Reakcia na: Ámos #92015:
Veľmo pravdepodobne to bude tým, že Praha a okolie sú elektrizované sústavou 3 kV js, zatiaľ čo Brno a okolie (reovnako ako Bratislava) sústavou 25 kV/50 Hz ? . Preto jazdia v okolí Brna i Bratislavy pantografové jednotky radu SM488.0 (dnes 560), na Slovensku sa však s nimi plytvá napr. na trati Kúty - Trnava, kde by na väčšini vlakov stačila žehlička a dve B(d)t.To, že Veolia Transport podala ponuku, neznamená, že tu jazdí.
ale vidis...
boxcar
Hm, tak to je fakt, myslím, že staré známe Bdt (http://www.vlaky.net/servis/galeria.asp?lang=1&id=238) na trati 110 sú predsa len lepšie ako Motorové vozy radu 850 (http://spz.logout.cz/gif2004/idsjmk3.jpg). Inak tie foto sú z roku 2003, možno sa niečo od vtedy zmenilo v Jihlave (?) ?
Mňa by zaujímalo, koľko kusov 560 -tiek http://www.vlaky.net/servis/galeria.asp?lang=1&id=17 vlastní ZSSK/ŽSR?