Reakcia na: Jezo #76680:
Toto je podla mňa budúcnosť celého nášho bratislavského nosného systému. Načo kupovať drahé nízkopodlažné električky keď si môžeme dať vyrobiť hybrid. Ešte by sme aj kopec peniažkov ušetrili keby sme nevybudovali koľajovú ani asfaltovú konečnú v Janíkovom dvore. Jednoducho by sa to otočilo na betóne na Vyšehradskej okolo Teplárne ako doteraz. Jeden návrh vozidla pre Bratislavu som si dovolil načrtnúť.>>> http://img502.imageshack.us/img502/6664/irisbuskarosarenaultkodrq8.png Samozrejme rátal som aj z prerobením rozchodu z 1000 na 1435 mm. ?
.
S499.1023
Ad Re #76664 wizard112: A koľko Ti taký hodinku - dve zapaltený vodič stihne vymeniť vozov? Áno, správne, jeden až dva. Takže toto je slepá ulička.
Re #76669 S499.1023: Nie, organizácia vozovní je iná. Keďže prispievaš pomerne kvalifikovane, myslel som, že to aspoň nejako orientačne poznáš. S ovzidlami sa posunuje a stavajú sa na rôzne koľaje. Keďže je dnes väčšina vozidiel pridelených, musia sa stavať tak, aby to sedelo zase na ranné výjazdy vodičov. A nespájali by sa ráno, ale priebežne
Záverom: Prvá podmienka by bola Scharfenbergy medzi všetky vozy. A to vraj u T3 nie je ochotný Dráhový úrad schváliť, resp. len s úchylnými, náročnými a drahými procedúrami (pritom T3/T4 pre NDR to mali štandardne).