalom, kde to hovori p.Galovic.
Reakcia na: Mike #183208:
Záchytné parkoviská budú rozložené v okolí areálu, odkiaľ divákov privezie na miesto súťaží kyvadlová doprava. Tá bude premávať aj spod Mosta SNP v čase hlavných dní v 20-minútových intervaloch. Vstupné bude na sobotu a na nedeľu, 5 eur za každý, deti do 15 rokov bezplatný vstup. Peniaze zo vstupeniek na mládežnícke projekty tipos-ticket.sk.
Reakcia na: merice #183193:
LOL
svata pravda! bohorovnost niektorych diskuterov skutocne nema hranic.
Reakcia na: Marek1978 #183207:
O tej kyvadlovke si sa niekde dočítal? Z dpb dokumentov je zatiaľ známa iba 299 s kapacitami.-..
V dnoch 1-2.9 bude z dovodu podujatia finale SP vo vodnom slalome v Cunove premavat L299 v 20min. intervaloch spod Mostu SNP az do Arealu VS. Takisto bude zabezpecena kyvadlova doprava spred parkoviska pri hradzi. V piatok 31.8. by mala byt posilnena L90.
Reakcia na: Jezo #183205:
ok ospravedlnujem sa

Vyhláška 141/1960 Zb.
§ 11
Odbočovanie

sa od roku 1961 nezmenila

?
Ja len technicku poznamku k tomu, ze sa kazdu chvilu menia zakony. Tento je platny od 1.1.1961.

Vyhláška 141/1960 Zb.

§ 11
Odbočovanie

(2) Pred odbočením vpravo musí vodič ísť tesne pri pravom okraji vozovky. Ak električka pri odbočovaní vpravo križuje smer iného vozidla, má prednosť v jazde len vtedy, ak dáva znamenie ukazovateľom smeru jazdy.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.