Riko: preco by sme ta mimobratislavski nemali mat radi? Ved je pravda, ze Bratislava musi mat perfektnu MHD, s tym musi suhlasit aj mimobratislavcan. Ale ono to ide aj na Slovensku, ked sa chce. Su mesta s malymi dotaciami a dobrou MHD...
Praha ma (podla dnesnej MF Dnes) rocne prijmy okolo 22 mld Kc a vydaje okolo 32,8 mld Kc, a hospodari teda so stratou 10 mld Kc rocne. Mna len napadlo, ze ked napr. Presov je 10x mensi, ze by sme mali dostat na minanie 1/10 z 32 miliard (teda 3,2 miliardy!!!) rocne - to by to potom vyzeralo!!! (Na okraj: Presov ma rozpocet okolo 0,6 mld Sk rocne.)
Mam tip na anketu: keby to bolo mozne, ste za znovuzjednotenie Ceskoslovenska? Bol by som fakt zvedavy na ohlasy... :))))))
Praha ma (podla dnesnej MF Dnes) rocne prijmy okolo 22 mld Kc a vydaje okolo 32,8 mld Kc, a hospodari teda so stratou 10 mld Kc rocne. Mna len napadlo, ze ked napr. Presov je 10x mensi, ze by sme mali dostat na minanie 1/10 z 32 miliard (teda 3,2 miliardy!!!) rocne - to by to potom vyzeralo!!! (Na okraj: Presov ma rozpocet okolo 0,6 mld Sk rocne.)
Mam tip na anketu: keby to bolo mozne, ste za znovuzjednotenie Ceskoslovenska? Bol by som fakt zvedavy na ohlasy... :))))))
.
Ferro
Vcera davali na CT1 taky dokument o prazskych kolektoroch. Vraj tam maju najrozvinutejsiu siet kolektorov v Europe. Kolektory tam vedu aj po sidliskach. A co u nas? Kolko je u nas kolektorov? Ja viem o jednom. Ten ktory nedavno blokoval jeden pruh na Vajanskeho nabrezi.
Turbo: Nahodou som aj ja chcel ist tou 198/5... nakoniec som si to rozmyslel....